2017’de daha az kullansak iyi olacak 9 söz

Bu yıl kelime dağarcığınızı iki kat artırma sözü verin kendinize, ne dersiniz? Ama bunu yaparken bazı kelimeleri de hayatınızdan çıkartmanız gerekecek! Hadi gelin o kelimelere bakalım!

2017’de daha az kullansak iyi olacak 9 söz

Her yılsonunda yaptığımız gibi bu yılsonunda da yine kendimize birtakım sözler verip, bazılarını yerine getireceğiz, bazılarından kopamayacağız. E klasik bu da her yıl olan şey işte. Neyse gelin bu yıl zinciri kıralım, bir değişiklik yapalım bazı alışkanlıklardan vazgeçelim. Misal bu 9 kelimeyi daha az kullanacağımıza dair birbirimize söz verelim. Ne dersiniz? Bu defa olur mu ki?

1. Üzgünüm...

Artık gerçekten üzgün olmasak bile kullandığımız bir kelime haline gelen 'üzgünüm'... Üzgünüm için gerçekten üzgünüm! Lütfen artık gerekli gereksiz her şey için özür dilemekten vazgeçelim!

2. Aynen!

Sizce de fazlaca özensiz bir yanıt değil mi 'aynen'?

3. Çok!

Çok kelimesine öyle alışmışız ki; gerek olduğu yerde de kullanıyoruz, olmadığı yerde. Ve giderek anlamsızlaşıyor...

4. Ben sadece...

Açıklamanızın önüne yerleştirdiğiniz bir 'sadece' kuracağınız cümleyi daha masum yapmaz.

5. Aşk...

Kahveye de aşk, çikolataya da, sevgiliye de... Aşırı kullanıma mazruz kalaraktan'Aşk' kelimesinin de içi boşalıyor, dikkat!

6. Her şey...

Bir şeyin kendiniz için önemini anlatırken, birkaç şey sayıp sonrasına da 'her şey' iliştirince ne oluyor? Yani 'her şey' tam olarak?

7. Dolayısıyla...

'Dolayısıyla' bitmeyen cümleler... Net olun!

8. Ne alaka?

Yoksa 'Bir ilgisi mi var?' demek istediniz?

9. Ve son olarak; yıkılıyor!

Yani? Tam olarak ne demek istemiştiniz?

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş