Dünyanın 1 numaralı astroloğu Susan Miller mart ayını yorumluyor

Dünyaca ünlü astroloji yazarı Susan Miller, mart ayında hangi burcu neler bekliyor, yorumladı ve Neotempo.com'da sevenleriyle paylaşıyor.

Dünyanın 1 numaralı astroloğu Susan Miller mart ayını yorumluyor

MART AYI KOÇ BURCU YORUMU

Güneş, yeni ay, Merkür ve Neptün’ü içeren çok sayıda gök cismi, Mart ayında öncü Balık burcunun 12’inci evinde sıkışık bir pozisyon alıyor. Bu durum sezgilerinizi olağanüstü güçlendirecek, dolayısıyla sizi korumak için orada bulunan iç sesinize kulak vermelisiniz.

Bu ay iki tutulma ile karşı karşıyayız: 8 Mart’ta Balık burcunda yeni ay güneş tutulması ve 23 Mart’ta Terazi burcunda tam ay tutulması. İkincisinin sizi daha fazla etkilemesi muhtemel. Tutulmalar, değişimin açık işaretlerini beraberinde getirir. 8 Mart’taki ilk tutulma, sır olarak saklamanız gereken yeni bir projeye başlayabileceğinizi gösteriyor. Plüton’un son derece olumlu pozisyonu göz önüne alınırsa, bu iş hayatınıza ilişkin bir girişim olabilir ve üst düzey bir yöneticiniz bu riskli girişim için sizi seçmiş görünüyor. Söz konusu görev sır olması gerekmeyen, yaratıcılığa ilişkin bir şeyse, yalnız bu işe konsantre olmak için tek başınıza çalışmaya karar vereceksiniz. Bütün işaretler başarılı olacağınızı gösteriyor, dolayısıyla elinizden geleni ortaya koymaktan sakınmayın.

23 Mart tutulması, başlayacağınız ya da yakın zamanda üzerine karar vermeniz gereken bir ilişkiye odaklanacak. İlişki muhtemelen romantik, ancak önemli bir iş ortaklığına da işaret ediyor olabilir. Eğer şu sıralar biriyle tanışacaksanız, bu muhtemelen internetteki çöpçatan siteleri yoluyla değil, bir arkadaşınız aracılığıyla olacaktır. Bir arada görünerek mahremiyetinizi ele vermeyecek bir ortamda buluşmayı isteyeceğiniz anlaşılıyor. Koruyucu gezegeniniz Mars bu tutulmayı destekleyen bir açıda, bütün işaretler bir yolculuğu gösteriyor.

Yine 23 Mart tutulmasında, Venüs Neptün’le görkemli ve göz bir açıyla birleşecek. Bu tutulma ve takip eden iki haftada olacaklar sizi heyecanlandıracak. Yaşadığınız romantizm içinde dikkati elden bırakabilirsiniz, ancak siz ayaklarınızın yerden kesilmemesine dikkat edin. Yere sağlam basarsanız -ki Satürn Yay burcunda tünediği yerden böyle yapmanızı sağlayacak- yeni aşkın kıvılcımlarının keyfini sürecek ve gayet iyi olacaksınız.

Size gözkulak olmak gibi bir görevi üstlenen koruyucu gezegeniniz Mars, ay boyunca seyahat sektörünüzü canlandırmak için dost Yay burcunda olacak. Uzun bir yolculuk için size havaalanı yolu görünüyor olabilir. Mars ve Güneş’in senkronize olduğu 26 Mart hafta sonu en uygun zaman. Bu aydan neredeyse Eylüle kadar sürecek bir uzun bir seyahatler dönemi başlıyor sizin için. Yeni ve şık bir bavul almanız fena olmaz, zira epey işinize yarayacak.

Bu ay sizin için önemli bir başka gün, Venüs’ün Uranüs’ün heyecan verici etkisinden güçlü titreşimler alacağı 2 Mart olabilir. Bu, aşk tanrısı Eros’un her ağacın arkasından çıkabileceği bir gün. Ünlü oklarının vızıltılarını duymaya hazır olun ve iyi görünmeye bakın.

Jüpiter (hediye ve şans) ve Plüton (güçlü kişilik) her gün yerine getirdiğiniz görevlerinizin en üst kademeler nezdinde dikkat çekmesi ve diğerleri arasında bir yıldız gibi parlamanız için 16 Mart’ta birbirine işaret gönderecek. ‘Gücün sizinle olması’ için 16 Mart’ı bekleyin.

MART AYI BOĞA BURCU YORUMU

Geçtiğimiz ay kariyerinize odaklanmanız gerekiyordu, ancak Mart ayı kalbinizin yolundan giderek sosyalleşmenize olanak tanıyacak. Gevşeyin sevgili Boğalar; kariyer evinizin yöneticisi Uranüs ve uzun vadeli düşünme konusunda size motivasyon sağlayan Satürn bu ay senkronize olacak, dolayısıyla yoldan gözünüzü biraz ayırırsanız bir şey kaybetmezsiniz. Bu fevkalade sosyalleşme dönemi içinde yine de kariyeriniz için görüşmeler ve sunumlar yapma fırsatı bulabilirsiniz. Bu ay bunu garantilediniz gibi görünüyor.

Bu 8 Mart’ta güçlü bir yeni ay güneş tutulması gerçekleşecek. Yeni ay olağanüstü değişiklikler gösteriyor ve kişisel yaşamınıza tat katma fırsatları geliyor. Yeni arkadaşlıklar ve halihazırda sahip olduğunuz dostluk bağlarının güçlenmesiyle hayatınız olumlu yönde değişecek. Göz alıcı Neptün ve gerçek aşk evinizin ikinci yönetici gezegeni, haber odaklı Merkür, güneş ve yeni ay tutulmasıyla birlikte arkadaşlıkları, grupları ve hayır işlerinizin yönetildiği 11’inci evde sıkışık bir pozisyona gelecek. 26 Şubat 2017’ye kadar bu evi ziyaret etmeyi sürdürecek tutulmalar sayesinde, spotlar kariyerinizden hayatınızın keyifli sosyal alanına çevrilecek. Gerçekten de, önümüzdeki iki yıl içinde kişisel gelişim alanınız ilişkileriniz doğrultusunda genişleyecek. Hayatınıza çok sayıda yeni yüz katılacak ve bunlardan hangileriyle arkadaşlığınızı ilerleteceğinize siz karar vereceksiniz.

Bu ay ikinci tutulma, 23 Mart’taki dolunay ay tutulması olacak. Bu noktada sizin için önem arz eden bir proje sona eriyor ya da bir astınız şirketten ayrılıyor. Bu kişinin sizin evdeki bir yardımcınız; çocuk bakıcısı, kahyanız ya da hizmetçiniz olma ihtimali de var. Sizi strese sokabilecek bir durum olsa da yerine yeni birini bulacaksınız, o yüzden iyimser olun.

Romantik bir tatil için Jüpiter ve Plüton’un uyum içinde olacağı 16 Mart civarındaki günlerden daha uygun bir zaman bulamazsınız. Uzun süredir evli olmanız ya da aşkı arayan bir bekar olmanız önemli değil; bu seyahat aşk hayatınıza heyecan getirecek. Jüpiter ve Plüton’un her ikisi de finansal gezegenler, dolayısıyla ‘haydi biraz para harcayalım’ moduna girebilirsiniz.‘ Sizin için çok uygun olacak haftalık paketler sunan otellere bir göz atın. Yurt dışına bir yolculuk olacağa benziyor, dolayısıyla pasaportunuzu ayın başından itibaren hazır edin.

Buna fırsat bulamazsanız, 20 Mart kendinizle baş başa kalabileceğiniz bir vakit bulmak ve belki kırlara direksiyon kırmak için muhteşem bir zaman olabilir. Yönetici gezegeniniz Venüs, kendisi gibi Balık burcunda olan Neptün’e yaklaşırken büyüleyici derecede romantik bir görüntü ortaya koyacak ve Başak burcunda transit geçen ay da gerçek aşk evi olan beşinci evinizin zirvesinde buna destek olacak. Bundan daha büyüleyici bir gün hayal etmek gerçekten güç.

Merkür aşk hayatınızı yönetir ve bu ay oldukça aktif olacak. Pozitif gelişmeler için 10, 15, 16 (Plüton’un Jüpiter’le teması dolayısıyla daha önce bahsetmiştik), 24 ve 29 Mart’a dikkat edin. Merkür’ün Satürn’le arasının açılacağı 14 Mart ve 30 Mart zor günler olabilir. Takviminize işaret koyarken aşk için bir gün daha eklemeyi ihmal etmeyin: Bugün, Venüs’ün Uranüs’le kovalamaca oynayacağı 2 Mart. Venüs’ün ilham verici Neptün’e bağlanacağı, şeker kadar tatlı 20 Mart’tan daha önce bahsetmiştik.

Mars’ın para evinize 6 Mart’ta gireceği ve 27 Eylül’e kadar kalacağı, uzun Yay burcu yolculuğa bağlı olarak, 2016’daki uzun dönemli başlıklardan biri para yönetimi olacak. Mars, Nisandan başlayarak bu sürenin büyük bir bölümünde gerileyecek ve ileri gittiği zamanlarda da yavaş olacak. Bu da demek oluyor ki; finansal durumunuzu danışmanlarınızla gözden geçirmek ve düzeltmeler yapmak için gereken zamana sahip olacaksınız.

MART AYI İKİZLER BURCU YORUMU

Kariyeriniz açısından son yılların en heyecan verici ayındasınız! Prestijli bir terfi ya da yeni bir müşteriyle gelen bir reklam bu ayı diğerlerinden üstün kılacak. 8 Mart’taki güçlü güneş tutulmasının sizi bir anda sahnenin önüne itmesiyle tüm gözlerin üzerinize çevrilmesine hazır olun. Sevgili İkizler, yıldızlara ulaşma zamanınız geldi! 8 Mart’taki tutulmayı takip eden günlerde yıllardır imza attığınız iyi işlerin sonucu olarak fırsat, mükafat ve alkışları göreceksiniz. Olaylar o kadar hızlı gelişecek ki, büyük bir süratle dönen atlı karıncadaymışsınız gibi hissedeceksiniz ve bu enerjinizi üst düzeyde tutacak. Neler olacağını bildiğiniz düşüneceksiniz ama aslında bilemeyeceksiniz, zira tutulmalar büyük sürprizler getirir. Bir ortak, temsilci, yönetici ya da bir komisyoncu size fırsatı getirebilir.

İş ortağınızla anlaşmazlığa düştüğünüz ya da sevgilinizin kendini ihmal edilmiş hissettiği günler yaşayabilirsiniz. Tüm bunların işaretleri Satürn’ün güneşle zor bir açıda olacağı 5 Mart’ta görülebilir ve siz o gün kendinizi ezilmiş, fazla eleştirilmiş hatta içinizdeki tüm hava boşaltılmış gibi hissedebilirsiniz. Partnerinize teşvik edici bir söz söyleme gerekliliği hissederseniz ya da aynı fikirde olmanız gerekiyorsa, 26 Mart Pazar gününü seçin. Bu Mars’ın Yay, güneşin Koç burcunda olduğu zaman; ateş burçları ideal bir uyum içinde ve sizin hava burcu elementinize uygun olacak.

Bu ayın başlangıcında Venüs (popülerlik) haritanızın bir başka evinizle, kariyer evi olan 10’uncu evinizle paylaşacağı tepe noktasında olacak. Venüs mesleki bölgenize 12 Mart’ta girecek ve 19 Nisan’a kadar kalacak. Çevrenizdekilerin ortaya çıkan başarınız konusunda kıskançlaşmaktan ziyade, ofiste çevrenizdeki insanların sizi cesaretlendirdiğini göreceksiniz. Venüs haritanın bu bölümünde alt ve üsttekilerin eşit davrandıkları, kadim astrologların yardımsever yönetici olarak refere ettikleri noktayı gösterir. Bu ay sevgili İkizler, yanlış yapamazsınız.

Terazideki 23 Mart tam ay tutulmasında dikkatiniz tümüyle aşk hayatınızda ya da çocuklarınızın sağlığında olacak. Yay burcundaki Mars, düşüşteki Terazi-Koçtaki tutulmalar serisinin bu son örneğine mükemmel bir şekilde konum alacak. Bu seri 18 Ekim 2013’te başlamıştı ve ilişkileriniz o günden bu yana odakta. Eğer bir ilişki içinde değilseniz, çocuğunuz yoksa ya da hamileliğe niyetli değilseniz; bu tutulma fırlatma rampasına yaratıcı bir proje getirecek, yaratıcılığınız bu tarihte altın değerinde olacak.

Bir ilişki içindeyseniz Mars şimdi Yay burcunda ve önümüzdeki aylarda güçlü bir şekilde sevgilinize odaklanmanız sonucunu doğuracak. Birlikte daha fazla iyi vakit geçireceksiniz. İlişkinizde halletmeniz gereken bir mesele varsa, bunun için Eylüle kadar vaktiniz var.

Aşkta aradığını bulamamış İkizler Venüs’ün yoluna güller döşeyeceği 2, 20 ve 23 Mart’ı büyük bir coşkuyla karşılayacak. Bu günler büyük bir sürpriz, parlak bir buluşma ihtimalini barındırıyor.

Kariyer bölgesinde güçlü Plüton kudretli güneşi yakaladığında finansal olarak güneşli, pırıl pırıl parlayan bir gün yaşayacaksınız. Bir ücret, komisyon, avans, telif, konusunda pazarlık etmeniz veya risk sermayesi talep etmeniz gerekiyorsa, 6 Mart tarihini seçin.

Ev ve diğer gayrimenkuller hayatınızda sana şans getiren unsurlar olmaya devam edecek. Ev kredisi için bankayla görüşmeniz gerekiyorsa, bu randevu için Jüpiter ve Plüton’un ilahi bir uyum içine gireceği 16 Mart’ı düşünmelisiniz; emin olun ki sunulan teklif sizi hayretler içinde bırakacak. Gayrimenkul taşımak, kiralamak, almak ya da satmak istiyorsanız; heyecan verici bir anlaşma yapmak için 10 yılın en iyi zamanı. 16 Mart’ta geniş bir eve taşınabilecek şekilde araştırma yapın. Olmazsa, seçiminizi yapmanız için Eylül ayına kadar zamanınız var. Bu yıl evinizi bir şatoya dönüştürebilirsiniz. Ev alma çabalarında ailenizin desteği güçlü bir şekilde arkanızda olacak, yani anne-babanız size mali bir hediye sunabilir ya da işe başlangıç olarak borç verebilir.

Her burç bir gezegen tarafından yönetilir; İkizler için bu Merkür’dür. Yönetici gezegeninizin göklerdeki hareketi, hayatın sizin için nasıl olacağına dair işaretler verir. Bu ay Merkür oldukça geveze; çok sayıda gezegenle ilişkiye girip sosyalleşirken, sizin günleriniz de bu paralelde ilerleyecek. 4 Mart’ta birine eleştiriler yöneltecek ve daha sonra bundan pişman olacaksınız. Sözlerinizi geri almanız mümkün olmayabilir, o yüzden dikkatli olun! Merkür’ün, sanatların efendisi Neptün ile hizaya geldiği 10 Mart yaratıcı bir beyin fırtınası için uygun tarih olabilir. Sizden oldukça orijinal fikirler çıkacak.

Merkür ve Satürn’ün araları açıkken bir anlaşma imzalamayın, uzlaşma arayışınız bir çatışmaya dönüşebilir ve bu sizin için sonradan üzücü olabilir. Merkür’ün Plüton’la birlikte çalıştığı 14 Mart’ta çalışmalarınız dikkat çekici bir şekilde iyi gidecek. O gün meselelerin esasına vakıf olmada tam bir usta olacaksınız. Merkür’ün Satürn’e tatlı bir şekilde gülümsediği 29 Mart; dosyalara, çalışma dolaplarına ve genel olarak hayatınıza bir düzen vermek için ideal gün. Merkür’ün Plüton ile ayrı düştüğü 30 Mart’ta hoşlanmadığınız bir plana uymanız konusunda ısrarlarla karşılaşabilirsiniz; reddedin. Ve son olarak Merkür’ün heyecanlı Uranüs’le birleşeceği 31 Mart’ta fikirler üzerinize adeta bir yağmur gibi yağacak; bunları not alın.

MART AYI YENGEÇ BURCU YORUMU

Uyumlu Balık burcundaki dört dostane göksel cismin seyahat ve yüksek öğrenim evinizde buluşmasıyla, kanatlarınızı açıp ufuklarınızı keşfetme isteği duyacaksınız. Bu ay, 8 Mart’ta yeni ay güneş tutulmasının gerçekleşmesinden sonraki süreç bir uzun mesafe seyahati yapmak için ideal olacak. Bir yerlere kaçamıyorsanız, üniversiteye geri dönmek üzere yeterlilik sınavlarına girmeye veya yüksek lisans için mülakatlar planlamaya ve başvurularınızı göndermeye odaklanmalısınız. Bunu 8 Mart’ta veya güneş tutulmasından sonra yapmalısınız. Bu ay planınızın tüm parçaları kolayca yerlerini bulacak. Bu enerjiyi, bir sürekli eğitim sınıfına kaydolarak, uzmanlığınızı arttırarak (mesela avukat, doktor ya da muhasebeciyseniz) veya en basitinden; Tayvan yemeği yapmak, İtalyanca öğrenmek veya modern şiir dersi almak gibi hep öğrenmek istediğiniz bir şeyi size öğretecek bir kursa kaydolarak daha küçük çaplı istekleriniz için de kullanabilirsiniz.

Sizin için böylesi parıl parıl parlayan alan mahkemeleri de yönetiyor; bu yüzden bir adli karar bekliyorsanız, alacağınız sonucun sizi memnun etmesi muhtemel.

İş konusunda, basın-yayın sektöründe çalışıyorsanız, fırsatlar kucağınıza düşecek. Yabancı ülkeler ve dış ilişkiler görevlendirmelerinizde önemli bir yer tutacak. Diğer taraftan, yurtdışı yayınlarla ilgili güzel bir hikayenin de sizi bekliyor olabilir. Çok umut vaat edici görünüyor.

Tüm bu arkaplana rağmen, Mars gündelik sektörünüzü aydınlatacak, ve seyahat ve öğrenme yoluyla macera ve heyecan ihtiyacınızın yanı sıra, teslim tarihleriyle oldukça yoğun bir iş yükünü dengelemeniz gerekecek. İyi planlama yapıp bu plana sadık kalırsanız hepsini başarabilirsiniz.

23 Mart’taki ay tutulması da, özellikle doğum gününüz Haziran’ın sonlarına denk geliyorsa, sizi etkileyecek. 2016 yılında dikkatinizi evinize ve bir şeyleri nasıl değiştireceğinize vermediyseniz, bu tutulma ayın bu zamanında sizi bunu düşünmeye itebilir. Taşınmaya karar verebilirsiniz. Bunun dışında yaşadığınız alanı yenileyebilir veya şu anda bir ev arkadaşınız varsa, onun gittiğini görebilirsiniz ya da yeni bir ev arkadaşı gelebilir. Eksiksiz donanmış bir ev ofisi açmayı düşünün, çünkü Mars bu tutulmaya çok iyi bir açıda olacak, böylece gelecek haftalarda evde oldukça fazla iş halledebilirsiniz. Yengeç burcunu Ay yönetir, bu yüzden tutulmaların her zaman üzerinizde büyük bir etkisi vardır. 23 Mart yaklaşırken, sona eren şeyler olacak ve muhtemelen bu sizi duygusallaştıracak, ama çok kısa süre sonra yeni bir şey başlayacak.

Konu aşk olduğunda, kendinizi giderek daha fazla bir taahhüt altına girmeye hazır hissedeceksiniz. Aşk sektörünüzü yöneten gezegen Plüton evlilik evinizde dolanıyor ve sizi ilişkinizin geleceği konusunda daha fazla düşünmeye zorluyor. En sonunda olmasını istediğiniz o şeyi bilseniz de, o son bağlanmayı ne zaman yapacağınıza dair kararsızlığınızı sürdürüyor gibisiniz. Görünen o ki, Kasım ayı bu kararı vermek için doğru zaman olacak; bu yüzden acele etmeyin.

Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, 16 Mart bunu yapmak için bu yılın (muhtemelen de son dört yılın) en iyi zamanlarından biri gibi duruyor. Bu tarih, piyasaya bir uygulama sürmek, bir yayıncıyla kitap anlaşması yapmak veya yeni bir bloga başlamak gibi her türlü iletişim odaklı proje için mükemmel bir tarih olacak. Bu tarihte, yani 16 Mart’ta yaptığınız işler büyüyecek ve muazzam kazançlar elde etmenizi sağlayacak.

MART AYI ASLAN BURCU YORUMU

8 Mart’taki güneş tutulmasından güç alan bu ay sizin için son derece önemli bir mali ay olacak; bunun ispatını takip eden günlerde göreceksiniz. Böyle bir eğilimi daha önce çok nadir gördünüz, çünkü güneşi, 8 Mart tarihli yeni ay güneş tutulmasını, Neptün’ü ve Merkür’ü kapsayan dört gök cismi “diğer insanların paraları” ile ilgili sekizinci evinizde olacak. Bir işletmeniz varsa, risk sermayesi arayabilir veya büyük bir anlaşma gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sanat, müzik ya da başka bir sanatsal ifadede kazançlı bir satış yapabilirsiniz, zira yaratıcılık gezegeni Neptün sekizinci evinizdeki gezegenler arasında bulunacak. Aslan burcu olarak, yöneticiniz güneştir; bu yüzden 8 Mart’ta olması beklenen böyle güneş tutulmaları sizi farklı burçlardaki arkadaşlarınızın çoğundan daha fazla etkileyecek. Bir şekilde, yolunuzun üstünde para var gibi görünüyor.

Bu mali ve yaratıcı eğilim, aktif Mars’ın aşk, çocuklar ve yaratıcılığı barındıran beşinci evinize gireceği 5 Mart’ta belirgin olarak ortaya çıkacak. Mars normalde haritanın bir kısmını altı hafta boyunca uğrar, ama Mars gelecek ay 17 Nisan - 29 Haziran arasında gerileyeceği ve daha sonra acele etmeden, bu dönemden önce ve sonra zaman alacak bir süreç boyunca yörüngesine oturacağı için, 5 Mart ile 27 Eylül tarihleri arasında aşk yaşamınıza güçlü odaklanma yaşayacaksınız. Martın sonunda başlamak üzere, flört ettiğiniz kişiyle ilgili tereddütleriniz olabilir ve kalma ya da gitme konusunda aklınızı toplamanız ayları bulabilir. Flört ettiğiniz kişiye önem veriyorsanız, neyin yanlış gittiğini ve bunu nasıl düzeltebileceğinizi belirlemeniz de haftalar alacak. Yeni biriyle çıkmaya karar verirseniz, Mars gerilemesi (aslında mutlu değilseniz) şimdiki ilişkinizde sizi üzen aynı durumları yeniden yaşamamanıza yardım edecek. Tabiat Ana şimdi çok net, çünkü birlikte geçirdiğiniz zamanları düşünmek daha mutlu bir geleceğin anahtarı olacak. Bu süreçte acele etmemeye ve adım atlamamaya çalışın.

Ayın ikinci tutulması 23 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek ve kaygısız seyahat ve iletişim evinizi aydınlatacak. Bu ay ya da yakında önemli bir gezi yapmayacaksanız, ciddiye almanız ve buna göre hareket etmeniz gerekecek önemli bir sözleşme, metin, yazı veya başka şekillerde bir iletişimde bulunabilirsiniz. Bu hemen her şeyle ilgili olabilir, ancak sizin için önemli bir mali unsur söz konusu olacak. Size bir sözleşme verilmişse, avukatınıza gösterin ve avukatınız onaylar onaylamaz ve makul olduğunda imzalayın. En iyisi, gelecek ay Mars gerilemek üzere yavaşlamadan önce imzalamaktır, zira Mars tüm temel girişimlerinizin ateşleyicisidir. Bu durumda, imzayı ne kadar çabuk atarsanız, o kadar iyidir; ancak avukatınıza belgeyi incelemesi için gereken süreyi tanıdığınıza emin olun.

İş konusunda, 16 Mart çok önemli ve çok olumlu gelişmeler getirecek. Hediye ve şans gezegeni Jüpiter, Plüton ile ideal bir iletişim halinde olacak. Plüton bir diğer güçlü mali gezegendir, bu yüzden Jüpiter’in iyiliğini alacak ve yüzeye çıkan potansiyeli birkaç kat arttıracak. Bu tarihin mükemmel bir iş fırsatı getireceği ve kazancı hızla arttıracağı açık.

İzlemeniz gereken diğer günler yöneticiniz güneşi de kapsayacak. Satürn’ün güneşe sert açıda olacağı 5 Mart ise, muhtemelen zor bir gün olacak. Bu tarih, kendinizi tedirgin ve bitkin hissedebileceğiniz, arkadaşınızın veya sevgilinizin neden söyleyeceklerinizi dinlemesi gerektiğine dair iyi bir neden ileri süremeyeceğiniz bir tarih. İyilik istemek için iyi bir zaman değil; gidip dinlenin.

Şaşırtıcı olan, ertesi gün, yani 6 Mart’ta görünümünüzün muazzam ölçüde iyileşecek olması. Plüton ve güneş uyumlu olacak ve size bugün, veya ertesi gün, haftanın bir gününde ihtiyacınız olabilecek fonları sağlayacak.

Hiç şüphesiz, güneş tutulması baraj kapılarını açarak oluk oluk para akmasını sağlayacak. Bunu daha önce konuşmuştuk ama bu açıdan sizin için son derece muhteşem geçecek bir gün daha var ki, o da 26 Mart. Bu tarihte Mars güneşle yakın çalışma halinde olacak ve girdiğiniz ve mali durumların söz konusu olduğu herhangi bir tartışma uzlaşmayla sonuçlanacak, sizi iyimser ve enerjik bir havaya sokacak.

Romantik açıdan, Venüs 11 Mart günü ciddi ilişki sektörünüzde olacak ve bu tarih ciddi bir ilişki yaşadığınız partnerinizle zaman geçirmeniz için bu ay içinde olabilecek en ideal tarih. Hassas bir mevzuyu gündeme getirmeniz gerekiyorsa, bunu Mart ayının ilk on günü içinde yapın; çünkü Venüs muhtemelen olumlu sonuçlarla tüm tartışma zeminlerini ortadan kaldıracak.

Son olarak, 31 Mart’ta Merkür ve Uranüs aynı hizaya gelecek ve size muhtemelen basın yayın organları veya yabancı ülkelerdeki bir müşteri için hikayeleri kapsayan ustaca fikirler üretmenize yardım edecek. Bu ayı, burcunuzla müsemma Aslan gibi gururla kükreyerek bitireceksiniz, sevgili Aslanlar; ekip sizi bir rock şarkıcısı gibi alkış yağmuruna tutacak.

MART AYI BAŞAK BURCU YORUMU

Her yıl Mart ayında güneş sizin Güneş burcunuzdan mümkün olduğunca uzağa gider, çünkü Mart ayında güneş sizin Güneş burcunuzdan altı ay uzakta bulunur. Buna göre, bu ay ve önümüzdeki aylarda da haklı olarak aşk ya da iş ilişkisi içinde olduğunuz başka bir kişiyle birlik olma fikrinin doğru bir fikir olacağını hissedeceksiniz. Bu ay hayatınızın tüm evrelerinde kendi başınıza işlere kalkışacağınız değil, başkalarıyla birlikte çalışmayı planlamanız gereken bir ay. Şu anda çevrenizdeki kişilerin akıllarında güzel fikirler var, bu yüzden bu olasılığın keyfini çıkarın. Görünen o ki, çevrenizde size çok önem veren ve ilerlemenize yardım etmek isteyen pek çok kalifiye insan var.

Mart ayı dikkat çekici bir ay, çünkü yıldızlardan oluşan bir taç (toplamda dört yıldız) Balık burcunda toplanacak ve hepsi ortaklık sektörünüzde birleşecek. Gözünüz hayat arkadaşınızı arıyor gibi görünüyor ve 8 Mart’taki güçlü bir güneş tutulması sayesinde, nişanlanmaya veya evlenmeye ve hayatınızın yepyeni bir evresine girmeye kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Bunu yapmak için ideal bir zaman. Bu büyük adımın zamanlaması sizi şaşırtabilir ve gafil avlayabilir, çünkü tutulmalar zaman çizelgelerini çarpıcı biçimde hızlandırır ve hızlı ilerleme sağlar. Evliyseniz, eşiniz size heyecan verici haberler vermek üzere ve siz de kulak kesileceksiniz. Hayatınızın aşkını henüz bulamadıysanız, şimdi önemli bir iş ortaklığına giriyor olabilirsiniz. Gene zamanlamanız hedefte olacak. 12 Mart - 5 Nisan arasında Venüs de ortaklık sektörünüze hareket edecek ve partnerlerle ipeksi, pürüzsüz etkileşimlere katkı yapacak.

Ay sona ererken hayatınızın bir dönüşüme girme şansı çok yüksek. Satürn tutulmaya sert açıda olacak, bu yüzden yer değiştirmeniz gerekiyorsa veya evleniyorsanız yeni yaşam alanları bulma konusunda sorun yaşayabileceğinize dair göstergeler var. Ya da bu durum kendini tamamen farklı bir şekilde gösterir ve verdiğiniz her kararda sizden büyük bir akrabanın, büyük ihtimalle de annenizin ya da babanızın ihtiyaçlarını ve bakımını gözetmeniz gerekebilir. Bir Başak olarak sevgi dolu, şefkatli bir yapınız var, bu yüzden doğru cevap kesinlikle kendini size gösterecek.

Aşk ve evliliğin birbirlerine adeta tencere ve kapak gibi uyacağı bir gün, güneş ve Plüton’un ideal senkronda olacağı 6 Mart. Plüton şimdi aşk sektörünüzde ve size aşkın dönüştürücü gücünü defalarca kanıtlıyor.

Aynı mesaj beş yıldızlı başka bir gün olan ve şimdi aşk, yaratıcılık, gebelik ve çocuklardan sorumlu beşinci evinizde bulunan Oğlak burcundaki Plüton’un Başak burcundaki Jüpiter’le ideal bir hizada olacağı 16 Mart’ta çok daha güçlü bir şekilde verilecek. Aşk veya iş açısından önemli bir başlangıç yaşayacağınız bu günü not edin; kesinlikle güzel bir gelişim gösterecek. Gebe kalma konusunda sorunlarınız varsa, bir üreme uzmanına görünün veya bu tarihte bir prosedür planlayın.

Bu ay, çok meşgul ve zaman zaman zorlu bir ay olacak, bu yüzden sağlığınıza çok dikkat edin, direncinizin düşmesine izin vermeyin.

Tutulmalar hep çiftler halinde meydana gelir ve diğer tutulma 23 Mart’ta Terazi burcunda maaş evinizde meydana gelecek; bu da önümüzdeki haftalarda farklı bir kaynaktan bir gelir elde edeceğinizi gösteriyor. Bu bir dolunay tutulması olacak, bu yüzden bir şey bitiyor ve yakında elinize farklı bir müşteri ya da şirketten pazar geldiğini göreceksiniz. Bazı tutulmalar zordur, ancak bu ay en dostane ay olacak. Bu ay, Mars bu ay tutulmasına yardımcı olmak için büyük oynuyor ve aklınızda evle, mülkle veya ailevi ihtiyaçlarla ilgili önceden yer etmiş hususlarda yardımcı oluyor.

MART AYI TERAZİ BURCU YORUMU

İşte ve evde, izlenmesi gereken bir dolu ayrıntı ile birlikte sıra dışı bir yoğunluk sizi bekliyor; bu yüzden normalde liste yapan bir kişi olmasanız bile, bu ay bir liste yapmanız gerek. 8 Mart’taki yeni ay güneş tutulması en azından sizin için çalışan güvenilir kişi açısından ofiste veya evde değişiklikler getirecek. Bu güvenilir yardımcı aniden işi bırakabilir veya en sevdiğiniz bebek bakıcınız taşınacağını söyleyebilir. Hayat, güvendiğiniz birinin yardımından olduğunuzda işler endişelendirici bir hal alabilir. Bu durum sizin için 8 Mart’tan sonra gerçekleşecek. İş yükünüz çok ağır olduğu bir zamanda daima güçlü bir performans gösteren birinin ayrılması bu durumu iki kat zorlaştırır. Tutulma meydana gelmeden önce, bazı yaratıcı “ya öyle olursalar” düşünün ve beklenmedik durum planları listesi çıkarın. Görünen o ki, Satürn’ün tutulmaya sert açısı nedeniyle giden kişinin yerine uygun bir kişi bulana kadar iki kat daha fazla iş yapmanız gerekecek. Bununla birlikte, değişikliklere ve zorluklara rağmen, odaklılığınızı koruma azmindeyseniz, verimliliğin efendisi olabilirsiniz.

Mars Yay burcunda beklenenden çok daha uzun bir süre geçirmek üzere, bu yüzden muhtemelen her zamankinden fazla ve hep bulunduğunuz yerden en az 500 mil mesafedeki yerlere seyahat edeceksiniz. Bu eğilim 5 Mart’ta başlayıp 26 Eylül’e kadar sürecek. İletişim işlerinde de bulunacaksınız, bu yüzden birkaç örnek vermek gerekirse, sosyal medyaya ağırlık veren bir işte çalışabilir veya bir İnternet radyosu ya da televizyonunda program sunabilir, bir yazım projesine başlayabilir veya popüler bir uygulama tasarlayabilirsiniz. Mars’ın Yay burcunda olacağı süre boyunca kızıl gezegen gerileyip ilerleyecek, bu yüzden müşteri memnun olana kadar bir projenin üstünden birçok defa geçmeniz gerekebilir. Herkes aynı durumda olacak, bu yüzden keyfinizi bozmayın. Kusursuzluk zaman alır.

Mars tarafından sizin için aydınlatılmış üçüncü ev kardeşlerinizi ve kuzenlerinizi de yönettiği için, kız ve erkek kardeşlerinizle düzenli olarak iletişimde bulunun. Kardeşiniz varsa, bu kişi gelecek altı ayda aileden haberler getirecek gibi görünüyor. Gelişmelerden haberdar olmak için irtibatta kalın.

Ayın en büyük anı 23 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek olan dolunay ay tutulması olacak ve sizin için çok önemli biriyle bir şeye başlamanıza veya bir şeyi bitirmenize yol açacak. Bu tutulmanın etkileri kalbinize dokunacak ve çok derinlerdeki bir arzuyu harekete geçirecek, kendi kimliğinizi nasıl gördüğünüzü kısmen size gösterecek. 25 Eylül veya bu tarihin dört gün öncesi veya sonrasında doğanlar bu tutulmadan en fazla faydayı görecek. Bu tutulmadan önce ne plan yapmış olursanız olun, olaylar sizi o kadar hızlı ilerletecek ki, bir an durup bir nefes almaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu tutulma 18 Ekim 2013 tarihinden beri gelen Koç-Terazi ailesindeki en son tutulma olacak. İlk tutulma meydana gelmeden hemen önce geriye gidip, Terazi doğum gününüz hangi gün olursa olsun, o tarihte yaşamınızda muhtemelen artık yepyeni bir yerde olacağınızı düşünün. Geçen iki buçuk yıl sizin için pek kolay olmadı, çünkü o sıralarda o serideki bazı tutulmalar yüzünden yerinizden oldunuz veya çok fazla zorlandınız. Mars bu tutulmayı destekleyecek, bu yüzden bu ay gerçekleştirmeye karar verdiğiniz eylemler sizi mutlu edecek bir sonuç getirecek.

Bu büyük bir ay olacak, çünkü cömert ve açık yürekli mali gezegen Jüpiter ve güçlü Plüton’un birlikte çalışıp eviniz ya da yazlığınız dahil olmak üzere sahibi veya kiracısı olduğunuz mülkü iyileştirmeye yardım edeceği 16 Mart’ta, nadir ve görkemli bir açı görülecek. Evinizi iyileştirme, satma, ev alma veya evinizi yenileme planlarınız varsa, bu tarihe dikkat edin, çünkü 16 Mart’ta veya bu tarihten hemen sonra iyi bir anlaşma bulmanız pek muhtemel görünmüyor. Aynı fikirde olup olmadığını görmek için danışmanınıza, aracınıza veya müteahhitinize başvurun.

MART AYI AKREP BURCU YORUMU

Tüm burçlar arasında en gıpta edilen yıldız haritalarından birine sahipsiniz, çünkü son derece uyumlu Balık burcundaki gezegenler takımı gerçek aşktan sorumlu beşinci evinizde bir araya gelecek. Bekarsanız bu ay bir rüyanın gerçekleştiğini görebilirsiniz. Gerçek aşkınızla karşılaşmak için bu kadar güzel bir fırsat nadiren elinize geçer. Aşk sektörünüzdeki gezegenler grubunun bir kısmı daima yeni bir ay olan güneşin tutulması olacak, bu da 8 Mart’tan hemen sonra yepyeni bir şeyin başlamak üzere olduğunu gösteriyor. Neptün (inanç, vizyon ve koşulsuz aşk) ve Merkür (haber) de peri tozlarını üzerinize dökmek için ellerini açmış bekliyor olacak. Bebek istiyorsanız, Balık burcundaki bu muhteşem gezegenler dizisi bu rüyayı son derece hızlı ve beklenmedik şekilde gerçeğe dönüştürebilir.

Satürn’ün tutulmaya sert açıda olacağı 8 Mart’ta küçük bir sorun yaşanabilir, bu yüzden parayla ilgili kaygılarınız olabilir. Sevdiğinizle (herkesin kendi masrafını karşıladığı) bir geziye çıkmak isteyebilirsiniz. Bu da, örneğin gitmeye ya da kalmaya dair karar vermeniz için biraz düşünmenizi sağlayabilir. Bebek istiyorsanız, bebekler sıra dışı bir şans getirme eğiliminde olsalar da, çocuk yetiştirmenin getireceği maliyetlerden dolayı kaygı duyabilirsiniz. Masraflarınız Mart’ta yüksek olacak, ama tüm büyük çaplı yaşam tarzı değişiklikleri daima nakden büyük miktarda dolaylı harcamalar gerektirir. Aklınızdan geçirdiğiniz maliyetli girişime karar vermeden önce, o fikri ellerinizin arasından kaçırmaktansa her şeyi etraflıca düşünmek için kendinize bir hafta tanıyın. Plan yapıyorsanız, hemen her şey mümkün olabilir.

Konu mali durumlar olunca, görünen o ki çok yakında iyi haberler alacaksınız. Yönetici gezegeniniz Plüton’un Jüpiter’e ulaşacağı ve Jüpiter’in size ayrılacak bütün mali avantajlarını çoğaltacağı 16 Mart’ta veya hemen sonrasında olacaklara bakın. Bir arkadaş bu tarihte yaşayacağınız mutlulukta etkili olabilir. Bu açı son derece nadir olup çok güçlüdür ve yönetici gezegeniniz Plüton da dahil olacağı için iki kat etkilidir. İnancınızı koruyun; mucizeler her zaman olur.

İkinci tutulmanın etkisi biraz daha az olacak. Terazi burcunda sırlar evinize denk geldiği için, birinin sizden saklamak için çok uğraştığı bir gizli haber kulağınıza gelecek. Bu gizli bilgi her halükarda ortaya çıkacak ve çıktığında da bunu kendi avantajınıza kullanabileceksiniz. Karanlıkta saklanmaktansa doğruyu söylemek her zaman en iyisidir. İkinci yöneticiniz Mars bu tutulmayla uyumlu olacak ve size pek çok açıda yardım edecek. Öğrendiğiniz gizli bilgiler size maddi anlamda da yardımcı olabilir. Bunun sizin işinize nasıl yaradığını görün.

Ay sonuna doğru, iş yaşamınız çok yoğun hale gelecek. Gerçek aşk ve eğlenceden sorumlu beşinci evinizde buluşan gezegenlerden bazıları günlük iş sektörünüze hareket edecek. Mutlulukla, tüm ay son derece yaratıcı bir havada olacaksınız ve üstleriniz devam eden projelere dair her tür soruya son derece bireysel ve yaratıcı çözümler bulma yeteneğinizi fark edecek.

Bu durum tüm ay boyunca sürecek, ancak 31 Mart’tan sonra devam etmeyecek, zira bu tarihten sonra Merkür (düşünme, iletişim) ve Uranüs (deha, yenilik) bir araya gelecek ve kimsenin boy ölçüşemeyeceği fikirler ileri sürerek ekibi şaşırtmanıza yardım edecek. Biraz düşünmek için kendinize zaman verin, bunu yaparsanız, mükemmel fikirler yağmur olup yapacak.

MART AYI YAY BURCU YORUMU

Gelişip ilerlemekte olan kariyerinizle çok meşgulsünüz, ancak ay başlarken tüm dikkatinizi evinize ya da sahibi veya kiracısı olduğunu mülke vereceksiniz. Güneşin, 8 Mart’taki yeni ay güneş tutulmasının, Neptün’ün ve Mars’ın haneden sorumlu dördüncü evinizde bir araya gelmesiyle birlikte, size yaşam alanınızı önemli ölçüde iyileştirmek için bir fırsat verilecek. Evinizi su kaynaklı bir hasardan koruyun, zira Balık burcundaki Neptün suyla ilgili olası sel veya başka sıkıntılar getirebilir. Ayın başlarında, bu tür olaylardan korunmak için kiracınızın veya ev sahibinizin sigortasını kontrol edin ve suyla ilgili sorunlara yönelik bir madde göremezseniz, bir ek belge eklemesi için aracınızı arayın.

Ev sektörünüzde ay tutulmasının varlığı şimdi hızlı değişikliklerin meydana gelmek üzere olduğunu gösteriyor. Taşınmak, onarım yapmak, ev yenilemek, dekore etmek, ev arkadaşlarınızı değiştirmek gibi düşünceleriniz veya ev ve aile ile ilgili başka planlarınız varsa, 8 Mart’taki tutulma işe başlamak için ihtiyacınız olan seçenekleri size verecek bir fırsat portalı olacak. Biraz fona ihtiyacınız varsa, 6 Mart’ta bir ipotek veya ev geliştirme kredisine başvurun; bu tarihte güneş ve Plüton yetki sahibi önemli kişilerin size bazı güzellikler yapması için birlikte çalışacak.

Mars 5 Mart’ta Yay burcuna girecek ve alışılmadık şekilde uzun bir süre kalacak. Normalde turunun altı hafta sürmesi beklenen Mars 5 Mart’tan 26 Eylül’e kadar toplamda 29 hafta Yay burcunda kalacak. Mars cesaret, cüret, eylem ve enerji gezegenidir ve Mars’ı burcunuzda misafir etmek size büyük avantajlar kazandıracak. Mars’ın kafeinli etkisi genellikle o kadar kuvvetlidir ki, biz altı haftada bile birçok şey başarırken, sizin daha uzun zamanınız olacak. Daha kesin olmak gerekirse, Mars gerileyecek ve Yay burcunda olduğu sürenin büyük kısmında daha zayıf bir durumda olacak. Öyle olsa bile, spot ışıkları sizin üzerinizde olacak, bu yüzden 2016 sizin için önemli bir yıl olacak. İtibarınız için çok önemli gördüğünüz, üzerinde çalıştığınız bir projede pek çok rota düzeltmesi gerekebilir.

Gerilemeye rağmen, varlığınız ve ağırlığınız olacak; bu yüzden fikirlerinizi sunmaya devam edin ve bunları pratik şekilde düzenleyin. Ayrıca, ekip üyelerinin görüşlerini göz önüne alın, böylece başarılı bir sonuç için söylenen her şeyin en iyisini bir araya getirmede uzman olacaksınız.

Bu ayın ikinci önemli olayı 23 Mart’ta Terazi burcundaki dolunay ay tutulması olarak kendini gösterecek ve dikkatinizi sosyal yaşamınıza çekecek. Bir dostlukla ilgili biten bir şey var; belki de iyi bir arkadaşınız taşınacak veya bir arkadaşınızla derin bir görüş ayrılığına düşüp ondan uzaklaşacaksınız. Gene de bu dostane bir tutulma; bu yüzden hiçbir şey önceden belli olmaz ve büyük ihtimalle, yakın kalmak istiyorsanız, irtibatta kalmak için seçenekleriniz olacak. Başka bir durumda, Mars ay tutulmasına çok dostane yaklaşacak, bu yüzden bir arkadaşınız size çok uyabilecek biriyle romantik bir tanışmaya vesile olabilir.

Kariyerinizde, işiniz için biçilmiş kaftan olduğunuzu göstermek üzeresiniz. 16 Mart civarında olan olaylara dikkat edin; bu tarihte şimdi Başak burcunda ve onur, ödül ve başarıdan sorumlu onuncu evinizde olan yönetici gezegeniniz Jüpiter, kazanılmış gelirden sorumlu ikinci evinizde dolanan Plüton’dan altın ışıklar alacak. Bir işte çalışıyorsanız, muhtemelen sektörünüzde itibarınız artacak ve statünüz arttıkça maaşınız da yükselecek. Kendi işinizin sahibiyseniz, bu zamanlarda size gelecek bir müşteri, işinizin geleceğinde muazzam bir büyüme potansiyeli sağlayacak. Bu çok nadir, beş yıldızlı bir gün; önemli bir toplantı veya sunum için bugün ideal.

MART AYI OĞLAK BURCU YORUMU

Ayın başında seyahat etmek için elinize geçen her fırsatı kullanın. 8 Mart’taki tutulma sizi kısa mesafeli bir seyahate çıkarabilir. Bu gezi sizin için romantik bir araysa, bembeyaz karlarla ve aralarına serpiştirilmiş çam ağaçlarıyla kaplı dağlara çıkabilir veya tam tersi, turkuaz renkli sularıyla uçuk pembe kumsallara gidebilirsiniz. Uyumlu su burcu Balık’taki gezegenler gideceğiniz yer ister soğuk ister sıcak olsun, anıları ömrünüzce aklınızdan çıkmayacak mutlu zamanlar geçirmenize yardımcı olacak.

Evde kalmayı tercih ederseniz, bu ay her türden iletişim girdabına gireceğiniz bir ay olacak. Balık burcunda, yazmadan sorumlu üçüncü evinizde bulunan dört gezegen, roman ya da senaryo yazarıysanız, yönetmenseniz / yapımcıysanız ya da bir reklam metni yazarıysanız (veya yazmak ve kodlamakla ilgili başka yaratıcı alanlarda çalışıyorsanız), hayal gücünüzün sınır tanımayacağını ortaya koyuyor. 8 Mart tutulması projeniz üzerinde çalışmanızı sağlayacak. Bu yıl damganızı vuracağınız bir yıl olacak, bu yüzden işe koyulun.

Bu ayın ikinci tutulması (23 Mart’ta, Terazi burcunda bir dolunay ay tutulması şeklinde gelecek) önemli bir kariyer meselesini en yüksek noktaya çıkaracak. Mars bu dolunay tutulmasına son derece güzel bir şekilde yönlenecek, böylece gizli toplantılar yapma ve bu toplantıda konuşulanları gizli tutma konusunda başarılı olacaksınız. Tüm dikkatinizi isteyen bir göreviniz varsa, bunu rahatsız edilmeyeceğiniz veya dikkatinizin dağılmayacağı ev ofisinizde veya kütüphanede yapmayı düşünün. 23 Mart, yaptığınız her şeyin zirveye çıktığı bir tarih olacak, yani tezinizi, senaryonuzu veya kitabınızı bitirebilirsiniz.

Yabancı kişiler ve yerler, ister işle ilgili ister kişisel nedenlerle olsun, size şans getirmeye devam edecek. Basın-yayın, akademi, mahkeme, hatta maneviyata dair sorular ve kaçışlar da muazzam kişisel gelişim alanları olacak. Yıldızlı bir başka gün de 16 Mart olacak; bu tarihte Jüpiter ve Plüton muhteşem bir hizaya gelecek; ne olup bittiğine dikkat edin, tüm teklif ve fırsatları ciddiye alın. Bunlar araştırmaya değer teklif ve fırsatlar olacak.

Duygusal açıdan, Venüs 12 Mart - 5 Nisan arası Balık burcundan geçerken en çekici ve cazibeli halinizde olacaksınız. Hele Venüs 19-20 Mart’ta Neptün’le buluştuğunda muhteşem bir hafta sonu geçireceksiniz; geçirdiğiniz en iyi hafta sonlarından biri olacak.

Oğlaklar büyük ölçüde ev taşımak ve evlerini dekore etmekle ilgilenir. Bu tanım size uyuyorsa, 2 Mart’ta alışverişe çıkın; bu tarihte dekorunuza şık bir rötuş eklemek için tam aradığınız şeyi bulmanız olası. Bu obje satışta olabilir, bu yüzden gidip bir bakın.

Bu ay, yönetici gezegeniniz Satürn 25 Mart’tan itibaren gerilerken kısa bir uyku dönemine geçmeden önce mümkün olduğunca çok işi halledin. Bu tarihten önce çok üretken olacaksınız. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, bunu 16 Mart’ta yapın. Satürn 13 Ağustos’a kadar yörüngesini düzeltmeyecek. Önünüzdeki beş aylık periyot, geçmiş aylarda yaptığınız her şeyi gözden geçirme ve sonuçları iyileştirmek için düzeltmeler yapma imkanı verecek. Verimliliğinizi arttırmanın yollarını da düşünün.

MART AYI KOVA BURCU YORUMU

Mali evinize hareket eden pek çok gezegen bu ay para yönetimi konularında düşüneceğiniz çok şey olduğunu söylüyor. Bu durum özünde hiç maddeci olmayan sizinki gibi burçlar için alışılmadık bir durum. Bununla birlikte, çalışmanız belirgin biçimde kaliteli; bu yüzden örneğin büyük bir prim alabilirsiniz, ciddi bir maaş teklif edilebilir veya bir yarışma kazanabilirsiniz. Açık ve net şekilde, yolunuzun üstünde yeni bir gelir kaynağı var gibi görünüyor.

Kazanılmış gelirden sorumlu ikinci evinizi ziyaret eden gezegenlerden biri Neptün olacak. Bu durum, yeni bitirdiğiniz ve eleştirmenleri kendine hayran bırakan sanatsal bir yaratımın size güzel bir kazanç getireceğini işaret ediyor. 8 Mart’taki dostane güneş tutulması, çok hızlı hareket eden bazı olaylar başlatacak ve görünen o ki, daha kazançlı bir gelir kaynağı için, mevcut gelir kaynaklarından birini bırakabilirsiniz. Satürn bu tutulmaya sert açıda olacak, bu yüzden yeni bir işe veya projeye başlıyorsanız, yaklaşık altı ay boyunca boş zamanlarınızdan vazgeçmeye gönüllü olmanız, yeni göreve ciddiyetle odaklanmanız gerekecek. Satürn mevcut işte ya hep ya hiç fedakarlığı isteyecek.

16 Mart tarihine dikkat edin. Kazancınızla ilgili mükemmel haberler yolda, çünkü iyi talih gezegeni Jüpiter, güç eviniz Plüton’a yetişiyor. Bu son derece nadir bir açı, bu yüzden bu tarihte veya bu tarihe yakın tarihlerde gelen teklifleri ciddiye alın. En az bir olası anlaşmanın büyüme potansiyeli baş döndürücü olacak. Satürn 8 Mart tutulmasına sert açılarda olacak, bu yüzden zaman zaman daha kaygısız bir hayat düşleseniz bile, ayın başında gözleriniz yolda, elleriniz direksiyonda olsun. Tüm bu sıkı çalışmalarınız birleşip büyük bir şey ortaya çıkaracak, bu yüzden umudunuzu kaybetmeyin.

Daha sonraları, ikinci tutulma zamanında (23 Mart’taki dolunay ay tutulması), seyahat edebilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirin; iş ya da eğlence amaçlı bir seyahate çıkabilirsiniz. Seyahatiniz iş amaçlı olsa bile, bir arkadaşınız gittiğiniz seyahatle ilgili size çok yardımcı olacak gibi görünüyor. Alternatif olarak, bir arkadaşınızın sizi yurtdışındaki bir şirketin yöneticisiyle tanıştırması mümkün ve bu çabaya katılırsanız, gelişmelerin nasıl bir yangın gibi büyüyüp yayılacağını görmek sizi şaşırtabilir.

Mars 5 Mart’ta arkadaşlık sektörünüze girecek ve 26 Eylül’e kadar kalacak. Bu süre Mars’ın bir burçta geçirdiği en uzun süre, çünkü Mars normalde bir burçta en fazla altı hafta kalır. Bu da, 2016 yılında aklınızda sık sık bir arkadaşlığın olacağına işaret ediyor. Mars, konu ister yeni bir ilişki, ister bir ürün veya hizmetin piyasaya sunulması olsun, tüm girişimlerin başarıya ulaştığından emin olmak isteyen bir enerji gezegenidir. Mars’ın Yay burcunda bu kadar uzun süre kalmasının nedeni gerilemesi ve bundan sonra Eylül’e kadar çok yavaş hareket edecek olması. Bu da size belli bir arkadaşlıkla ilgili duygularınızda bir iyi bir kötü hissederek kararsız kalacağınızı gösteriyor. Bu kişiyle ilgili ne hissettiğinizden Ekim, hatta Aralık ayına kadar tam emin olamayacaksınız.

Duygusal anlamda, Venüs ayın başlarından 12 Mart’a kadar Kova burcunda olacak, bu yüzden sosyalleşmek için bu zamanlara dikkat edin. Dikkat çekici bir diğer gün de 2 Mart olacak; bu tarihte Kova burcundaki Venüs yönetici gezegeniniz ve aynı zamanda şaşırtma gezegeni olan Uranüs’ten bir sinyal alacak. Bu tarih iyileşme yolunda muhteşem bir gün olacak. Aşk açısından aklınızdan hiç çıkmayacak bir diğer tarih 10 Mart; bu tarihte aşk evinizin yöneticisi Merkür, kutsal Neptün’le temas kuracak. Bu ay pratik düşünceler genelde para ile ilgili olsa da, aşka her zaman vakit olacak.

MART AYI BALIK BURCU YORUMU

Tüm burçlar içinde, evren doğum gününüzü kutlamak için en ilginç gezegenler dizisini yaratmış. Neptün, Merkür, Güneş ve yeni ay tümden Balık burcundayken ve Balık burcundaki Güneş’te 8 Mart’taki güneş tutulması beklenirken, bu ay sizin için hareket dolu bir ay olacak. Önceliklerinizi düzene koyun, böylece sıra dışı teklifler (hayatınızın herhangi bir seviyesi veya alanına ilişkin) geldiğinde, seçiminizi yapmak için hazır olacaksınız. Doğum gününüz 8 Mart’a ne kadar yakınsa, günlük yaşamınızda göreceğiniz değişiklikler o kadar büyük olacak. Plüton çok destekleyici olacak; bu durum, bir arkadaşınızın size çok makbule geçecek bir şekilde yardım edeceğini gösteriyor. Kariyeriniz şimdi yükselişte olacak ve kendinizi sıkışmış gibi hissediyorsanız, ay bittiğinde bir daha böyle hissetmeyeceksiniz.

Mars 5 Mart’ta Yay burcuna hareket ediyor ve burada 26 Eylül’e kadar kalacak. Tüm bu zaman boyunca, Mars onur, ödül ve başarıdan sorumlu, prestij eviniz olan onuncu evi aydınlatacak. Bu süre boyunca zaman zaman Mars gerileyecek, bu yüzden size sunulan belli fırsatlar hakkında fikrinizi birden çok defa değiştirebilirsiniz, ancak genel olarak başarı dağlarının tepesine tırmanacaksınız. Satürn zaten şöhret ve onurdan sorumlu onuncu evinizde bulunuyor ve bu da şimdi giriştiğiniz yeni bir girişimde çok sıkı çalışacağınızı, ancak aynı zamanda geçmişte bilmediğiniz yeni yollar öğreneceğinizi gösteriyor. Tüm kazanımlarınız yıllarca sizinle kalacak. Basın-yayında yer alacağınıza ve kısa süre sonra pek çok kişinin adınızı bileceğine; ya da dünyaca tanınan bir kişiyseniz, basının size son çalışmalarınız hakkında soru soracağına dair göstergeler var.

16 Mart’ta büyük ihtimalle bir arkadaşınız sayesinde elinize geçecek fırsata dikkat edin. Önünüzdeki haftalarda bu projenin çok kârlı olacağını anlayacaksınız. Rolünüz ilk başta düşündüğünüzden çok daha büyük bir hale gelecek.

Bu görkemli ayda her şeyi elde ediyor gibi görünüyorsunuz. Sevgi, izleme ve büyüye kapılma gezegeni Venüs, 12 Mart’ta Balık burcuna girecek ve 5 Nisan’a kadar kalacak. 2016’da Venüs’ün sizi ilk kez ziyaret etmesiyle müthiş bir çekicilik kazanacaksınız ve tüm başların sizi görmek üzere dönmesi için fazla bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Tek yapmanız gereken en iyi halinizle görünmek. 19-20 Mart hafta sonu sihirli iki gün olacak; bu tarihlerde Venüs Neptün’le birleşecek ve size kolay kolay aklınızdan çıkmayacak romantik, görkemli zamanlar yaşatacak. Masası çiçekler ve mumlarla süslenmiş, yaratıcı, leziz yemekleriyle tanınan güzel bir restoran seçin. Mükemmel!

Bu ay ikinci bir tutulma (23 Mart’ta bir dolunay ay tutulması) gerçekleşecek ve parayı vurgulayacak. Ay tutulmaları bitişleri gösterir. Bu yüzden, sonunda öngördüğünüz büyük bir komisyon çeki veya bir prim, risk girişimi desteği, katıldığınız bir proje için sponsorluk veya yaptığınız tüm işler için büyük bir miktarda para alabilirsiniz. Mars tutulmayla aynı hizada olacak, dolayısıyla elinize geçen para gelişmekte olan kariyer başarınıza bağlı olacak gibi görünüyor.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş