​Barış Bloku'ndan 'tek bayrak' kararı

İzmir'de düzenlenecek barış mitingi öncesi sadece 'barış' bayrağı açılması kararı verildi.

​Barış Bloku'ndan 'tek bayrak' kararı

İzmir'deki 'Barış Bloku', '1 Eylül Dünya Barış Günü'nde miting yapmaya hazırlanıyor. Mitingin İstanbul'daki gibi sadece HDP eksenli olmaması için katılım geniş tutuluyor. Barış Bloku'nun İzmir Sözcüsü Cem Terzi, "Şehit aileleri de gelsin istiyoruz" dedi.

Barış Bloku'nun Bakırköy Halk Pazarı'nda 10 Ağustos'ta düzenlediği barış mitinginde siyasetçi olarak sadece HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşma yapması ve açılan Öcalan posterleri eleştirileri beraberinde getirmişti. Buna göre İzmir'de kurulan 'Barış Bloku'nun 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda yapacağı barış mitinginde Demirtaş konuşmayacak. Barış Bloğu'nun İzmir Sözcülüğü'nü yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Cem Terzi, mitingin tek sloganının 'Barış istiyoruz' olacağını, sadece bloğun üzerinde güvercin olan bayrağının taşınacağını belirterek, şunları söyledi:

"İstanbul'da sadece HDP eş Genel Başkanı Demirtaş'ın konuşmuş olması sıkıntı yarattı. O nedenle organizasyonu geniş katılımla gerçekleştirmek için bir aydır her salı toplantı yapıyoruz. Mitinge kadar da yapmaya devam edeceğiz. Mitinge bütün bileşenler katılacak. Toplumun tüm kesimlerine uzanacağız. Şehit aileleri de gelsin istiyoruz. Bizim kapımız herkese açık. Kimin elinde silah varsa ondan vazgeçilsin. İnsanlar ölmesin tek derdimiz bu."

Kaynak: www.radikal.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş