​Behçeli’den çok sert Ağrı çıkışı

MHP lideri Devlet Bahçeli Ağrı'daki çatışmayla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

​Behçeli’den çok sert Ağrı çıkışı
MHP lideri Devlet Bahçeli Ağrı'daki çatışmayla ilgili açıklama yaptı. Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada "Şayet AKP ile PKK arasında danışıklı dövüş bir saldırı planlanmış ve Mehmetçiğin kanı üzerinden bir siyaset tasarımı projelendirilmişse, bilinsin ki bunun hesabını hiç kimse veremeyecektir" dedi.
İşte MHP lideri Bahçeli'nin yazılı açıklamasından öne çıkan bölümler:
" 7 Haziran seçimlerine 55 gün kala huzursuzluk girdabı derinleşmekte, sancılı bekleyişler tırmanmakta, provokasyon ve problem alanları yaygınlaşmaktadır. Sistem değişikliğini gündemine alan Erdoğan ve Davutoğlu ateşle oynamakta, oldubittiye getirerek Türkiye’yi tek taraflı feshetmeyle oyalanmaktadır.
“11-12 Nisan 2015 tarihinde, Ağrı’nın Diyadin ilçesi Yukarıtütek Köyü bölgesinde PKK’lılar tarafından organize edilen ve adına Bahar Şenliği denilen bölücü kumpasın terör örgütü propagandasına dönüşmesi esasen şaşırtıcı görülmemelidir. Fırsattan istifade eden teröristlerin Mehmetçiğe uzun namlulu silahlarla saldırması ve sonuç itibariyle dört vatan evladının yaralanması AKP-PKK pazarlıklarının alçak bir neticesidir. Ağrı’da çıkan çatışmalar saatlerce sürmüş, teröristler öldürmek ve her değerimize kast etmek için adeta seferber olmuşlardır.”
 
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28723750.asp

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş