CHP’li Dursun Çiçek: MHP'nin HDP'ye tavrını düzeltmesini bekliyoruz

Dursun Çiçek, “MHP'nin HDP destekli bir hükümete karşı tavırları var. Bu tavırlarını düzeltmelerini bekliyoruz” dedi.

CHP’li Dursun Çiçek: MHP'nin HDP'ye tavrını düzeltmesini bekliyoruz
CHP’den milletvekili seçilen emekli Albay Dursun Çiçek “Muhalefette olan partilerin iktidar olduğu hükümet şeklinin ortaya çıkması için CHP olarak her türlü girişimde bulunacağız. Ancak MHP'nin HDP destekli bir hükümete karşı tavırları var. Bu tavırlarını düzeltmelerini bekliyoruz” dedi.
 
Ergenekon ve Balyoz davasında bir süre tutuklu yargılandıktan sonra serbest bırakılan emekli Albay Dursun Çiçek, 7 Haziran Genel Seçimleri’nde aday olduğu CHP’den İstanbul milletvekili seçilmişti. Çiçek, bugün eşi Gülşen Çiçek ile birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek mazbatasını aldı.

Muhalefette olan partilerin hükümet olmasını istediklerini dile getiren Çiçek, “CHP olarak her türlü girişimde bulunacağız. Yönetim şu an toplantılar yapıyor. Ancak MHP'nin HDP destekli bir hükümete karşı tavırları var. Bu tavırlarını düzeltmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Çiçek, koalisyonla ilgili yaptığı yorumda "Öncelikli düşüncemiz CHP'nin azınlık hükümetine, MHP ve HDP'nin destek vermesi. Aksi halde HDP ve MHP'nin içeride ve dışarıda olduğu koalisyon alternatiflerine de açığız” ifadelerini kullandı.
 
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29299637.asp

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş