Cumhurbaşkanı Erdoğan o patlamanın perde arkasını anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 3. Su'dan Sorumlu Bakanlar Toplantısı" açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan o patlamanın perde arkasını anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 3. Su'dan Sorumlu Bakanlar Toplantısı" açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili önemli bilgiler verdi.

İşte Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan satır başları:

Sanki bu kaynak sığınmacılar için verilmiyor da bize bağış gibi gösterilir oldu. Bizden proje istiyorlar. Biz zaten projeleri hayata geçirmişiz. Kardeşlerimiz sınıra dayandığında biz dikenli tellerle kapıları kapatmadık. Sınırı açıp ülkemize aldık.

Bugüne kadar sadece kamplarda kalan Suriyeliler için harcadığımız para 10 milyar dolardır. Bu faturalıdır. Söz verilen kaynak gelirse misafirlerimizin durumlarını daha da iyileştirme imkanı elde ederiz. Hiçbiri aç değil açıkta değil hamdolsun hepsine sahip çıkmışız. Avrupa ülkelerinin ikircikli, samimiyetsiz tavrını bir kenara bırakıyorum asıl İslam ülkelerinin bu insanlara sahip çıkmasına ihtiyaç var.

“GÜNEY KIBRIS’A SESLENDİK”

Su konusunda dünya çapında bir projeyi hayata geçirdik. Türkiye’den Kıbrıs’a denizaltından geçen borularla bir hattı gerçekleştirdik. Şu anda Kuzey Kıbrıs Türkiye’den gelen suyu kullanıyor. Biz merhamet medeniyetinden geldiğimiz için Güney Kıbrıslılara seslendik. Biz güney Kıbrıs’a da su vermek suretiyle bir barış projesini gerçekleştirebiliriz dedik. Şu ana kadar bir talepleri olmadı ama biz görevimizi yaptık.

Bu proje ile kuzey Kıbrıs’ın 50 yıllık içme suyu ve tarımsal sulama ihtiyacını karşılamış bulunuyoruz.

DİYARBAKIR’DAKİ BÜYÜK PATLAMA

Geçtiğimiz perşembe günü Diyarbakır şehir merkezine 20 km mesafedeki Tanışık köyü yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi.

Terör örgütü mensupları Bingöl’de yol çalışmasında kullanılan bir kamyonu çalarak bomba yüklüyorlar. Bu aracı Diyarbakır şehir merkezine sokmaya çalışıyorlar.

Tanışık Köyü’ne geldiklerinde daha önce AK Parti’de görev yapmış bir vatandaşımız şüphelenip müdahale ediyor ve teröristler kaçmaya başlıyorlar.

Tanışık köyünden vatandaşlarımız da iki araçla takibe başlıyorlar. Dürümlü mezrasına geldiklerinde kamyondan inen teröristler başka araca geçerek vatandaşlara ateş diyorlar ve kamyondaki bombayı patlatıyorlar. Yaklaşık 10-15 ton bomba…

Bomba öyle büyük bir etkiyle patlıyor ki geriye ne araçtan ne de 12 vatandaşımızın cesedinden parça kalmıyor. Burada bir terör örgütünün yüzlerce masum insanı katletmeye yönelik bir eylem teşebbüsü ve vatandaşlarımızın müdahalesi söz konusudur. Normalde bu eylemin tüm dünyada şiddetle telin edilmesi lazımdır. Başta batı ülkeleri kimseden bu eyleme bir ses çıkmamıştır.

Brüksel’de, Paris’te olunca ses çıkıyor ama Lahor’da İstanbul’da Ankara’da olunca çıkmıyor. Siyasetin dünyada dürüst olmadığını görüyoruz. Bölücü örgüt eylemi açıkça sahiplendiği halde ne medya ne insan hakları örgütleri ne de batı olayla ilgilenmemiştir. Terör örgütlerine hangi ülkenin hangi silahı verdiğini biliyoruz. Yarın o silahlar, terör örgütlerine o silahları veren ülkeleri vurmaya başlayacak. Terörün karakteri böyledir.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş