​MİT 6 il için canlı bomba uyarısı yaptı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin için canlı bomba uyarısında bulundu.

​MİT 6 il için canlı bomba uyarısı yaptı

MİT, Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti.

Habertürk’te yer alan habere göre, MİT’in raporunda, YPG güçlerine, Türkiye ’de faaliyet gösteren illegal sol örgütlerin mensuplarının da katıldığı iddia edildi. MİT’in, bu kapsamda, Kobani ve çevresinde YPG saflarında savaşan 91 kişiyi rapor ettiği öğrenildi.

İstihbarata göre, MLKP’den (Marksist Leninist Komünist Parti ) 49, Devrimci Karargâh Örgütü’nden 2, İbocu Dönüşüm Hareketi’nden 1, MKP’den (Maoist Komünist Partisi) 1, DHKP/ C’den (Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi) 2, TKP/ML’den (Türkiye Komünist Partisi/Marksist- Leninist) 13, MLSPB’den (Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri) 3, TKP KIVILCIM’dan 5, SDP’den 13, Anarşistler Grubu’ndan 1 ve TKEPL’den (Türkiye Komünist Emek Partisi/ Leninist) 1 kişi Kobani’de YPG güçlerine katıldı.

Kimlik bilgileri dağıtıldı

MİT, YPG’nin yanında savaşan bu sol örgüt mensuplarının Türkiye’ye sızıp Suriye sınırında görev yapan asker ve polislere karşı intihar saldırısı gibi eylemler düzenleme olasılığının bulunduğunu rapor etti. Kimlik bilgileri ve fotoğrafları belirlenen 91 kişilik liste; Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin illerindeki güvenlik güçlerine dağıtıldı.

www.radikal.com.tr

Kaynak: www.radikal.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş