Dekorasyon yapmak zevklidir!

Şu sıralar değişikliğe ihtiyaç duyanlar için, dekorasyonun keyifli taraflarını derledik...

Dekorasyon yapmak zevklidir!

Eviniz sizin kalenizdir. Dış dünyadan kaçmak istediğiniz ya da huzur bulmak istediğinizde hep evinizde olmak istersiniz. Bir evi yuva yapan şeylerden biri de, evinizle ne kadar iç içe yaşadığınızdır. Dekorasyonuyla siz ilgilendiyseniz yeteri kadar yakınsınızdır birbirinize. Biz de sizin için düşündük ve şu sıralar tekrar değişiklik yapmak isteyenleriniz için dekorasyonun zevkli taraflarını derledik.Doğaçlama yapın. Bazen içinizden geldiği gibi davranıp hiçbir kuralı dinlemeden keyifle dekorasyona başladığınızda ortaya harikalar çıkabilir. Panonuza değişik bir tipografiyle bir şeyler yazın. Dergilerden kestiğiniz resimleri şık çerçevelere yerleştirin, artık kumaşları oraya buraya tutuşturun. Dekorasyonunuzu kişiselleştirin. Kişisel anılarınıza evinizde yer açın. Bunlar yurt dışı seyahatlerinizden getirdiğiniz küçük kibrit kutuları bile olabilir. Gördüğünüzde sizi mutlu edecek şeyleri gözünüzün önünde ve hoş bir şekilde sergileyin. Evinizde gülümsediğiniz sürece geriye kalan hiçbir şeyin öneminin olmadığını anlayacaksınız. Bu fikirle yola çıkıp, önce sizi neyin mutlu ettiğini bulun ve sonra bunları dekorasyonunuza uygun bir şekilde ortalığa yayın.


 
Cesur olun. Uzun zamandır kullanmak istediğiniz bir hayvan deseni mi var? Neden bekliyorsunuz ki? Burası sizin eviniz. Dilediğiniz yerde dilediğiniz kadar kullanın bu deseni. Beğenmezseniz değiştirebileceksiniz nasıl olsa. Kendinizi sınırlamayın. Ayrıca boyamak istediğiniz küçük mobilyaları da boyamanın vakti geldi geçiyor. Beklemek için hiçbir sebebiniz yok. Tutkulu olun. Müzik dinlemeyşi seviyorsanız evinizde neden bunu yansıtmayasınız ki? Plakları duvarlarınızda sergileyebilir, koleksiyonunuz için özel bir köşe yaratabilirsiniz. Okumayı seviyorsanız da kitaplarınız için bir köşe ve aynı zamanda sevdiğiniz yazarların alıntılarından oluşan küçük bir duvar köşesi de yaratabilirsiniz. 


Kendinize sürpriz yapın. Kazağın altında kalmış bir dövme gibi evinizde de sizi şaşırtacak, her defasında sürpriz yapacak değişiklikler yapın. Örneğin tuvaletinizi sizi her girdiğinizde şaşırtacak ve mutlu edecek bir şekilde dekore edin. Burada da cesur davranmayı unutmayın. Eviniz sizin ve sadece sizi mutlu etmek için var. Keyfini çıkarın ve eğlenmeyi unutmayın.   

Kaynak: http://deco.zone/dekorasyon-zevklidir/

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş