Deniz Çoban gözyaşları içinde hakemliği bıraktı

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçının ardından canlı yayında özür dileyen Deniz Çoban, hakemliği bıraktığını açıkladı.

Deniz Çoban gözyaşları içinde hakemliği bıraktı

Konya Spor Yazarları Derneği'nde basın toplantısı düzenleyen Deniz Çoban, gözyaşları içinde hakemlik kariyerine nokta koyduğunu duyurdu.

Deniz Çoban, açıklama yapmadan önce Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile görüştüğünü vurgulayarak, "Kararımda kimsenin etkisi olmadı. Vicdanımın sesiyle hareket ettim. Ama biliyorum ki Türkiye'de vicdanının sesiyle hareket eden insanlar maalesef sıkıntısını önlerindeki süreçte çekiyorlar. Ben onu o anda hissettim ve bildim zaten. Hakemlikte daha ilerisinin olmadığı, yapmamın yani bir şey düşünmedim o dakikadan sonra. Ben dedim bu konuşmayı yaptım, bundan sonrası olmaz, benim için hakemlik bitti dedim, odur" dedi.

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçının son dakikasında tartışmalı bir penaltı kararı veren Çoban, mücadele sonrası yayıncı kuruluğun canlı yayınına katılarak, "Belki de yapmamam gereken bir şey yapıyorum. İçeri girer girmez izledim pozisyonu. Çok üzüldüm. Hem Rize'nin aleyhinde yaptığım hatalar için hem de Kasımpaşa için. Federasyon Başkanımızdan, Merkez Hakem Kurulu Başkanımızdan ve üyelerimizden özür diliyorum. Çok üzgünüm. Kendimle ilgili kısa sürede bir karar vermem gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: www.radikal.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş