1. sınıftan itibaren “birinci sınıf” bir eğitim için 6 kural

Geleceğin nesilleri artık ilkokuldan itibaren yetişmeye başlıyor. 1. sınıfa başlayacak çocuğunuzu özel bir ilkokula göndermeyi planlıyorsanız, sizlere rehberlik edecek bu altı temel kuralı mutlaka okumalısınız.

1. İletişim odaklı İngilizce eğitimi

İletişim odaklı İngilizce eğitimi sayesinde çocuklar yabancı dilde kendilerini ifade etmeyi öğrenir ve iletişim, sözlü anlatım, karşılıklı konuşma yetileri gelişir.

2. Bol bol deney yapabileceği bir okul

İlkokul birinci sınıftan itibaren deney yapan öğrencinin sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerileri gelişir, bilimsel çalışma ile çok erken yaşlarda tanışır.

3. İyi bir öğretmen

Hepinizin bildiği gibi ilkokulda öğretmen seçiminin önemi büyük. Avrupa Birliği tarafından onaylanmış bir eğitim konsepti üzerinde uzmanlaşmış bir öğretmen, çocuğunuzun hayata 1-0 önde başlatır.

4. Çözüm odaklı rehberlik

Okulun rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteğinin önemi büyük. Çözüm odaklı rehberlik özgüveni yüksek, güçlü yönlerinin farkında bireyler olarak yetiştirir.

5. Düşünme becerilerini geliştirecek eğitim anlayışı

Birinci sınıfa gidecek öğrencinin her şeyden önce düşünme becerileri geliştirilmeli. Temel düşünce sistemlerini oluşturan bir öğrenci farklı düşüncelere açıktır ve düşünmeyi bir yaşam becerisi haline getirir.

6. Kendini ifade edebilen öğrenciler

Sakın unutmayın, başarılı bir öğrenci yetiştirmenin ilk kuralı, çocuğunuzun kendisini ifade edebilmesinden geçer. Seçeceğiniz okulun mutlaka çocuğunuza kendini ifade edebilmeyi aşılaması gerekiyor.

Bu 6 kuralın hepsinin uygunlandığı bir okul bulmanın imkânsız olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde sizleri Doğa Okullarına bekliyoruz. Gelin, çocuğunuzun geleceğini 1. sınıftan itibaren planlayalım.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayın...

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş