7 adımda sabit tatilciyi değişken tatilciden ayırma kılavuzu

Tatilci var, tatilci var! Kimi pür telaş, hep bir acelesi var, hızlandırılmış bir biçimde yaşıyor tatilini, kimi de düşman çatlatan cinsten, ne zaman arasan denizde, kumda, güneşte...

7 adımda sabit tatilciyi değişken tatilciden ayırma kılavuzu

Tatilcilerin coştuğu, oradan oraya koştuğu o nadide mevsimdeyiz işte; yaz. Kimileri atıyor demiri en uygun yere, adeta profesyonel tatilci olup çıkıyor. Kimileri de var, her çiçekten bal alırcasına tüm yaz bir orada hooop burada! Kampta, sporda, plajda her türlüsü çıkıyor karşımıza. Peki, bu sabit tatilciyi değişken tatilciden nasıl ayırt edeceğiz? Hadi gelin buyurun 8 adımla birlikte keşfedelim!

1. Sabit tatilci dünyanın en rahat insanıdır. Güzel canını hiçbir şeye yormaz. Ama değişken tatilci öyle mi? İki günlük tatiline onu da sığdırayım, bunun da tadına bakayım derken dünyanın eziyetini çektirir kendine ah yazııııık…

2. Sabit tatilci pek çok şeyi paylaşım konusunda epey bonkördür. Ama değişken tatilci genellikle kendini düşünür. Misal favori cümlesi; ‘şunun şurasında iki günlük tatilim var, onu da…’

3. Sabit tatilci plajın kralıdır adeta. Yaz boyu açar kendi şemsiyesini, yayar şezlongunu oturduğu yerden tüm sahil şeridine hâkimdir. Plajdaki her türlü eksik araç gereç için kendilerine danışabilirsiniz. Ama değişken tatilci öyle değil tabii. Evde unuttuğu mühim bir eşyası kesin vardır. ‘Onu da unutmayayım bunu da' derken en gerekli şeyi bavula atmadan çıkar yola…

4. Değişken tatilcinin bavul işkencesinden mütevellit, olmadık anlarda olmayacak kıyafetlerle görebilmeniz muhtemeldir. Çünkü o bavula bir türlü sığamaz. Ama sabit tatilci öyle değil tabii.

5. Bu arada değişken tatilcilerde yer yer sinir harpleri baş gösterebilir. Bu da sizi şaşırtmasın. Tabii sabit tatilcinin ruh hali, tatilinin bitiş çizgisi uzak olduğundan durgun denizler gibidir. Ne yapsan kızdıramazsın.

6. Sabit tatilci bulunduğu yerin en güzel nimetlerinden faydalanır, keşifçidir. Ama değişken tatilci, belki de vakit darlığından başkalarının tavsiyeleriyle hareket eder, ne yapsın deneme yanılma yönteminden başka çare mi var?

7. Değişken tatilci beklenmedik anlarda beklenmedik tepkiler verebilir. Çünkü iki günlük tatili en muhteşem şekilde geçsin ister, bu doğrultuda yoluna taş koyanlara karşı adeta kaplan kesilir. Ama sabit tatilci her durumda fazla uzlaşmacı tavırlarıyla adeta kuzu gibidir.

Eveeeeet, bir içeriğin daha sonuna gelmişken, ister tam zamanlı ister part time tatil tatildir! Kısası da iyidir, uzun boylusu da. Güldük eğlendik tabii orası da işin şakası, tatiliniz nasıl olursa olsun, sizin keyfiniz yerinde olsun :)

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş