'Ayşe Öğretmen'in sözleri sosyal medyada tartışma yarattı

Beyaz Show’a telefonla bağlanan ve öğretmen olduğunu söyleyen Ayşe Çelik'in PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar nedeniyle yaşanan çatışmalarda doğmamış çocukların, annelerin öldürüldüğünü söylemesi söylemesi sosyal medyada tartışma yarattı.

'Ayşe Öğretmen'in sözleri sosyal medyada tartışma yarattı


Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a Diyarbakır’dan telefonla bağlanan ve öğretmen olduğunu belirten Ayşe Çelik, özetle şunları söyledi:

“Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Öğrencilerini terk eden öğretmenlere seslenmek istiyorum. Bir daha oralara nasıl dönecekler. O tertemiz çocukların gözlerinin içine nasıl bakacaklar. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın."

Hükümete yakın medya kuruluşları, yaptıkları haberlerde Ayşe Çelik'in PKK propangandası yaptığını belirterek Kanal D'nin sahibi olan Doğan Grubu'nu suçladı. RTÜK'ü göreve çağıran haberlerde, olayın PKK propagandası için bilinçli yapılan bir mizansen olduğu öne sürüldü.

Kimi basın kuruluşları ise yaptıkları haberlerde Ayşe Çelik adındaki tüm öğretmenlere ulaştıklarını ama kendilerinin böyle bir yayına katılmadıklarını söylediklerini yazdı.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş