Açılmadan 1 milyon bilet

Türkiye ilk EXPO’sunun heyecanı içinde. Resmi açılışı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan EXPO 2016 Antalya 6 ay açık kalacak.

Açılmadan 1 milyon bilet

Türkiye’nin ilk EXPO’su EXPO 2016 Antalya bugün törenle resmen açılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı devlet başkanları, bakanlar, büyükelçiler ve binlerce davetlinin katılımıyla gerçekleşecek resmi açılış töreni için unutulmaz bir görsel şov hazırlandı. Açık kalacağı altı aylık sürede EXPO 2016 Antalya’nın, etkinlikler, sergiler, aktivite ve gösterilerle ilgi merkezi haline gelmesi planlanıyor. EXPO 2016 Antalya, henüz açılışı yapılmadan 1 milyon biletin satıldığı açıklandı.

BİN 121 DÖNÜM ARAZİDE
Teması “Çiçek ve çocuk”, sloganı “Gelecek nesiller için yeşil bir dünya”, alt temaları “tarih”, “biyo-çeşitlilik”, “sürdürülebilirlik” ve “yeşil şehirler organizasyonu” olan Botanik EXPO 2016 Antalya, Türkiye’nin bugüne kadar üstlendiği en büyük uluslararası organizasyonlar arasında yer alıyor. Bin 121 dönümlük alanda kurulu EXPO 2016’ya katılmak üzere 52 ülke sözleşme imzaladı. Botanik EXPO’lar içinde Antalya, Osaka’da 1990 yılında düzenlenen ve 78 ülkenin katıldığı EXPO’dan sonra ikinci sırada.

EXPO alanında inşa edilen Kongre Merkezi, Amfitiyatrolar, Kır Aktivite Alanı, Çocuk Adası, Kültür ve Sanat Sokağı gibi alanlarda; ulusal ve uluslararası konserler, dans gösterileri ve müzikaller, çocuk tiyatroları, ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlar, interaktif çocuk atölyeleri, milli ve özel gün etkinlikleri, ramazan ayı etkinlikleri, lunapark, sokak eğlenceleri ve geleneksel çocuk oyunları gerçekleştirilecek. Kongre merkezi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO’nun 30. Avrupa Bölge Konferansına da ev sahipliği yapacak. Başlığı “Gıda Güvenliği” olacak kongreye, 54 ülkenin tarım bakanları katılacak.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş