30’lu ve 20’li yaşlar arasındaki kıyasıya rekabette kazanan…

Zaman yalnızca meyveleri olgunlaştırmıyor tabii, insanlığa da çeşitli etkileri var bakınız; bazen topluyor, düzenliyor, kendine getiriyor bazen de döküp saçıyor yani anlatabildim mi?

30’lu ve 20’li yaşlar arasındaki kıyasıya rekabette kazanan…

20 yaşındasınız, başınızda kavak yelleri esiyor, kafa nereye siz oraya… Her şeyi yapabilir, dünyayı kurtaracak güce sahip olabilirim sanıyorsunuz ama o da ne yavaş yavaş 30 yaş sendromu yükleniyoooor! Sonra daha temkinli adımlar atıp, daha planlı yaşamaya başlıyorsunuz, ütopik işler peşinde koşmak yerine daha sahici hedefler koyuyorsunuz kendinize, belki o güne kadar hiç düşünmediğiniz gelecek kaygısı içinizi kemirmeye başlıyor ve bu sizi bambaşka biri haline getiriyor…

1. 20’li yaşlardayken herkesle her şeyini paylaşır, genellikle herkesi kendin gibi sanırsın ama 30’lu yaşlar gelip çattığında durum hiç de öyle olmaz, gerçek dostlarını cımbızla seçer öyle her şeyi ulu orta herkesle konuşmazsın.

2. 20’li yaşlarında değişik saç stillerini, farklı tarzları denemekten asla çekinmezsin. Fakat 30’larında artık kendi stilini bulmuş olursun, ansız değişimlere pek sıcak bakmaz olursun.

3. 20’li yaşlarında düşüncelerinle adeta mücadele verirsin ancak, 30’lu yaşlar geldiğinde artık kendini daha fazla sevmeye başlarsın.

4. 20’li yaşlarında sağlığını, konforunu pek de düşünmez macera peşinde koşarsın ama 30’lar öyle mi? Kendi rahatın ve senin ne istediğindir burada önemli olan.

5. 20’li yaşlarında yaşadıklarından çok da ders çıkartmadan gelişine yaşarsın hayatı belki aynı hatayı çekinmeden üst üste tekrarlarsın. Fakat 30’larda işin rengi farklı tabii. Daha az hata yapıp daha çok ders çıkartırsın.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş