Bambaşka bir tiyatro deneyimi; ‘Karşı Yaka Işıkları’

2015 yılında yazdığı "Açık Ruh Ameliyatı" kitabıyla farkındalık ve motivasyon alanında seminer ve eğitimler veren Dr. İzzet Memi, 'Karşı Yaka Işıkları' isimli oyun ile farkındalık üzerine yaptığı çalışmalarına yeni bir boyut getiriyor.

Bambaşka bir tiyatro deneyimi; ‘Karşı Yaka Işıkları’

‘Karşı Yaka Işıkları’ tek perde kara mizah oyununda, yaşamın kenarına itilmiş, genç bir kâğıt toplayıcısının iç sesiyle psikolojik dinamiklerimizin, evrensel ve bireysel yaşam sembollerimizin sahneden şekillendiğini ve diğer yandan iç görümüzün kapılarını etkili bir biçimde aralıyor olduğumuzu göreceğiz.

Oyunun finalinde, söyleşi şeklinde gerçekleştirilecek olan özel seminerde ise, dalgaların incittiği taşları bile rahatsız etmekten korkan oyun kahramanının o sıcacık ama savrulmuş dünyasından, izleyiciler kendileri ile bir kere daha tanışacaklar.

Kapanışta, seyircilerden gelecek soruların cevaplanacağı bölümle de, bu özel oyunun kişilerde yarattığı hislere şahit olacağız.

Murat İpek’in yazıp, Ferit Koen’in yönettiği, İzzet Memi’nin ise muhteşem oyunculuk performansıyla hayat verdiği bu tek perde kara mizah oyunu sizleri bambaşka bir hayatın içine sürüklüyor. Henüz izlemediyseniz, bu güzel adamın, kendi gibi nevi şahsına münhasır oyununa bir şans verin bizce!

Yer: Bo Sahne Cihangir - Cihangir, Ağa Hamamı Sok. No:18 D:1, Beyoğlu/İstanbul

Tarih: 26 Nisan / 9 – 16 – 23 – 28 Mayıs / 4 – 15 Haziran

Saat: 20:30

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş