6 yıl sonra Kadıköy'de bir ilk

Süper Lig'deki Fenerbahçe - Galatasaray derbisi için yoğun güvenlik önlemleri alındı.

6 yıl sonra Kadıköy'de bir ilk

Ülker Stadyumu'na çevre yolundan gelen istikamet 17.00 itibariyle tamamen trafiğe kapatıldı. Spor şube ve çevik kuvvet ekipleri, yolun iki yönünde de tedbir aldı. Güvenlik güçleri hem yol hem de köprü üstünde hiç bir taraftarın beklemesine izin vermedi.

Tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi sarı-kırmızılı taraftarlar otobüslerle Kadıköy'e geldi. Deplasman yasağının kalkmasının ardından, yaklaşık 6 yıl aradan sonra Kadıköy'de derbi izleme şansına erişen Galatasaraylılar, geniş güvenlik önlemleri altında otobüslerle Ülker Stadı'na ulaştı.

Galatasaray'ın gelişi için yüzlerce polis düzen aldı. Galatasaray taraftarları ve takımının stada giriş yapacağı bölgede kuş uçurtulmadı.

Galatasaray taraftarlarını taşıyan otobüsler 17.05 sularında stada getirildi. Güvenlik kordonu ve son bilet kontrolü ile aramaların ardından sarı-kırmızılar tribüne sokuldu. Gelinen noktada otobüslerden erken inmek isteyen Galatasaraylı taraftarlar ile polisler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.
Sarı-kırmızılı taraftarları için Ülker Stadı'nda 2 bin 300 kişilik yer ayrılırken, tribüne çıkan sarı-kırmızılı futbolseverler, maçın başlamasını beklemeye başladı.

Uzaktan da olsa Fenerbahçeli taraftarlar seslerini duyurup tezahürat ederken, Galatasaraylı taraftarlar otobüsten indikçe tezahüratlarda bulundular.

Galatasaray'da Fenerbahçe derbisine kaptan olarak çıkacak olan Wesley Sneijder, Point Hotel önünde sarı kırmızılı taraftarlara balkona çıkarak üçlü çektirdi. Sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü Riekerink, Kadıköy'e Galatasaray taraftarlarının verdiği sarı kırmızılı atkı ile gitti.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş