İzmir'de bombalı saldırı yapacak kadın teröristler böyle yakalandı

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün terör ve istihbarat ekiplerinin 4 gün önce düzenlediği operasyonda, Suriye'de eğitim aldıktan sonra kente bombalı eylem için gelen kadın terörist S.B. ile kendisine yardım ve yataklık yaptığı öne sürülen yanındaki N.M. isimli kadının, yolcu otobüsünden indikleri sırada yakalandığı anın görüntüleri ortaya çıktı.

İzmir'de bombalı saldırı yapacak kadın teröristler böyle yakalandı

Suriye'de eğitim görüp bombalı saldırıda bulunmak üzere İzmir'e gelen iki kadın teröristin yakalanma anının görüntüleri ortaya çıktı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kentte bombalı saldırı olabileceğine yönelik istihbari bilgi aldı. Bunun üzerine çalışmalar başlatıldı. Ekipler iki kadın teröristin isimlerini saptadı.

Kadın teröristlerin kente yolcu otobüsüyle gelecekleri öğrenildi. Bunun üzerine İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde önlem alındı. Kadın teröristler, yolcu otobüsünden indikleri sırada düzenlenen operasyonla yakalandı.

Kadın teröristlerin yakalanma anın görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde iki kadının metroda, kafede ve markette polis tarafından takip edildikten sonra yakalandığı anlaşıldı.
Gözaltına alınan teröristlerin tanınmamak için başörtü ve şapka takmaları da güvenlik kameralarına yansıdı. İki kadın terörist çıkarıldıkları mahkemece 'Silahlı terör örgütü üyesi olmak ve örgüt adına faaliyet yürütmek' suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Kaynak: www.cnnturk.com

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş