Hangisi daha dayanıklı: Note 7 vs iPhone 6s?

Akıllı telefon dünyasının iki en önemli amiral gemisi Samsung Galaxy Note 7 ve Apple iPhone 6s sağlamlık testinde karşı karşıya.

Hangisi daha dayanıklı: Note 7 vs iPhone 6s?

Bir tarafta Android cephesinin en güçlü modellerinden biri olan Samsung Galaxy Note 7, diğer tarafta ise Apple’ın en güncel akıllı telefonu iPhone 6s. İki model sağlamlık testinde karşı karşıya geldi.
Test, farklı açı ve yüksekliklerden sert zemine düşme şeklinde kurgulanmış. Arka, yan ve ön yüzeyleri üzerine serbest düşüşe bırakılan telefonlar hasar alırken kullanıcı olarak bizlere hangisinin daha dayanıklı olduğunu izlemek kalıyor.
Testi ilginç kılan bir detay ise Samsung Galaxy Note 7 modelinde Gorilla Glass 5 cam kullanılırken, iPhone 6s modelinde ise Gorilla Glass 4 kullanılması. Gorilla Glass 5, eski cama göre daha dayanıklı olduğu iddiasıyla duyurulmuştu. Videoda da bu farkı görebiliyoruz. Ancak videoda yapılan testlere göre modellerin birbirlerinden üstün olduğu konular var. Örneğin Note 7 modeli ekran üstüne düşüşlerde daha avantajlıyken, iPhone 6s ile yan ve arka yüzeye karşı düşüşlerde daha dayanıklı duruyor.

Kaynak: www.cnnturk.com

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş