Suudi Prens kırbaçlandı

Suudi Arabistan'da bir prens, hapishanede kırbaçlanarak cezalandırıldı. Prens, kırbaçlanmadan önce sağlık kontrolünden geçirildi.

Suudi Prens kırbaçlandı

Suudi gazetesi Okaz'ı kaynak gösteren Reuters'ın haberine göre, ismi açıklanmayan prens, Cidde'deki bir cezaevinde mahkeme kararıyla kırbaçlandı.

Gazete, prensin, sağlıklı olup olmadığının tespit edilmesi için önce bazı kontrollerden geçirildiğini, ardından da bir polis memuru tarafından kırbaçlandığını belirtti.

Haberde, hapis cezası da verilen prensin "suçu" açıklanmadı.

PRENS İDAM EDİLMİŞTİ

Ülkede geçen ay da Suud ailesinden bir başka prens, kasıtlı adam öldürmek suçundan idam edilmişti.

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Aralık 2012'de tartışma esnasında bir kişiyi ateşli silahla öldürmek suçundan yargılanan Suud ailesinden Türki bin Suud el Kebir hakkında verilen idam kararının, Kral Selman bin Abdulaziz'in onayının ardından başkent Riyad'da yerine getirildiği belirtilmişti.

Suudi Arabistan'da Kraliyet ailesi mensuplarının idam edilmesi pek sık yaşanan bir durum değil. En bilinen idam ise 1975'te amcası Kral Faysal'ı öldüren Faysal bin Musaid al Saud'unki. Suudi Arabistan'da idam edilenlerin büyük çoğunluğunu cinayet veya uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bulunmuş mahkûmlar oluşturuyor.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş