​“Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun, kardeşi kardeşe kıydırıyor”

Hayatını kaybeden şehitin yakını Cumhurbaşkanı’na seslendi: “Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun, kardeşi kardeşe kıydırıyor!”

​“Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun, kardeşi kardeşe kıydırıyor”

Siirt'te hayatını kaybeden asker Recep Beycur'un cenazesinde Beycur'un akrabaları "Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Bu yaşa getirene kadar ne çektik" sözleriyle isyan ederek Cumhurbaşkanı'na atfen "O'nun oğlu olsa böyle olur muydu" diyerek feryat etti.

Etha'da yer alan habere göre; Siirt Pervari'de mayın patlaması sonucu dün hayatını kaybeden 8 asker arasında yer alan 20 yaşındaki Erzurumlu asker Recep Beycur'un cenazesi öğle saatlerinde uçakla Erzurum'a getirildi. Burada düzenlenen tören sırasında Beycur'un amcaoğlu Ömer Bilir, "Gazeteciler Allah rızası için bunu yazın. Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun. Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Genç kardeşimi gönderdim, cesedini alıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı bunu bilsin. Ben bunu bu yaşa getirene kadar ne çektim biliyor mu? Allah'tan hiç mi korkmuyor bu genci buraya yatırdı. Kardeşi kardeşe kırdıyor. Allah razı olmasın onun evladı da böyle olsun. Bunu yazın. Allah rızası için yazın. Kardeşi kardeşe kırdırmayı bıraksın. Allah'tan korksun. Onun evladı olsa böyle olur muydu? Allah kabul etmesin. Allah kabul etmesin" diyerek, isyan etti.

Kaynak: www.birgun.net

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş