Barış Özbek: 'Bana pis Türk dediler'

Almanya 3. Ligi'nde oynanan Duisburg-Lotte maçında rakiplerine kasten vurduğu için kırmızı kart gören ve 'olay adam' haline gelen eski Galatasaraylı Barış Özbek, yaşananları anlattı.

Barış Özbek: 'Bana pis Türk dediler'

Almanya 3. Ligi ekiplerinden Duisburg'da forma giyen eski Galatasaraylı Barış Özbek, Lotte takımıyla oynadıkları maçta rakiplerine kasten vurduğu için kırmızı kart gördü. Özbek, oyundan atılmasına neden olayla ilgili olarak Beyaz TV'ye konuştu.
İşte Barış Özbek'in açıklamaları:

"BANA PİS TÜRK DEDİLER"

"Şimdi orada ağzıma doğru hamle oldu. Hakem hiç bakmadan bana direkt kırmızı kart gösteriyor. Buraya kadar sorun değil. Ben tamam dedim. Sonuçta bir şey yapamam ve ilk kırmızı kartım değil. Dışarı çıkarken arkamdan Pis Türk diyorlar. Çocuğa bir şey yapmadım. Bunlar yere düşünce kafam attı. Pis Türk deyince ayağına bastım ve dışarıya çıkmak isterken sağdan ve soldan adam geldi. Ben kendimi korumak için kollarımı açtım. Hakem hiçbir şey yapmadı"

14 MAÇ CEZA

"Bana 14 maç ceza vereceklerini ve savunmamı yollayacaklarını söylediler. Ben burada ırkçı söyleme maruz kaldım. Tabi ki savunmamı yapacağım."

KIRMIZI KART ANINDA YAŞANANLAR

Duisburg ile Lotte arasındaki maçın 26. dakikasında Barış'ın rakibine yaptığı harekete hakem faul çaldı. Bu karar üzerine sinirlenen Barış, rakibini iterek düşürdü. Kırmızı kartın çıktığı pozisyonda rakip oyuncular Barış'ın üzerine yürüdü. Ancak Barış'ın dokunduğu oyuncular elektrik akımına kapılmış gibi kendilerini yerde buldu. Barış'ı antrenör Ilia Gruev beline sarılarak sahadan çıkardı

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş