Düğün töreninize asla davet etmemeniz gereken 10 insan

Rüya gibi bir düğünle evlenmek herkesin hayalidir. Kimse bu rüya kâbusa dönsün istemez. Peki, rüyaların düğünlerindeki davetli listesinde olmaması gerekenler kimlerdir? Sizin için listeledik!

Düğün töreninize asla davet etmemeniz gereken 10 insan

1. Davet etmemeniz gerekenler listesinde takdir edersiniz ki, eski sevgiliniz başı çekiyor. ‘Yok, biz arkadaş kaldık, güzel ayrıldık’ falan deyip kendinizi kandırmayın, garip bir durum oluyor.

2. Yeni bebek sahibi olmuş akraba ve arkadaşlarınız sizi geldiklerine geleceklerine pişman ederler. Çünkü o bebekler hep huysuzlanır, bütün gece ağlar!

3. Evliliği yakın zamanda bitmiş ve böylelikle evlilik düşmanı olmuş eş dostlar. Böylesi insanlar düğün gecenizde sizi evlilikten soğuturlar.

4. Bekâr ve bir sevgili arayışı içindeki insanların, her gördüklerine potansiyel eş muamelesi yapması da ayrı bir krizdir. Aman düğün öncesi bu insanları cımbızla ayırın.

5. Dostunuzu düşmanınızı da iyi ayırt edin ha! Kendi düğün gecenizde siz pistte tüm kurtlarınızı dökerken davetliler arasında dedikodu düşkünü dost görünümlü sinsi düşmanlar olabilir!

6. Yeni mezun olmuş dikkat çeken güzel kuzenler mümkünse düğünden uzak tutulmalı. Bir anda ‘aa Fadime’nin kızı okulu bitirmiş de bak ne güzel büyümüş’ gibi konularla gecenin odak noktası haline gelebilir. Aman dikkat!

7. Tüm gece yemelerden içmelerden kendini alamayıp, finali muhteşem bir yere kapaklanmayla yapması muhtemel sakar arkadaşlar.

8. Sinsi çalışma arkadaşları, özellikle üzerinde durulması gereken konudur. Çünkü ertesi gün ofiste konuşulacak tek konu sizin ‘berbat’ düğününüzdür. Tabii ‘bayıldım’ diye anlatacak hali yok.

9. Utanç verici okul arkadaşları... Bir zamanlar gençliğin verdiği delilikle arkadaşlık kurduğunuz herkesi gaflete kapılıp da aman deyim düğününüze davet etmeyin.

10. Ve son olarak en yakın arkadaşınızın yeni kız arkadaşı! Bu hatayı yapayım demeyin, yoksa en yakın arkadaşınız düğün gecenizde yeni kız arkadaşı dolayısıyla ip-tal!

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş