Dahice fikirlerin en olmadık zamanlarda aklımıza geldiği o 10 an

En olmadık zamanlarda aklınıza dahice fikirler mi geliyor ya da unuttuğunuz bir şeyi bir anda hatırlamanız en olmadık zamanlarda mı oluyor?

Duş alırken

Bir eşyanızı kaybettiniz ama en son koyduğunuz yeri mi bulamıyorsunuz? Veya aklınıza takılan bir sorunun üstesinden gelmek için parlak fikirin duşta gelmesi sizi şaşırtmasın.

Uyurken

Bu genelde uyumadan önce düşündüğünüz bir şeyin bilinç altınıza yansıması olarak, bunu uykuda hatırladığınızı düşünebilirsiniz. Çünkü beyniniz uykudayken de aktiftir.

Müzik dinlerken veya enstruman çalarken

Hiç aklınızda olmayan bir şeyin birden ortaya çıkması. Çünkü müzik dinlemek de beyindeki sinirsel aktivieleri arttırır. Dinlediğiniz tür ne olursa olsun.

Hiçbir şey yapmazken

Öyle boş boş otururken aklınıza en olmadık bir şey mi geldi? Aslında öyle boş boş oturmuyordunuz. Beyninizi dinlendirip biraz rahatladınız hepsi bu.

Tv seyrederken

Hani o sözlerini bir türlü hatırlamadığınız şarkı var ya, birden hatırladınız mı? Bunun nedeni de, tv izlemenin aslında size bir şey kazandırmadığıdır. Çünkü beyniniz televizyon izlerkenki kapasitesi, kitap okurken, müzik dinlerkenki çalışmasından oldukça düşüktür.

İnternette dolanırken

Arif'in golünü ararken kendinizi bambaşka bir şeyi araştırırken mi buldunuz? İnternet böyle bir şey. Faydalı ve gerekli olduğu kadar, gereksiz bilgilerin de bulunduğu bir ortam.

Aşırı sinirli olduğunuzda

Aşırı sinirlisiniz fakat hiç aklınıza gelmeyen bir şeyi birden hatırladınız. Ne güzel. Çünkü sinirli iken duygularınız, hormonlarınız ve diğer aktiviteriniz de had safhada. Tabi bu sürekli sinirli olmanızı gerektirecek bir durum değil.

Çocuklarla oynarken

Çocuğunuzu, ya da yeğeninizi ya da tanıdık bir ufaklıkla vakit geçirirken birden aklınıza bir fikir mi geliyor? Bu da gayet normal bir durum, çünkü çocukların o meraklı soruları ve kendinizi oyuna vermeniz dikkat yeteneğinizi ve odaklanmanızı kuvvetlendirdi.

Yolculuk yaparken

Otobüs ya da uçak ya da diğer türlü yolculuklar. Hiç farketmez. Bu durumda birden aklınıza gelen fikrinin nedeni ise, ya yolculuğunuzun çok sıkıcı geçtiği için başka şeylere odaklanma ihtiyacı ya da yolculuğunuzun keyifli geçmesinin sonucunda gelen bir ışık parlaması olabilir.

Telefonla konuşurken

Arkadaşınızla konuşurken aklınıza bir şey geldi ve hemen telefonu kapatmak zorunda olduğunuzu mu söylüyorsunuz? Demek ki aklınız zaten oradaymış ve konuşmanız da pek iç açıcı değilmiş anlaşılan.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş