Herkesin hayalini kurduğu akıllı telefonlar

Keşke her akıllı telefon böyle olsa dedirten sıra dışı telefonlar.

THL 5000


Telefonların pil problemi herkesin malumu. 5000, işte bu probleme karşı 5000 mAh kapasiteli pile sahip bir model. Elbette güçlü marka değerine sahip rakiplerinin arasında adını duyuramadı ama günlerce şarj gerektirmemeyen yapısıyla bugün hepimizin özlemini çektiği bir telefon.

IUNI U2

Snapdragon 800 işlemci, 3GB RAM, 16MP kamera ve 4.7 inçlik 1080p ekran özelliklerine sahip bir telefon almak istediğinizde ödemek zorunda olduğunuz fiyat minimum 1000-1500 TL arasındadır. Ancak Çin'li üretici IUNI'nin U2 modeli aynı özellikle sahipken fiyatı sadece 181 dolar. Yani sadece 500 TL.


Lumigon T2 HD

Lumigon, telefonlarıyla gösteriş yapmayı sevenler için, iPhone'lardan daha lüks modeller üreterek piyasaya sürüyor. Lüks görünüme sahip telefon suya ve toza karşı da dayanaklı. 4.3 inç, 720p ekran, 1.7 GHz Snapdragon işlemci ve 2 GB RAM telefonun fiyatı 578 dolar. Bu fiyatın tek nedeni ise, altın kaplama kasası...


LG Fx0

LG'nin şeffaf kapaklı telefonu Fx0, farklı tasarıma sahip bir telefon isteyenlere hitap ediyor. Aynı zamanda Firefox OS kullanan telefonun Home tuşu üzerinde de Firefox'un logosu bulunuyor. 4.7 inç IPS ekran, Snapdragon 400 işlemci, 8MP kamera ve pili ise 2370 mAh. Ancak telefon sadece Japonya'da satılıyor.

Fairphone

Fairphone'un çok ilginç bir üretim öyküsü var. Telefonda kullanılan tüm materyaller, savaşa veya sömürüye konu olmayan kaynaklardan elde ediliyor. Yani telefonun kasasını üretmek için kullanılan materyalin çıkartılması sırasında madenlerde çocuk işçiler kullanılmıyor. Vicdanımız rahat şekilde telefon kullanıyoruz.

Karbonn Titanium Octane Plus

İnanması zor ama gerçek, düşük fiyatla yüksek performanslı telefon geliştirme çabalarının bir sonucu olarak Karbonn, 147 dolara üst seviye bir telefon üretti. Sekiz çekirdekli MediaTek 1.7GHZ işlemcisi olan telefonun hafızası 2 GB, kamerası ise 16 MP. Ne yazık ki sadece Hindistan ve Çin'de satılıyor.

Yotaphone 2

YotaPhone 2, iki ekrana sahip bir Android telefon. Telefonun sırt tarafındaki ikinci ekranında ise e-ink teknolojisi kullanılıyor ve bu ekran o kadar az enerji yakıyor ki, dilerseniz ana ekranı hiç açmadan telefonu ikinci ekrandan takip edebiliyorsunuz. Böylece telefonunuzun şarjı uzun süre dayanıyor.

NEC Terrain

Düşse de kırılmayacak, zor şartlar altında çalışacak, kaya gibi sağlam bir telefon arayanlara, yönelik bir ürün olan NEC Terrain, BlackBerry işletim sistemiyle çalışıyor ve bir de fiziksel klavyesi var. 3.1 inçlik ekranının altında ise çift çekirdekli 1.5 GHZ Snapdragon işlemci bulunuyor. Fiyatı ise sadece 85 dolar.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş