2017’de odaklanmanız gereken 7 kariyer hedefi

Kariyer yolu zordur, meşakkatlidir. Bu yolda öyle plansız, programsız yürünmez. 2017 yılında kariyerinizi tırmandıracak hedefler belirlediniz mi kendinize mesela? Gelin bu konuda size biraz yardımcı olalım.

1. Uzun vadeli kariyer hedeflerinize ulaşmak için öncelikle 5 yıllık kalkınma planınızı hazırlayın. Erişilebilir hedefler belirleyin, hayallerinizi listeleyin.

2. Bir de ‘network’ meselesi var. Sektörde tanışabildiğiniz kadar çok kişiyle tanışın. Ofis dışında geliştirdiğiniz arkadaşlık ilişkilerinin size güzel geri dönüşleri olur.

3. Mail kutunuzu kontrol altına almayı bilin. Her gün belki de 30 dakika zaman ayırarak bu sorunu kökten çözebilirsiniz.

4. Kendinizi geliştirin. Yeni şeyler öğrenin. Uzun zamandır merak ettiğiniz bir el sanatları kursuna katılın mesela.

5. Bulunduğunuz sektörle ilgili güncel gelişmeleri takip edebileceğiniz bir bloğa yahut haber sitesine kaydolun, bültenlerini alın. Böylelikle sektöre dair hiçbir şeyden geri kalmamış olursunuz.

6. Ve bu yıl iş-yaşam dengesini daha iyi kurun. Arada savrulmayın. Kendinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırın. İşten daha erken mi çıkmak istiyorsunuz? Tamam, daha erken çalışmaya başlayın, vs.

7. Ekip arkadaşlarınızla birlikte iş dışında da keyifli vakit geçirmenin bir yolunu bulun. Bu iş verimliliğinize de olumlu yansıyacaktır emin olun.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş