İşte Milli Takım'ın çıkış formülü

Fransa’da kalmaya devam etmek için tıpkı elemelerdeki gibi bir mucizeye imza atmamız gerekiyor. Eğer Çekleri iki farklı yenersek ve E Grubu’nda da İtalya, İrlanda’ya, Belçika da İsveç’e kaybetmezse en iyi 4 üçüncüden biri olacağız.

İşte Milli Takım'ın çıkış formülü

Euro 2016’nın hayal kırıklığı yaratan takımları arasında yer alan Türkiye’nin, her şeye rağmen Fransa’daki kupada yoluna devam etmek için büyük bir şansı bulunuyor. İlk kez 24 takımla düzenlenen organizasyonda 6 grubun en iyi 4 üçüncüsü, ikinci tura yükselecek. Bir üst tur için ihtimaller biraz karışık olsa da, en basit hesap, öncelikle millilerin, bu akşam Çek Cumhuriyeti’nin iki farklı yenmesi ve E Grubu’nda da Belçika ile İtalya’nın, rakiplerine kaybetmemesi. İşte bu hesap tutarsa, adımızı bir üst tura yazdırabileceğiz. Biraz daha konuyu açarsak; öncelikle A Grubu’nda Arnavutluk, Romanya’yı 1-0 yendi ve 3 puanla şansını sürdürdü. Ancak onların attığı 1, yediği 3 ve averajı eksi 2. Biz eğer Çekler’i iki farklı yenersek, eksi 4 olan averajımız Arnavutluk’la eşitlenecek ve onları da attığımız gol sayısı fazla olduğu için altımıza alacağız.

Elemeleri hatırlayın!

Diğer tarafta yarın İtalya’nın, 1 puanı bulunan İrlanda’ya, Belçika’nın da yine Ada temsilcisi gibi 1 puanı bulunan İsveç’e yenilmemesi gerekiyor. Bu durumda da Türkiye, 2’şer puanda kalacak iki takımı, Arnavutluk’un yanı sıra safdışı bırakacak ve bunun sonucunda da 4 en iyi grup üçüncüsünden biri olarak adını son 16’ya yazdıracak. Hatırlanacağı gibi Euro 2016 elemelerinde en iyi 3. olarak kupaya gitmemiz için bizim İzlanda’yı, Kazaklar’ın Letonya’yı devirmesi, C Grubu’nda ise İspanyollar’ın, Ukrayna’ya kaybetmemesi gerekiyordu. Bu üç ihtimal de gerçekleşmiş ve mucize bir şekilde Fransa’nın yolunu tutmuştuk.

Kaynak: www.fanatik.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş