Yeni nesil kondomlar geliyor

Bilim insanları, HIV'e karşı daha kapsamlı bir koruma sağlayan ve birleşme hissini daha fazla artıran bir kondom üretildiğini duyurdu.

Yeni nesil kondomlar geliyor

Bilim insanları kondomlarda çığır açacak yeni çeşit bir kondom üretildiğini açıkladı. Peki bu kondomların öncekilerden farkı ne olacak?

Yeni nesil kondomların öncekilere göre HIV'e karşı daha kapsamlı bir koruma sağladığı ve birleşme hissini daha fazla artırdığı belirtiliyor. Texas A&M Üniversitesi Sağlık Bilim Merkezi'nde çalışmalarını sürdüren bilim insanları yeni nesil kondomların, hidrojel tabanlı bir yapıyla kaplandığını, kondomun kopması ya da yırtılması halinde HIV virüsünün vücuda temasının bu sayede engellendiğini öne sürüyor. Kondomun ayrıca cinsel zevki artırıcı antioksidanlar barındırdığı belirtiliyor.

'Yeni nesil kondomlar'ın araştırma lideri Mahua Choudhery, BBC'ye yaptığı açıklamada, insanların zevki azalttığı için kondom kullanmaktan kaçındığını, bu kondom sayesinde içindeki antioksidanların sinir uçlarına temasıyla hissiyatı dolayısıyla zevki artıracağını açıklıyor. Ürünün henüz prototip aşamasında olduğu belirtiliyor.

Kondomun tahmini satış fiyatının 1 euro'dan az olacağı belirtilirken, önümüzdeki yıl satışa sunulması hedefleniyor.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş