Erdoğan: Eski heyecan yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim meydanları için “Ben yine bundan önceki geçmiş seçimlerdeki heyecanı görmüyorum” dedi.

Erdoğan: Eski heyecan yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim meydanlarındaki rehavetle ilgili bir soruya ''Şurada 4 gün kaldı. Tabii artık biraz hareketlenme var. Ama ben yine bundan önceki geçmiş seçimlerdeki heyecanı görmüyorum. Alıştığım eski canlılık, eski hareketlilik, maalesef yok'' yanıtını verdi.
Show TV’de Gündem Özel programında soruları yanıtlayan Erdoğan şunları söyledi:

“Başlık atman ülkeye ihanet”

“(MİT Tır’ları) Her şeyden önce MİT biliyorsunuz devletimizin en özel teşkilatı. Bu teşkilatın ulusal bazda gerekse uluslararası bazda hassas görevleri var. Bu görevi yaparken kimler nereye kadar müdahale edebilir kanunlarda var. Başbakanın izninin olması lazım. MİT araçları olduğu halde müdahale yetkisi yok. Böyle bir yetki olmadığı halde bu tırlara çok farklı bir alanda müdahale olmuştur. Bu uluslararası alanda Türkiye’ye yönelik kararlanma kampanyasıydı. Bunun arkasında kim var? Bir üst akıl var. Kim bu üst akıl yine paralel yapı devreye girdi. Bunlar konuşuluyor.”

“İktidardan ne kadar oy çalınabilir?”

“Eğer bunlar (HDP) barajı aşarsa aşar. Ben şu anda bir Cumhurbaşkanı olarak bundan rahatsız değilim. Ama barajın altında kaldığı zaman niye birileri illa da endişeye kapılıyor ki. Şu anda 6 puan, 7 puan, 8 puanı konuşuyorken bakıyorum barajı aştı aşacak falan. Aşmadığı takdirde her taraf yakılır yıkılır falan bunları konuşuyorlar. Bunlar çok çirkin şeyler. Barajı aşmak da var aşmamak da var. Dert ne? Dert şu andaki iktidar partisinden ne kadar oy çalınabilir veya ne kadar milletvekili sayısı azaltılabilir. Buna yönelik bir çalışma gayret...”
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29180503.asp

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş