Putin Japonların hediyesi köpeği reddetti

Gelecek hafta Japonya'yı ziyaret edecek olan Rusya Başkanı Vladimir Putin'in, Japon hükümetinin kendisine hediye etmeyi planladığı köpeği reddettiği açıklandı.

Putin Japonların hediyesi köpeği reddetti

Açıklamayı yapan Japon milletvekili Koichi Hagiuda hediyenin reddedilme sebebi hakkında yorum yapmadı.

Japonya 2012 yılında Putin’e Yume isminde, Japon kökenli Akita cinsi dişi bir köpek hediye etmişti. Reddedilen köpeğin Yume’ye bir eş olarak hediye edilmesi planlanmış.

Hagiuda bir blogda paylaştığı yazısında şunları söyledi: “Üzülerek söylüyorum ki aldığımız bilgilere göre damat hediyemiz reddedildi.”

Hediye kabul edilseydi gelecek hafta Japonya’da gerçekleşecek olan Putin ve Japon Başbakanı Shinzo Abe buluşmasında teslim edilecekti.

Putin’in kendisine 2010 yılında Bulgaristan Başbakanı tarafından hediye edilen Buffy isimli bir Bulgar çoban köpeği bulunmakta.

Putin’in Savunma Bakanı Sergey Şoygu tarafından hediye edilen Labrador cinsi köpeği Konni ise 2014’de ölmüştü. Putin’in köpek korkusu olan Alman Şansölyesi Angela Merkel ile buluşmasına götürdüğü Konni tartışma konusu olmuş fakat Putin yıl içinde bir Alman gazetesine Merkel’in korkusunu bilmediğini ve özür dilediğini açıklamıştı.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş