Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti belli oldu

Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale 1915 Köprüsü'nün geçiş ücretini 15 Euro + KDV olarak açıkladı

Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti belli oldu

Çankaya Köşkü'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım'dan satır başları şöyle:

Çanakkale Köprüsünün açıklığı 2023 metre olacak. Viyadüklerle toplandığı zaman 5 km’den fazla bir uzunluğa erişiyoruz. Buna ilaveten de 100 kilometrelik bir otoyol var.Bunun ağırlıklı kısmı Gelibolu’dan başlayıp Malkara’ya kadar devam eden oradan da İstanbul’a uzanan bir otoyol.
İnşallah ihalesi gerçekleşecek ve yapımına da en kısa sürede başlamak. Hedefimiz 2023 yılına kadar bitirmek. Yaklaşık 5 yıl ön görülüyor yapım süresi. 18 Mart’ta da temel atmayı hedefliyoruz. Geçiş ücreti de 15 Euro + KDV..

Çanakkale geçilmez tarihte kaldı artık. Çanakkale her türlü geçilir. Denizden, havada, karadan…
Köprüden geçiş süresi viyadük dahil 3 dakika olacak. One minute, two minute, three minute…

DEVLET BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARI

Sayın Bahçeli’nin açıklaması üzerine bir şey dememiz doğru olmaz. Sayın Bahçeli'nin lafı üzerine laf söylemek olmaz. Ne diyorsa odur.

Sayın Bahçeli baştan beri bunu diyor: “Bu bir krizdir. Bu sorun daha fazla ülke gündeminde kalmamalıdır. Bizim siyaset olarak çözemediğimiz bu sorunu milletin önüne götürüp çözümün yollarını açmalıyız” diyor.

Biz de tam bunu söylüyoruz. O bakımdan olayı böyle anlamak lazım.

Bizim görevimiz milletin istediği anayasayı hazırlığı yüce meclise sunmaktır. Ondan sonra görev meclisindir. Sayın Bahçeli’nin bugüne kadar yaptığı açıklamalar ümit vericidir. Yapıcı açıklamalardır. Biz olumlu katkı yapacakları yönünde anlamaktayız.Sayın Kılıçdaroğlu ile de icap ettiğinde her zaman görüşürüz.

Kaynak: http://www.dha.com.tr/

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş