​Erdoğan: Bahçeli'yi muhatap almayacağım

Kendisine, Bahçeli ile ilgili soru sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Bahçeli'yi muhatap almayacağım'' dedi.

​Erdoğan: Bahçeli'yi muhatap almayacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ile CHP'nin koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması ile ilgili sorulara ''Netice belirleyici değil. Başbakan, MHP ile görüşecek'' dedi. Bahçeli'nin sözleri hatırlatılan Erdoğan, ''Bahçeli'yi muhatap almayacağım: Şahsıma, ailemle ilgili edep sınırlarını çok aşan ifadeler kullanmıştır'' yanıtını verdi. Bahçeli, CHP ile koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının ardından randevu talep eden Başbakan Davutoğlu'na ''MHP, AKP'yle görüşmeye daha önceki şartları saklı ve baki kalmak kaydıyla açıktır'' yanıtını vermişti. Bahçeli'nin şartlarında öne çıkanlar arasında 17-25 Aralık dosyasının açılması ve Bilal Erdoğan dahil herkesin yargıya gitmesi de var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin gündemle ilgili sorularına şu yanıtları verdi:

Hangi alanlar içerisinde çalışmam gerektiğini gayet iyi bilirim. Siyasi mazilerini de çok iyi bilirim

BAHÇELİ'Yİ MUHATAP ALMAYACAĞIM

Bahçeli edep sınırlarını aştı. Bahçeli'yi muhatap almayacağım: Şahsıma, ailemle ilgili edep sınırlarını çok aşan ifadeler kullanmıştır. O yüzden muhatap almıyorum.

Onunla ilgili bütün süreçler yasaldır. Sonuna kadar kullanacağım yasal haklarımı....

AK PARTİ - CHP GÖRÜŞMESİNİN OLUMSUZ SONUÇLANMASI

Dünkü netice aslında belirleyici bir netice değil.

DAVUTOĞLU'NUN BAHÇELİ'DEN RANDEVU TALEP ETMESİ

Başbakan MHP ile görüşüp sonuca bakacak. Bu görüşmeden sonra nasıl bir tablo ortaya çıkar onu o zaman görüp, ona göre nihai durumu değerlendirmemiz gerekiyor

ŞARTLAR ÇOK DEĞİŞTİ

(Hükümet kurma görevinin CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu'na verilmesi seçeneği) Şartlar çok değişti, nihai noktayı görelim ondan sonra kararımızı veririz

DİYENLER İSPAT ETMELİ

'Müsebbibi Erdoğan' diyenler ispat etmeli. Sonuçta etkim olduğunu söyleyenler sözlerini ispatlayamadı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

CHP ile koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP'den randevu istemişti. Talebe yanıt veren MHP Genel Başkanı DEVLET BAHÇELİ, AK Parti ile CHP arasında sonuçsuz kalan koalisyon görüşmeleriyle ilgili açıklamada bulundu. Bahçeli açıklamasında, "Milliyetçi Hareket Partisi AKP'yle görüşmeye daha önceki şartları saklı ve baki kalmak kaydıyla açıktır. Fakat önce, Sayın Davutoğlu'ndan bağımsız tavır beklemek ve sarayın yönlendirmesine sırtını döndüğünü tam manasıyla görmek en tabii ve haklı beklentimizdir. Parti olarak azınlık hükümeti veya seçim hükümeti formüllerine kapalı duruşumuz bozulmamıştır. Bu konuda geri adım atmamız eşyanın tabiatına aykırıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta koalisyon hükümetlerini kötülemiş, milli iradenin kararını tartışmaya açmış, dedikodu kazanını kaynatarak Davutoğlu'nun zihni melekelerine ipotek koymuştur. Türkiye tek bir kişinin egosuna, tatminsiz iktidar hastalığına ve koltuk hırsına adeta boyun eğmiştir. Sayın Davutoğlu'nun Erdoğan'ın tembih ve telkini altında yalandan ve iş olsun kabilinden sürdürdüğü koalisyon temasları ülkemizin önünü tıkamış, siyasi uzlaşma dinamiklerini budamıştır. Nitekim demokrasi ve demokratik teamüller sakatlanmıştır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin şartlarında öne çıkanlar şöyleydi:

* 17-25 Aralık dosyası açılacak
* Hırsızlardan hesap sorulması için Bilal oğlan dahil herkes yargıya gidecek
* Çözüm süreci çöpe atılacak

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş