Donald Trump'a Hillary Clinton'dan son dakika şoku

Hillary Clinton ve Donald Trump ikinci raunda çıktı

Donald Trump'a Hillary Clinton'dan son dakika şoku

ABD'de 8 Kasım'daki başkanlık seçimi öncesi Demokratların adayı Hillary Clinton ve Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump ikinci kez canlı yayında baş başa tartıştı. Trump'ın münazaraya saatler kala yaptığı basın toplantısı ise Clinton'a ağır darbe vurdu.
CNN ınternational'ın yaptırdığı ankete göre, iki hafta önceki münazaranın galibi Clinton, dün gece de ağır basan taraftı.
CNN/ORC anketine katılanların yüzde 57'si münazarayı Clinton'ın, yüzde 34'ü ise Trump'ın kazandığı görüşünde.
Ancak CNN, ankete katılanların yüzde 58'inin Clinton destekçisi olduğunu belirtti.
CNN'in ilk münazara sonundaki anketinde Clinton'ın tartışmanın galibinin Clinton olduğunu belirtenlerin yüzdesi 62 idi. Yani Clinton'ın bu açıdan bakıldığında, 5 puan kaybettiğini söylemek mümkün.
ABD basınında yapılan yorumlarda da genel olarak Trump'ın ilk münazaraya göre daha iyi bir performans gösterdiği belirtildi.


CLINTON ÇİFTİNE MÜNAZARA ÖNCESİ BÜYÜK ŞOK


Münazara öncesinde, Trump'ın, geçmişte eski Başkan Bill Clinton'ı cinsel tacizle suçlayan kadınlarla beraber basın toplantısı düzenlemesinin de Hillary Clinton'ın tartışma sırasındaki gerginliğini artırdığı gözlemlendi.
Münazara öncesi Hillary Clinton ve Trump'ın birbirlerinin elini sıkmamaları, iki başkan adayı arasında yaşanan gerilimin boyutunu gözler önüne serdi. Ancak iki aday, tartışmanın sonunda el sıkıştı.

Kaynak: www.cnnturk.com

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş