Ünlü iş adamı maaşları ödeyemeyince canına kıydı

Ekonomik kriz nedeniyle üç aydır üretimin olmadığı, işçilere de 5 aydır maaş ödenmediği için işadamı Erdal Sıraçe intihar etti

Ünlü iş adamı maaşları ödeyemeyince canına kıydı


İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve dünyanın sayılı şanzıman dişlisi üretimi yapan firmalarından Senkromeç A.Ş'nin ortaklarından Erdal Sıraçe, fabrikasında başına tek el ateş edip hayatına son verdi. Sıraçe ve ailesinin yönetiminde bulunduğu fabrikada ekonomik kriz nedeniyle üç aydır üretimin olmadığı, işçilere de 5 aydır maaş ödenmediği, Erdal Sıraçe'nin de bu nedenle canına kıymış olabileceği ifade edildi.
Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde öğle saatlerinde yaşanan olayda, tüm dünyada üretilen araçlar için şanzıman dişlisi yapan Senkromenç A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi 49 yaşındaki Erdal Sıraçe, işyerine gelip çalışanlarıyla tek tek tokalaştıktan sonra odasına geçti. Bu sırada odasına misafirleriyle ağabeyi Ersin Sıraçe'nin konuşmak üzere gelmesi üzerine Erdal Sıraçe, yönetim kurulu üyesi olan amcası Sıtkı Sıraçe'nin boş olan odasına yöneldi.


SİLAH SESİ GELDİ


Önce bir kahve isteyen Erdal Sıraçe'nin bulunduğu odadan kısa süre sonra bir el silah sesi geldi. Silah sesine koşan ağabeyi Ersin Sıraçe ve diğer çalışanları tarafından kanlar içinde bulunan Erdal Sıraçe, Özel Kent Hastanesi'ne kaldırıldı. Erdal Sıraçe, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olay sonrasında savcılık, yönetim katına gelip incelemelerde bulundu.


SEKTÖRÜNDE ÖNDE GELEN FİRMALARDAN


Şanzıman dişliği üretimi yapan dünyadaki sayılı firmalardan olan Senkromenç A.Ş. son bir yıldır ekonomik krize girdi. Çeşitli çözüm yollarıyla krizden kurtulmaya çalışan Sıraçe ailesi, işlerin kötüye gitmesi üzerine 16 Mayıs'tan itibaren üretime ara verdi. Yaklaşık 600 çalışanının da ödemelerini yapamadı. Amcaları Sıtkı Sıraçe'nin yüzde 50 paya ortak olduğu fabrikada, Erdal Sıraça de, annesi Adviye Sıraçe ile kardeşleri Ersin Sıraçe ve Mine Sıraçe ile diğer yüzde 50 paya sahip oldukları ifade edildi. Fabrikada son olarak dün işçi ve sendika temsilcileriyle Ersin Sıraçe'nin krizi aşma adına toplantı yaptıkları, Erdal Sıraçe'nin buraya katılmadığı öğrenildi. Erdal Sıraçe'nin de gerek işçilere maaş ödenmemesi, gerekse de ekonomik krizden çıkış mücadelesi sırasında yaşadığı bunalımdan dolayı canına kıymış olabileceği ifade edildi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş