Kartal zirveye tutundu

UEFA Avrupa Ligi H Grubu 3. maçında Moskova'da Lokomotiv Moskova ile karşılaşan Beşiktaş, karşılaşmadan 1-1 beraberlikle ayrıldı.

Kartal zirveye tutundu

Siyah beyazlılar 1-0 geriye düştükleri mücadelede sezonun en formda oyuncusu Mario Gomez'in kişisel becerisiyle attığı gol ile beraberliği yakaladı ve puanını 5'e çıkararak ikinci sıradaki yerini korudu.

POZİSYONSUZ GEÇEN 45 DAKİKA

Oldukça düşük tempoda başlayan mücadelenin ilk yarısında gol pozisyonu dahi yaşanmaması her iki takımın da beraberliğe razı bir görüntü vermesine neden oldu. Beşiktaş, Quaresma'nın kanadından ataklarını olgunlaştırmaya çalışırken Lokomotiv Moskova ise defansta kalıp kontrataktan gol bulmayı denedi. Zaman zaman gelişen cılız ataklar gol getirmeyince ilk yarı 0-0 beraberlikle bitti.

İKİNCİ YARI HER ŞEY VARDI

Karşılaşmanın ikinci yarısı ilk devreye nazaran oldukça hızlı başladı. 47. dakikada Gökhan Töre, Beşiktaş adına ilk net gol pozisyonuna girdi ama vuruşu kötü olunca takımı adına gol ile sonuçlanan bir atak olmadı. Sonrasında başlayan Lokomotiv baskısı, Jose Sosa'nın 54. dakikada kaptırdığı topla Moskova'ya golü getirdi ve Maicon, Rus takımını 1-0 öne geçirdi. İlk devrede sadece İsmail'in yaptığı bireysel hatalar, ikinci devrede takımın geneline yayılmaya başlayınca kaptırılan toplar Beşiktaş'ın kalesinde arka arkaya gol pozisyonları yaşanmasına sebep oldu. Baskı şokunu atlatan Siyah-Beyazlılar, 64. dakikada golcü oyuncusu Mario Gomez'in kişisel becerisi ile attığı gol ile rahatladı ve skoru 1-1'e getirdi. Mücadelenin kalan dakikaları başka gol getirmeyince Siyah-beyazlılar Moskova'dan bir puanla döndü ve bir anlamda istediğini aldı.

MOSKOVA'DA BOŞ TRİBÜNLER VE EKSİ 2 DERECEDE OYNANAN MAÇ

Lokomotiv Moskova'nın 29 bin kişilik Lokomotiv Stadı büyük oranda boş kaldı.

Rus seyirciler karşılaşmaya çok fazla ilgi göstermezken, yaklaşık 14 bin Moskova taraftarı statta takımlarına destek verdi. Siyah beyazlı taraftarlar ise kendilerine ayrılan 2 bin 500 kişilik bölümü tamamen doldurdu. Bunun yanında Lokomotiv Moskova seyircilerinin arasındaki birçok Türk izleyici de göze çarptı.

Gün boyu soğuk olan hava, maç saatinde eksi 2'ye kadar düştü ve karşılaşma oldukça soğuk bir havada oynandı.

Kaynak: www.radikal.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş