Aziz Yıldırım bırakacağı tarihi açıkladı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Toplantısı'nda flaş açıklamalar yaptı.

Aziz Yıldırım bırakacağı tarihi açıkladı

Aziz Yıldırım'ın konuşmasından önce barkovizyonda 3 Temmuz süreci ve sonrasında basında çıkan haberlerle ilgili hazırlanan bir sunum gösterildi. Filmde Galatasaray Kulübü'nün eski Başkanı Ünal Aysal'ın da da yer alması dikkati çekti.

"MAYIS AYINDA BIRAKACAĞIM"

Fenerbahçe Başkanı, "Söylediğim sözün arkasındayım, görevi bırakacağım. Söz verdi, onu tutmak için yapıyor gibi bir şey yok. Hem ailesel, hem iş hayatı gibi durumlardan bu kararı aldığım için açıkladım. Yeni insanların gelmesini, yeni şeyler yapmalarını arzu ediyorum. Mahkeme karar verdikten sonra sürecin önü açılıyor ve bu sözün gereğini yaparım diye düşündüm. Fakat bununla ilgili arkadaşlarımla konuştum, Kasım'ın ilk haftası seçim ikinci haftası kongre yapacaktık. Ancak bazı gelişmeler oldu Yargıtay kararına kadar devam edeceğim. Mayıs ayına kadar devam edeceğim. Sanırım Mayıs'a kadar Yargıtay kararını verir. Mayıs'ta sizlere teşekkür edeceğim ve bırakacağım. Daha önce iki kızımla olamadım, bu kez kızımla zaman geçirmek istiyorum, suçlu olmak istemiyorum" ifadelerini kullandı.

"UEFA BİZE YAPTIĞINI OLYMPİAKOS'A YAPAMADI"

Sarı-lacivertli kulübün 1 numarası, "Metris'te dışarıda soğukta bağıranlara, Silivri'ye gelip haklılığımızı hissettirenlere, genç yaşlı hepsine teşekkürler. Tribünlerde bizleri destekleyen annelerimize, kadınlarımıza, kızlarımıza selam olsun. Kısaca bu süreç içinde bana, arkadaşlarıma ve camiamıza destek olan herkese teşekkür ediyorum. UEFA bize yaptığını Olympiakos'a yapamadı. Yanlış olduğunu anladılar. Onları Şampiyonlar Ligi'ne aldılar" dedi.

"BU DAVANIN KUMPAS OLDUĞU BELLİYDİ"

Aziz Yıldırım, "Bütün partiler Trabzon'dan milletvekili alabilmek için Trabzonspor ile bizi sürekli karşı karşıya getiriyorlar. Trabzon'da 3 milletvekili konuşma yapıyor, 'Aziz Yıldırım şike suçlusudur' diyor. Burada ağır bir konuşma yaparım ama Fenerbahçe'de bazı insanlara saygım var konuşmuyorum. Oy alacağız diye bu hareketleri yapmak toplumda derin yaralar açar. Bu davanın bir kumpas olduğu, devlet yetkililerinin 'aldatıldık' sözleriyle açıkça belliydi" şeklinde konuştu.

Kaynak: www.radikal.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş