Başbakan Davutoğlu: Terörle mücadele silahlar gömülünceye kadar sürecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu Yenikapı'da düzenlenen AK Parti mitinginde HDP ve MHP'yi eleştirdi. Davutoğlu, terörle mücadelenin 'silahlar gömülünceye kadar süreceğini' söyledi.

Başbakan Davutoğlu: Terörle mücadele silahlar gömülünceye kadar sürecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul mitinginde HDP'ye yüklendi. Davutoğlu, ''Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar, onlar nefret köprüleri kursunlar biz gönül köprüleri kuruyoruz'' dedi. Başbakan Davutoğlu, "terörle mücadelenin de silahlar gömülünceye kadar süreceğini" söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yenikapı'da düzenlenen "Büyük İstanbul Mitingi"nde konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamalarından önce çıkan satır başları şöyle:

''80 yılda yapılmayanı 10 yılda yapan bu hükümete yolsuzluk iftirası attılar. Beddualarla, montaj kasetlerle bu yürüyüşü durduracaklarını zannettiler. Ey İstanbul bütün bu hainlere 1 Kasım'da hadlerini bildirmeye var mısınız? Nişantaşı'ndan Kandil'e köprüler kuruyorlar, onlar nefret köprüleri kursunlar biz gönül köprüleri kuruyoruz.

''TERÖRDEN BARIŞ GÜVERCİNİ OLUR MU?''

Ellerindeki medya gücünü kullanıp bunlar 40 yıllık terör örgütünü barış havarisi gibi gösteriyorlar. Doğu'da terörü kutsayanları, terörün en has destekçilerini makyajlıyorlar, allıyorlar, pulluyorlar, barış güvercini yapmaya çalışıyorlar. Allah aşkına terörden barış güvercini olur mu?

''KENDİLERİNDEN OLMAYANA YAŞAM HAKKI TANIMIYORLAR''

Bunların yaşamayla, yaşatmayla sorunları var. Bunlar gencecik çocukları dağa çıkarıp ölümle tanıştırıyorlar. Kendilerinden olmayana, yaşam hakkı tanımıyorlar. Bu toprakların zenginliğini, farklılığını, gücünü hazmedemiyorlar.

''KARŞIMIZA GELENLERİ BİR RÜZGAR GİBİ ESİP GEÇECEĞİZ''

Karşımıza gelenleri bir rüzgar gibi esip geçeceğiz. Herkes emin olsun, bu ülkenin her insanının canı da hukuku da bize emanettir. Teröre asla izin vermeyeceğiz. Silahlar gömülünceye, terör sona erinceye, bütün dağlarımız, ovalarımız, vadilerimiz temizleninceye kadar kararlı şekilde mücadele edeceğiz. Onlar '7 Haziran'dan sonra ülkede kaos ortamı çıkartırız' zannettiler. Allah aşkına biz bunlara meydanı bırakır mıyız?

Bu milletin canına, birliğine, dirliğine, kardeşliğine kastedenleri, mutlaka adalete teslim edeceğiz. Hepsini teslim edeceğiz ama biz demokrasiden, hukuktan, adaletten ve hep beraber insanca yaşamaktan, onurlu bir şekilde yaşamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bilin ki dirliğimize, birliğimize, kardeşliğimize kastedenler mutlaka kaybedecek.

''BAHÇELİ'YE BİRİNİN 'EVET' DEMEYİ ÖĞRETMESİ LAZIM''

Bahçeli'ye birinin 'evet' demeyi öğretmesi lazım da hangi dilde öğreteceğiz bilemiyorum. Milletin dilini kaybeden 'evet' diyebilir mi millete?''

Kaynak: www.radikal.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş