Aile uyardı: 'Mezarını yakarız'

Adana'da eşini ve iki oğlunu bıçak ve tahra ile öldürdükten sonra kendini asarak intihar eden Ali Keklik'in baldızı Sevilay Kilik, "Ali'yi kız kardeşim ve yeğenlerimle aynı mezara gömerlerse benzin döküp yakarız" dedi.

Aile uyardı: 'Mezarını yakarız'

Sarıçam ilçesi, Yeşiltepe Mahallesi, 2814 Sokak, 17 numaralı evde Ali Keklik (44), uyuyan eşi Sibel (37), çocukları Okan (15) ve Özgür Keklik'i (15) bıçak ve tahra ile öldürdükten sonra kendisini de evde iple asarak intihar etmişti.

Sibel Keklik'in ablası Sevilay Kili (42), kız kardeşiyle eniştelerinin ev yüzünden sürekli tartışma yaşadığını belirterek, "Kız kardeşim Ali'nin arsasını satıp bu evi 40 bin liraya annemden aldı. Ali de 'benim arsamı satıp neden burayı aldınız ben köye gitmek istiyorum' diye sürekli huzursuzluk çıkarttı. Biz onlarca kez polisi çağırdık Ali'yi alıp götürdüler ama serbest kaldı. Bunun böyle yapacağı belliydi. Sürekli bize 'bu ev eşime ve çocuklarıma mezar olacak, bunları katledeceğim' diyordu. Biz bunu biliyorduk ama ne zaman yapacağını bilmiyorduk" dedi.

Kili, kendilerinin 3 gün önce köye gittiğini, bu sırada Sibel'in çalıştığı yerden arkadaşının telefonla arayarak işe gelmediğini söylediğini, bu nedenle köyden eve geldiklerini, kapıyı açtıklarında önce Ali'yi asılı halde gördüklerini, evden kötü kokular geldiğini, sonra da öldürülen kız kardeşini ve yeğenlerini gördüğünü anlattı. Sevilay Kili, kız kardeşini ve iki yeğenini Ali Keklik'in uyurken bıçakla keserek öldürdüğünü ifade etti. Kili, kız kardeşini ve iki yeğenini kendilerinin Buruk Mezarlığı'nda toprağa vereceğini belirterek, "Eğer Ali'yi de bizim cenazelerimizle aynı mezarlığa gömerlerse o mezarı benzin döküp yakarız. Onu başka bir mezarlığa götürsünler bizimle aynı mezara defnetmesinler" dedi.

Bu arada, aileden geriye kalan tek kişi olan Ebru Keklik ise olayı öğrenip geldiği evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

EVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞ

Hurdacılık yapan Ali Keklik’in, eşi Sibel’in, şiddet uyguladığı yönündeki şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı’nın kararı ile geçen temmuz ayında evden uzaklaştırma aldığı, bu cezanın 26 Eylül’de sona erdiği ortaya çıktı.

Ali Keklik’in eve döndükten sonra ailesine şiddet uygulamaya devam ettiği ve polis ekiplerinin aralıklı olarak evde çıkan tartışmalara müdahale ettiği belirtildi.

BÜYÜK KIZLARI OKULDAYDI

Ailenin büyük kızı 17 yaşındaki Ebru Keklik’e ulaşamayan polis, onun da öldürülmüş olma olasılığına karşı evin bahçesinde kazı yaparak arama yaptı. Ancak, daha sonra genç kızın öğrenim gördüğü Ceyhan İlçesi’ne bağlı bir yatılı okulda bulunduğu belirlendi. Evdeki 4 ceset Adana Adli Tıp Kurumu’na götürülürken, polisin başlattığı soruşturma devam ediyor.

Kaynak: http://www.posta.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş