"Hendek siyasetinin bir adım ötesi yer altı siyasetidir"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için düzenlenen istihdam töreninde konuştu.

"Hendek siyasetinin bir adım ötesi yer altı siyasetidir"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Güneydoğu Anadolu'daki operasyonların hedefine ulaşıncaya kadar devam edeceğini söyledi. Konuşmasında HDP'yi de eleştiren Davutoğlu "Kobani olaylarından bu yana sicilini giderek bozan HDP şimdi de hendeklerle, barikatlarla kendisini var etmeye çalışıyor. Bu yol yol değildir. Hendek siyasetinin bir adım ötesi yer altı siyasetidir" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları için düzenlenen istihdam töreninde konuştu. Doğu ve Güneydoğudaki operasyonlara değinen Davutoğlu, "Bir yanda öğrencilerinden ayrıldığı için yürekleri sızlayanlar terörle mücadele edilen bölgelerde evlerinden ayrılmak zorunda kalanlar diğer yanda ise bölge insanına eziyet edenler, devletin koruma altına aldığı öğretmenleri tehdit edenler. Hendek siyasetinin bir adım ötesi yer altı siyasetidir. Sur'da Cizre'de Silopi'de terör odakları kesinlikle temizleninceye kadar mücadelemiz aralıksız sürecek" dedi.

Davutoğlu, "1670 kardeşimizi daha istihdam etmeye başlıyoruz. Böylece son 2 yılda devlet çatısı altında işe aldığımız kişi sayısı 14 bin 209'a ulaşıyor. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" bilgisini de verdi.

"BU YOL YOL DEĞİLDİR"

Konuşmasında HDP'yi sert ifadelerle eleştiren Başbakan Davutoğlu, şu açıklamada bulundu: "Hendek barikat siyasetinden medet umanlar. Kobani olaylarından bu yana sicilini giderek bozan HDP şimdi de hendeklerle, barikatlarla kendisini var etmeye çalışıyor. Bu yol yol değildir. Hendek siyasetinin bir adım ötesi yer altı siyasetidir. Bütün bunlar demokrasiye, halka, vatana ihanettir. En başta da HDP'ye oy veren vatandaşlarımıza dahi, ihanettir. Bölgede seçmen onlara bir beklenti ile oyunu emanet etti. Onlar açık bir şekilde bu emanete ihanet ettiler."

Bu terörü, şiddeti, baskıyı savunanlara sesleniyorum; aldığınız demokratik yetkiyi hendeklere boca ediyorsunuz. Tablo ortada. Bir yanda öğrencilerinden ayrıldığı için yürekleri sızlayanlar terörle mücadele edilen bölgelerde evlerinden ayrılmak zorunda kalanlar diğer yanda ise bölge insanına eziyet edenler, devletin koruma altına aldığı öğretmenleri tehdit edenler..."

PERVİN BULDAN'A TEPKİ

HDP Milletvekili Pervin Buldan'ı da eleştiren Davutoğlu, "HDP'li bir vekil, üstelik TBMM'de başkan vekili olan bir hanımefendi, bir kadın siyasetçiye yakışmayacak üslupla yaslandıklarını iddia ettikleri siyasal tabana tehditler savurabiliyor. Twıtter hesabından; 'Bırakıp gitmeyeceksiniz, terk etmeyeceksin bir gün geri dönmek istersen yüz bulamayabilirsin' diyor. Bu nasıl bir kendini kaybediştir. Böylesine zelil ifadelerle halkı tehdit etmeye yöneliyor. Bir siyasetçi, vatandaşını, seçmenini nasıl tehdit edebilir" diye konuştu.

"MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ SÜRECEK"

Davutoğlu, "Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha sesleniyorum; Sur'da, Cizre'de, Silopi'de bu vatanın her bir güzel köşesinde herhangi bir yerde nerede terör varsa oradan bu terör odakları kesinlikle temizleninceye kadar mücadelemiz aralıksız sürecek" dedi. DHA-Hakime TORUN

Kaynak: www.radikal.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş