Lineker sözünü tuttu, iç çamaşırıyla spor programı sundu

İngiltere'nin eski unutulmaz golcülerinden ve kaptanlarından Gary Lineker geçtiğimiz sezon verdiği sözü tutarak, BBC'nin en önemli spor programı Match of the Day'i iç çamaşırıyla sundu.

Lineker sözünü tuttu, iç çamaşırıyla spor programı sundu

55 yaşındaki Lineker, Aralık ayında, eski kulübü Leicester City'nin Premier Lig şampiyonu olması halinde, "yeni sezonun ilk programını iç çamaşırıyla sunma" sözü vermişti.

Leicester City ise futbol tarihinin en büyük sürprizlerinden birine imza atıp, Premier Lig'de hem de 10 puan farkla şampiyon olmuştu.

Gary Lineker, 2016-2017 sezonunun ilk Match of the Day programında, Leicester City'nin şampiyonluğunu "sadece bir kez yaşanabilecek bir spor mucizesi" olarak nitelendirdi.

Leicester City forması ile 194 maçta 95 golü olan Lineker, "Aralık ayında aptalca bir Tweet attığımda, Leicester'ın ligi kazanma şansının olmadığını biliyordum. Ancak bu gerçekleşti. Sihir gibi birşeydi. Harikaydı" dedi.

Lineker, kendisi gibi İngiltere'nin unutulmaz golcülerinden olan Alan Shearer ve Ian Wright Hull City-Leicester City maçını yorumlarken, hala Leicester armalı iç çamaşırıyla canlı yayındaydı.

Alan Shearer ve Ian Wright program sırasında sık sık gülmekten kendilerini alamadı.

Gary Lineker, Manchester City-Sunderland maçına geçildiğinde ise "Bu kadar saçmalık yeter, giyiniyorum!" dedi ve programın kalanını, "normal" şekilde sundu.

Lineker'in bu program için aylardır spor salonunda çalışma yaptığı biliniyor.

Kaynak: www.bbc.com/turkce

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş