Sığınmacılara 'flört kursu' hizmeti

Alman hükümeti Ortadoğu'dan kaçıp ülkeye sığınan binlerce gencin kadınlara 'sorunlu' yaklaşmasını önlemek amacıyla 'flört kursu' başlattı.

Sığınmacılara 'flört kursu' hizmeti

Alman hükümeti Ortadoğu'dan kaçıp ülkeye sığınan binlerce gencin kadınlara 'sorunlu' yaklaşmasını önlemek amacıyla 'flört kursu' başlatıldı.

Almanya'ya sığınan Ortadoğulu yüz binlerce gencin sosyal bir soruna dönüşmesinin önüne geçmek üzere harekete geçen hükümet, sığınmacı gençlerin topluma daha kolay uyum sağlamaları için devlet destekli "flört kursları" başlattı.

Bayerischer Rundfunk televizyonunun haberine göre, ilk aşamada Ingolstadt, Neuburg ve Eichst gibi bölgelerde açılan kurslara, en az asgari düzeyde Almanca bilen mülteci gençler katılıyor. Gençlera kurslarda, Alman kadınlara nasıl yaklaşıp nasıl ilişki kuracakları Alman kadın yardımcılar eşliğinde uygulamalı olarak anlatılıyor.

'FAZLA ISRARCI OLMA'

Bu kurslardan birinin eğitmeni olan Christian Zech, görevinin Alman kadınları mültecilerden korumak değil, bir arada yaşamalarına yardımcı olmak olduğunu belirttikten sonra, çoğu mültecinin kadınlara nasıl yaklaşılacağı konusunda bir fikri olmadığını belirtiyor.

Bayerischer Rundfunk kanalının görüntülediği devlet fonlarıyla desteklenen kurslardan birinde Somalili bir genç kursta yardımcı öğretmen olarak çalışan bir Alman kadına yaklaşmaya çalışıyor.

Kadın genci, "Yavaş yavaş, adım adım ilerle. Fazla ısrarcı olma. Kadından hoşlandın diye hemen üstüne atlama" diye uyarıyor.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş