Yoğun telefon trafiği sürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban bayramını tebrik vesilesiyle bazı ülkelerin Cumhurbaşkanları ve başbakanları ile dün de telefon görüşmelerini sürdürdü.

Yoğun telefon trafiği sürdü

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Erdoğan, dün öğleden sona sırasıyla, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Malezya Başbakanı Necip Tun Razak, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ve Cezayir Başbakanı Abdulmalek Sellal ile bayram münasebetiyle birer telefon görüşmesi yaptı.

Görüşmelerde karşılıklı bayramlaşma yapıldı ve mübarek Kurban bayramının İslam alemi için hayırlara vesile olması dileğinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramın ilk günü de Katar Emiri Şeyh Temim'in babası Şeyh Hamed bin Halife Al Sani, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari, Tunus Cumhurbaşkanı El Baci Kaid El Sibsi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum , Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sanii ile birer telefon görüşmesi yapmıştı.


Kaynak: www.dha.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş