Dünyanın 1 numaralı astroloğu Susan Miller Neotempo'da!

Dünyaca ünlü astroloji yazarı Susan Miller, Türkiye'deki sevenleri ile Neotempo.com'da buluşacak.

Dünyanın 1 numaralı astroloğu Susan Miller Neotempo'da!

Kasımın ilk iki haftası mükemmel geçecek. Önemli randevularınızı bu tarihe alırsanız kazançlı çıkarsınız. Önümüzdeki ay ekimden epey farklı olacak. Ekim, Merkür gerilemesi yüzünden biraz stresli geçmişti. Kasım ise Venüs ve Mars'ın buluşmasıyla açılıyor. Bu buluşma ilahi romantizm, yaratıcılık ve yeni aşkların tetikleyicisi sayılır. İki gezegen de Başak burcunda bir araya geliyor. Bu da aşkı iş yerinde bulabileceğinizin işaretini veriyor. İş hayatınız bu ay çok yoğun geçecek. Ama harika bir performans gösteriyorsunuz. Üstlerinizin dikkatini çekmeyi başardınız. Yöneticiler sizi yükselen yıldız olarak görüyor ve önümüzdeki aylarda başarı merdivenlerini hızla tırmanacaksınız. Önümüzdeki ocak, kariyerinizin patlama ayı olacak. Bu yüzden şu sıralar en iyi işinizi çıkarmaya gayret edin. Bu ay yönetici gezegeniniz Mars ilk hafta boyunca Jüpiter'e yakın olacak. Sizin de potansiyelinizi ve enerjinizi en üste taşıyacak. 10 Kasım önemli bir mülakata girmek, performans değerlendirmesi sunmak ya da sunum yapmak için ideal tarih. Para meselelerine gelince... Artık para, borçlar ve vergilerin dert olduğu uzun dönemin sonuna geldiniz. Satürn bu alandan eylül ortasında çıksa bile etkilerinin yok olması uzun sürdü. Şimdi para durumunuzun düzeldiğini açıkça hissedebilirsiniz. Sonunda rahat bir nefes alabilirsiniz. 11 Kasım'da Akrep burcunda doğacak yeniay parayla ilgili yeni müjdeli haberler getirecek. Bu sıralar kazancınıza ekstra katkı yapacak bir projeyi bitirebilirsiniz. Müşterilerinizin ve yöneticilerinizin memnuniyeti de kazancınıza olumlu etki edecek. Yeniay, ev kredisine başvurmak için de elverişli bir pencere açıyor. Para konusunda 10 Kasım'ı takip eden10 gün boyunca altın değerinde haberler alacaksınız. Aşk konusunda aya, Mars ve Venüs'ün 2 Kasım'daki buluşmasıyla hızlı bir giriş yapıyorsunuz. Bu sıralar ofiste çok vakit geçireceksiniz, ne tesadüf ki aşk meleği de tam buralarda geziniyor! Bir iş arkadaşınız sizden uzun zamandır etkilendiğini itiraf edip kalbinizi çalabilir. Bu kişi araştırma ya da IT departmanından veya yazar, editör, teknisyen kadrosundan olabilir. Mars, 12 Kasım'da Terazi burcuna geçiyor ve 3 Ocak'a kadar burada kalacak. Bu da ister aşkta, ister işte olsun, başkalarıyla işbirliği içinde olmanızı, her şeyi kontrol altına almaya çalışmamanızı öğütlüyor. Koç burçları için işbirliği kolay değildir. İçinizdeki ateşli lider hep kontrolü elinde tutmak ister. Neyse ki Venüs de bu sıralar Terazi burcuna geçerek bu tecrübenin sizin için yumuşak geçmesini sağlıyor. 25 Kasım'daki dolunayda bir seyahate çıkmaya karar verebilirsiniz. Ama gitmeniz şart değilse evde kalmanız daha iyi olur. Bu tarihte Satürn, Güneş ve Merkür'ün etrafında dolaşıyor. Sonucu da zor koşullar, rötarlı uçuşlar, aksayan planlar, kötü hava şartları... Aşk için en zor günlerden biri 29 Kasım. Bu gün dünyanın bütün yükü omuzlarınızdaymış gibi hissedebilirsiniz.

Bu aya hayli romantik bir ruh hali içinde giriyorsunuz. Yönetici gezegeniniz Venüs, sevgilisi Mars'la buluştu. 2-3 Kasım'da onların kavuşmasının etkisiyle harika iki gün sizi bekliyor. Ya aşkı bulacak ya da sahip olduğunuz aşk için şükredeceksiniz. Bu günleri ilk randevunuz için kullanın. Hayatınızda biri yoksa bu tarihler arasında katılacağınız sosyal aktiviteler hayatınızın aşkını karşınıza çıkarabilir. Venüs ve Mars, Başak burcunda buluşuyor ve sizin de aşkı temsil eden beşinci evinize denk geliyor. Bu çok nadir görülen, değerli bir konum. Eğer hayatınızda biri varsa, ona güzel bir sürpriz yaparak aşkınızı kutlayın. Eğer bekârsanız, 10 Kasım'dan sonra biriyle tanışmak için önünüze harika bir fırsat çıkacak. Venüs ve Mars 1991'den beri bu konuma gelmiyor. Dolayısıyla bu nadir olayın değerini bilin. Kasım, iki farklı kademede sürecek. Ayın başındaki aşk rüzgarları yerini iş hayatındaki fırsatlara bırakacak. 11 Kasım'daki yeniay bir ortaklık anlaşması için zemin sağlıyor. Bu, evlilik olabileceği gibi, iş ortaklığı kurmak da olabilir. Yeniay, iş konusunda yeni birliktelikleri destekliyor. Bu tarih, uzun vadeli kararlar için ideal. Merkür ve Jüpiter 13 Kasım'da bir araya geliyor. Bu tarihte önemli bir kontrat imzalayabilirsiniz. Boğa burçları parayı iyi yönetmeleriyle bilinir. Fakat 25 Kasım'da para meseleleri biraz canınızı sıkabilir. Harcamalarınızın arttığını fark edip endişeye kapılabilirsiniz. Satürn dolunayla ters açı yapıyor, ertesi gün, 26 Kasım'da da Neptün'le çakışıyor. Bu sıralar gerçekçi olmalı, kararlarınızı geleceği dikkatli planlayarak almalısınız. Büyük hayallerin peşinden gidebileceğiniz zamanlar da olacak. Ama kasım sonunda beklentilerinizi düşük tutsanız iyi edersiniz.

Bu ayın başında en önemli konu aileniz ve eviniz olacak. Geçen ay eviniz konusunda bazı gelişmeler olmuş olabilir. Eğer henüz bir aşama kaydedemediyseniz, kasımın ilk 10 günü bu alana konsantre olun. Ayın ilk günlerinde Venüs ve Mars'ın buluşması evinizin dekorasyonuna zarafet katacak. Bütün ay boyunca yönetici gezegeniniz Merkür diğer burçları ziyaret ediyor olacak. Hemen hemen hepsi de size olumlu etki edecek. 10 Kasım'da Pluto'yla buluşması para konusunda iyi haberler getirecek. 13 Kasım'da Jüpiter'e ziyareti ev ve ailenizle ilgili kararların beklediğinizden iyi sonuç vermesine sebep olacak. 24 Kasım'da önünüze ciddi bir tartışma, karar ya da söz gelecek. Bu tarih kontrat imzalamak için ideal. Yöneticiniz Merkür, Jüpiter'den aldığı ışıkla parlıyor. 25 Kasım'da vermeniz gereken karar, Satürn'ün varlığıyla ağırlaşıyor. Eğer fikrine önem verdiğiniz birinin eleştirilerine maruz kalırsanız ya da kendinizi fazla iş altında ezilmiş hissederseniz güveninizi yitirmeyin. Dört gün içinde yine eski formunuza kavuşacaksınız. 11 Kasım'daki tatlı yeniay yeni müşteriler ya da karlı projeler için kapı aralıyor. Satürn'ün varlığı iş yoğunluğunun artacağının göstergesi. Bu sıralar tamamlayacağınız bir projenin karşılığını cömertçe alacaksınız. Aynı zamanda yeniay sırasında uzun zamandır aklınızda olan bir sağlık problemini de çözüme kavuşturabilirsiniz. Kasım sadece iş değil elbette. 12 Kasım'dan 3 Ocak'a kadar Mars aşkı temsil eden beşinci evinizde olacak. Eğer bekârsanız bu şahane bir haber. Uzun zamandır ilk kez ailenizle tanıştırmak istediğiniz biriyle karşılamak için ciddi bir fırsatınız var. Eğer hayatınızda biri varsa, çocuk sahibi olma konusu açılabilir. Ve bu konuda ciddi plan yapmak için ideal bir zamandasınız. Çiftler için 25 Kasım çatışma getirecek. Bu tarihte normalden daha duygusal olabilirsiniz. Partnerinizin sağlığından endişe edebilirsiniz ya da anlaşamadığınız meseleler altından kalkılmayacak gibi görünebilir. Bu konu, 29 Kasım'da Güneş ve Satürn çakıştığında zirveye tırmanacak. 25 Kasım'daki dolunayda aynı zamanda hayatınızdaki önemli erkek figürlerden biri (babanız, amcanız, kocanız ya da patronunuz) için endişe edebilirsiniz. Bu tarihte başkaları sizin yardımınıza ihtiyaç duyabilir. Telefonunuzun açık olduğundan emin olun.

Bir süredir Mars'ın seyahati temsil eden evinizdeki varlığı sebebiyle sürekli yollardasınız. Seyahat amacınız çoğunlukla iş oluyor. Bu trend 24 Eylül'de başladı ve hız kesmeden devam ediyor. Eğer kasımda hâlâ uzak yerlerde önemli iş görüşmeleriniz varsa, bunları ay başında halletmeye çalışın. Çünkü ayın ortasında odak noktanız başka bir alana kayacak. Venüs çok nadiren sevgili Mars'la buluşur. Ama bu ay başı bu nadir olay gerçekleşiyor ve sevgililer 2 Kasım'da kavuşuyor. Venüs ve Mars sizin seyahati temsil eden evinizde bir araya gelecek. Eğer izninizi kullanabiliyorsanız Kasım'ın ilk haftası kısa bir tatil için ideal. İşler çok yoğunsa, bu tarihler iş seyahatleri için de elverişli. Görüşmelerinizden alacağınız sonuçlar performansınıza olumlu etki edecek. Eğer bekârsanız, uzun soluklu bir ilişkinin ilk adımlarını bu ay atabilirsiniz. 11 Kasım'daki yeniay romantik anları destekliyor. Son üç yıldır ne zaman böyle bir fırsat yakalasanız aşk sektörünüzdeki Satürn'ün varlığı işleri zorlaştırıyordu. Ama Satürn, eylül ortasında buradan uzaklaştı ve uzun yıllar da geri dönmeyecek. Üzerinize düşeni yaptınız, dersinizi aldınız, şimdi mükâfat zamanı. 2041'e kadar Satürn aşk hayatınıza etki etmeyecek. Uzun zamandır ilk defa aşkı bulma konusunda iyimser olmak için sağlam sebepleriniz var. Ama siz de üzerinize düşeni yapıp evden çıkmalı, sosyalleşmelisiniz. Her tür insana açık olun. 11 Kasım'daki yeniayı takip eden günler özellikle gözünüzü açın. Bu 2015'in en parlak yeniaylarından biri ve sizin için müthiş fırsatlarla geliyor. Kısa bir seyahat sırasında yeni biriyle tanışma ihtimaliniz yüksek. Ay sonunda para konusunda biraz sıkıntıya girebilirsiniz. 25 Kasım'daki dolunay Satürn'le açı yapıyor. 29 Kasım ise yılın kâr ve para konusunda en zor günlerinden biri olacak. Bu gün yöneticilerden zam ya da terfi istemek için hiç uygun değil. (29 Kasım pazara geliyor ama ertesi gün de etkilerini sürdürecek). Evde de işte de yoğun çalışacaksınız. Biraz tempo düşürüp dinlenmeye vakit ayırmalısınız. Mars 22 Kasım'dan 3 Ocak'a kadar ev sektörünüzde olacak. Bu tarihler arasında evinizi bir home ofise dönüştürmek isterseniz, çok verimli sonuçlar alacaksınız.

Kasımın başında parayla ilgili güzel haberler alacaksınız. Venüs ve Mars kazancı temsil eden evinizde birleşiyor. Bu nadir görünen, oldukça olumlu bir buluşma. Güçlü etkilerini hemen hissedeceksiniz. Elinize geçecek para, ortaya koyduğunuz başarılı işin ödülü olacak. İtibarınız ve etki alanınız büyüyor ve bununla beraber mükâfatı da büyük oluyor. Uzun zamandır gayrimenkul ile ilgili bir mesele aklınızı kurcalıyordu. Bu yaşadığınız yer ya da yardıma ihtiyacı olan yaşlı bir yakınınızla ilgili olabilir. Bunun sebebi, ev sektörünüzdeki Satürn'dü. Ama Satürn nihayet, 2012'den beri kaldığı yerden eylül ortasında uzaklaştı. Şimdi 11 Kasım'da 2015'in en parlak yeniaylarından birinde bu dönemi geride bırakmak için önünüzde şahane bir fırsat var. Şans gezegeni Jüpiter, evle ilgili meselenizi halletmek için yeterli paraya sahip olacağınızı müjdeliyor. Eğer bu konuyu daha önce hallettiyseniz, Jüpiter yaşam stilinizde iyileştirmeler yapmanız konusunda size yardımcı olabilir. Yeni mobilyalar alabilir, tadilat yaptırabilirsiniz. 25 Kasım'daki dolunayda bir arkadaşınız için endişelenebilirsiniz. Bu zor bir dolunay olacak, çünkü Satürn'le ters açı yapıyor. 29 Kasım'da da bu kez yönetici yıldızınız Güneş Satürn'le çakışacak. Bu günlerde özgüveninizi kaybettiğinizi hissedebilir, eleştirileri kaldırmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu günlerin sizi etkilemesine izin vermeyin. Birkaç gün sabredin. Tam bu sırada bir arkadaşınızın size ihanet ettiğini öğrenebilir ya da çok zor durumda olan arkadaşınıza manevi destek vermek zorunda hissedebilirsiniz. Bu ay aşk hayatınızda da önemli gelişmeler oluyor. Beraber olduğunuz kişi size duymak istemediğiniz bir şey söyleyebilir. Satürn ve Güneş'in ters açı yapması olumlu sonuç vermez. Bu durumda ilişkinizde nerede durduğunuzu sorgulayacak, emin olduğunuzda ona göre karar vereceksiniz. Dolunayın her zaman duyguları yükselttiğini aklınızda bulundurun. Bu yüzden fevri tepkiler vermektense bu etkinin geçmesini bekleyin. Para konusunda ise işler daha iyi gidemezdi. Jüpiter kazanç evinize tam bir yıl sürecek bir ziyaret yapıyor. Bu ay Mars da aynı evden geçiyor. Normalden fazla harcayabilirsiniz. 12 Kasım'dan sonra ise eğlenceli kısa tatil planları yapabilirsiniz.

Seyahati temsil eden üçüncü eviniz bu ay gezegen akınına uğruyor. 11 Kasım'daki yeniayda kısa bir yolculuk planlayabilirsiniz. 14-15 Kasım hafta sonu da bu plan için ideal. Mars 12 Kasım'da Başak burcundan çıkar çıkmaz iş hayatınızda çok yoğun bir döneme giriyorsunuz. Büyük ihtimalle bu yoğunluk ev hayatınıza da yansıyacak. Her telefon mesajına, faturaya, kartvizite özel dikkat göstermeniz gerekecek. Ama detaycı Başak'tan daha iyi kim bu durumun üstesinden gelebilir? Diğer burçlar bu hızlı rüzgârdan yorulacak, ama siz rahatça üstesinden geleceksiniz. Bu ay büyük ihtimalle bazı belgeler imzalamanız gerekecek. Bu belgelerin 11 Kasım'daki yeniaydan sonra önünüze gelmesi muhtemel. Ama imza atmadan önce 18 Kasım'da Neptün'ün gerilemeden çıkmasını bekleyin. Eğer konu yaratıcılık üzerine bir projeyse Neptün özellikle size yardımcı olacaktır. Ayın sonunda, 25 Kasım'daki dolunayda, kariyerinizle ilgili bir mesele sizi zorlayacak. Bir yandan ofiste daha çok sorumluluk almak, diğer yandan evde ailenizin artan ihtiyaçlarıyla ilgilenmek arasında kalabilirsiniz. Başka bir ihtimal, gayrimenkul ya da ebeveynlerinizin sağlığı ile ilgili bir meselenin çözüme ihtiyaç duyması olabilir. Bu dönemde yeterince dinlenmek için kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. 25 Kasım gibi sert dolunaylar bünyeyi yorar. Etrafınızda olup bitenle ilgilenmek için enerjiniz kalmalı. Aşk için en güzel gün 8 Kasım. Başak burcundaki Venüs çekiciliğinize çekicilik katıyor. Mars'ın da katkısıyla bu etki 12 Kasım'a kadar devam ediyor. Gradrobunuzu yenileyin, karşılığında harika iltifatlar alacaksınız.

İşte şimdi sizin zamanınız başlıyor, sevgili Terazi! İki yıldır ilk kez, Mars'ın terazi burcundaki müthiş enerjisinden faydalanıyorsunuz. Mars, 12 Kasım'dan 3 Ocak'a kadar sizinle olacak. Her alanda size rekabet avantajı sağlayacak, fikirlerinizi çekinmeden ortaya koyacak özgüveni verecek. Yönetici gezegeniniz Venüs de 8 Kasım'dan 5 Aralık'a kadar terazi burcunda. Bu da cazibenize olumlu etki ediyor. Venüs ve Mars'ın burcunuzdaki birleşmesini iyi değerlendirin. Alışveriş yapın, dış görünüşünüze yatırım yapın. 17, 18 Kasım ve 1 Aralık en parlak günleriniz olacak. Aşk hayatınızda da ilgi görecek, bol bol iltifat alacaksınız. İster bekâr, ister evli olun, bu trend bütün terazilerin hoşuna gidecek. 11 Kasım'daki yeniay 2015'in en tatlılarından biri. Jüpiter'in de desteğini arkasına alarak maaşı temsil eden evinizi aydınlatıyor. Son üç yıldır bu alanda Satürn'ün baskısını hissettiğiniz düşünülecek olursa, bu yeniay her anlamda rahatlatıcı olacak. Önünüzde fırsat kapıları açılacak; hangi kapıdan geçeceğiniz ise size bağlı. Zam için yöneticilerinizle görüşebilir ya da daha yüksek maaş veren başka bir şirketle anlaşabilirsiniz. Maddi durumunuzun iyileşmeye başlayacağının ilk işareti bu yeniay. Daha uzun bir süre bunun kadar güçlü bir işaret alamayacaksınız, o yüzden bu günleri iyi değerlendirin. Ayın sonunda pek çok karışık gezegen açısı oluşuyor. Satürn Güneş'le çatışırken, kardeşlerinizle ilgili bir problem ortaya çıkabilir. Bu dönemde sizin yardımınıza ihtiyaç duyabilirler. Onlara karşı hassas davranın. 25 Kasım'daki dolunay seyahati ve aile buluşmalarını zorlaştırıyor. Bu dönemde herkesin üstünde bir alınganlık olabilir. Sözleşme imzalamak için de iyi bir zaman değil. Satürn'ün varlığı her türlü anlaşmayı güçleştiriyor. Aralıkta durum çok daha rahat olacak. Eğer aceleniz yoksa kontrat imzalamak için beklemeyi tercih edin.

Son birkaç yılda zor dönemler atlattınız. Özellikle Ekim 2012 sizin için güçtü. Ama Görev gezegeni Satürn nihayet eylülde burcunuzu terk etti. Bundan sonra hayatınız daha parlak olacak. Bu sene içinde verdiğiniz sınavın ödüllerini toplamaya başlıyorsunuz. Bu ay yılın en iyimser, olumlu yeniayı 11 Kasım'da cömert hediyelerle geliyor. Hem de Akrep burcunda doğuyor. Onu takip eden iki haftada hayatınızda ilerleme kaydetmek istediğiniz bir alan seçin ve hedefi 12'den vurun. Stratejinizi belirleyip hemen adım atın. Bu çok güçlü bir yeniay; hedefiniz ne olursa olsun zafere ulaşmanızda size büyük yardımı olacak. Bu sizin doğum günü ayınız aynı zamanda. Evren size amacınıza ulaşmanızı sağlayacak hediyeler veriyor. Jüpiter yeniayın yanında cömert etkisini gösteriyor. Bu süreçte bir arkadaşınızın değerli yardımı başarınıza büyük katkı sağlayabilir. Yönetici gezegeniniz Pluto da denkleme katılıyor. Bu sıralar imzalamanız gereken kağıtlar varsa, Pluto pazarlık konusunda size yardımcı olacak. Eğer amacınız aşkı bulmaksa, Hazirandan beri gerileyen Neptün'ün 18 Kasım'da düzelmesi romantik hayatınızda olumlu etki edecek. Neptün, aşkı temsil eden beşinci evinizi yönetir, bu yüzden 12 Kasım ile 22 Kasım arası gelişmelere özellikle dikkat edin. Eğer hayatınızda biri varsa ve ilişkinizi ilerletmek istiyorsanız, bunun da bu sıralar gerçekleşeceğini göreceksiniz. uzun süredir beraber olan çiftler de Neptün'ün etkisini hissedecek. Hayat bir anda daha eğlenceli ve hafif gelecek. 25 Kasım'daki dolunayda maddi durumunuzdan endişe edebilirsiniz. Satürn'le Güneş'le çakıştığında geçici bir nakit akışı sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Kariyerinizde de zor bir dönem olabilir. Bu trend geçene kadar risk almayıp beklemeyi tercih edin. Ayın en zor günü 29 Kasım. Bu günde patronunuzun eleştirilerine maruz kalırsanız, sözlerinin sizi yıldırmasına izin vermeyin. Gerekli mesajı alın ama güveninizi yitirmeyin. Sunum ya da iş görüşmesi için ideal tarihler 10-11 Kasım. Bu sıralarda yöneticilerin gözü üzerinizde olacak.

17 Eylül'de Yay burcuna giren Satürn'le birlikte sorumluluklarınız artıyor. Zamanı çok iyi kullanmanız gerek. Kasım ayının ilk üç haftası rahat geçecek. İlk 10 günde Mars itibar ve başarıyı temsil eden 10'uncu evinizi aydınlatacak. Kariyer konusunda bu dönemde şansınızı zorlamaktan çekinmeyin. Mars'ın enerjisi Eylül 2017'ye kadar buraya tekrar uğramayacak. 12 Kasım'da Mars Terazi burcuna geçiyor. 10 Kasım'dan yılsonuna kadar sosyal hayatınızın hareketlendiğini göreceksiniz. Venüs de 5 Aralık'a kadar havanıza hava katıyor. Güneş ve Merkür 12'nci evinize giriyor. Yeniay da bu sırada onlara katılacak. Bu dönem kendi başınıza, kapalı kapılar ardında üretken bir şekilde çalışmak için ideal. Mesela tezinizi bitirmeye çalışıyorsanız ya da kitap yazıyorsanız, 11-24 Kasım arası çok verimli çalışacaksınız. Sosyal aktiviteler konusunda Venüs'ün Satürn'le çatıştığı 23 Kasım'a dikkat edin. Önceki hafta sonu (21-22 Kasım) da sosyalleşmek için uygun değil. Bir arkadaşınız ya da sevgiliniz sizi şok edebilir. Bu dönemde yalnız başınıza olmayı tercih edin. 23 Kasım'da ilişkilerinizle ilgili bir kriz yaşarsanız, sabırlı davranmaya çalışın ve bu dönemin geçmesini bekleyin. 25 Kasım'da da çok sert bir dolunay geliyor. Bazen böyle dolunaylarda insanlar istemedikleri sözleri söyleyip sonradan pişman olabilir. Arkadaşınıza ya da sevgilinize ne duyduğunuza bağlı olarak biraz anlayış göstermeye çalışabilirsiniz. 25 Kasım'daki dolunay tüm ilginizi partnerinizin üzerine yoğunlaştırıyor. Bu, iş ortağınız ya da eşiniz olabilir. Eski ya da yeni sevgiliniz de olabilir. Satürn bu dolunayla ters açı içinde, 29 Kasım'da da Güneş'le zıt açıya giriyor. Bu durum, kendinizi sıkışmış hissetmenize sebep olabilir. Neptün de bu denkleme kafa karışıklığı ekleyerek katkıda bulunuyor. Başkalarından aldığınız mesajları sağlıklı değerlendirmekte zorlanıyorsunuz. Satürn ve Güneş çakıştığında denizaşırı uzaklardaki biriyle ilişkileriniz de konu olabilir. Bu, kişisel meseleler olabileceği gibi, pasaport ya da vizeyle ilgili problemleri de kapsayabilir. Bu yoğun ayın içinde bir gün kendinize ayırıp, önümüzdeki doğum günü ayınızdan neler beklediğinizi düşünün. Kadim astrologlar her zaman kendimizi irdelemenin öneminin altını çizerler. Biraz iç yolculukla hayatınızda geliştirmek istediğiniz noktalara daha rahat ulaşabilirsiniz.

Kasımın ilk 10 günü ayın en iyi dönemi olacak. Seyahat etmek, teste girmek, tez yazmak gibi konular için de ideal. 11 Kasım'dan 3 Ocak'a kadar Mars itibar ve başarıyı temsil eden kariyer evinizde olacak. Böylece 2015'i kutlama havasında sonlandırabilirsiniz. Geçen ay 12 Ekim'de yaşanan yeniay önünüze bazı engeller koymuştu. Şimdi Mars'ın gelişiyle kariyerinizde zirvenin yolu açılıyor. Geçen ay beklediğiniz fırsatlar önünüze çıkmasa da bu ay ne çok şans yakalayacağınıza şaşıracaksınız. Aklınıza koyduğunuz her şeyi arkanızda Mars'ın gücüyle başarabilirsiniz. Bu koşullar iki yılda bir oluşur ve bu kez fırsatları değerlendirmek için önünüzde altı hafta var. Bu kadar işle meşgul olduktan sonra herhalde aşka ne zaman vakit bulacağınızı düşünüyorsunuz. 11 Kasım'daki yeniayla beraber sosyal hayatınızın canlandığını göreceksiniz. Arkadaşlarınızla daha çok buluşup günlerinizin tadını çıkaracaksınız. Jüpiter'in varlığı lüks davetlere katılabileceğinize işaret ediyor. Yeniayı takip eden iki hafta içinde bu davetlerden birinde şık giyimli birinin ilgisini çekebilirsiniz. Bu sıralar tanıştığınız birkaç kişiyi daha yakından tanımak isteyeceksiniz. İlk adımı atmaktan çekinmeyin. 25 Kasım'daki dolunay ise hayatı ağırlaştıracak. Saturn sizi yöneten gezegen olduğu için onun istekleri en çok sizi etkiler. Bu dolunayda da Satürn'ün baskın etkisi hissediliyor. Ayın en zor günü 29 Kasım olacak. Bu gün para sıkıntısı çekebilirsiniz. 26-29 Kasım arası aşk ya da iş ilişkilerinizden biri gerilebilir. Ama bu geçici bir süreç. Sabırlı olmalısınız. 26 Kasım'da Neptün ve Satürn'ün birleşmesi sonucu olayları istediğiniz gibi değil olduğu gibi görmek zorunda kalacaksınız. Gerçekçi olmadan başarılı olamayacağınızı fark edeceksiniz. Aşk hayatınızda kasımın ilk 10 günü etrafınızı saran ilginin tadını çıkaracaksınız. Venüs ve Mars'ın birleşmesi hem bekârlar, hem çiftler için romantik sürprizler getiriyor.

Kasım çok çeşitli olaylar içinde dengenin oluşacağı bir ay olacak. Hem kariyerinizde gelişme için yeni fırsatlar yakalayacak, hem de arkadaşlarınızla eğlenmeye vakit ayıracaksınız. Ayın başında aklınızda para konuları olacak. İlk 10 gün içinde bir uzmandan yılsonunu karlı kapatmak için neler yapabileceğiniz konusunda destek alın. Parayı temsil eden eviniz bu aydan 2016'nın sonuna kadar ışıldıyor. Elinize geçen yüklü bir miktarla uzun süre rahat edebilirsiniz. Mars, 11 Kasım'da Terazi burcuna giriyor. Burası sizin için de çok uyumlu bir yer. Venüs de seyahat evinize yerleşiyor. Yeni yıla heyecan verici bir yerde girebilirsiniz. Bu ay, 11 Kasım'daki olumlu yeniayı takip eden 10 gün içinde, olağanüstü kariyer fırsatları yakalıyorsunuz. Cömert gezegen Jüpiter yanınızda, bu yüzden şansınızı zorlamaktan kaçınmayın. Yılsonunun yeni bir iş bulmak için iyi olmadığını söyleyenlere inanmayın. Her taşın altına bakın, her kapıyı çalın. Yeniayı takip eden günlerde iş görüşmeleri için randevu alırsanız sonucu tahmininizden de kârlı olabilir. 25 Kasım'daki dolunay sert gerçeklerle yüz yüze gelmenize sebep oluyor. Satürn'ün etkisinde gelen bu dolunayda güveninizi yitirdiğinizi hissedebilirsiniz. Eleştirileri dinleyin ama moralinizi bozmasına izin vermeyin. Neptün de bu sırada iletişimi güçleştiriyor. Bu yüzden doğru bilgiye ulaştığınızdan emin olun. 26 Kasım'da da Satürn Merkür'le karşılaşıyor. Eğer ortaklık anlaşmasına imza atacaksınız, bu birliktelik çok uzun soluklu olacaktır. Bu yüzden kontratın detaylarını çok dikkatli inceleyin. 29 Kasım'da Güneş ve Satürn bir araya geldikten sonra üzerinizdeki ağırlık biraz daha hafiflemeye başlıyor. Bu dolunay aşkı temsil eden evinizde doğacak. Sevgilinizin ya da eşinizin sözleri bu günlerde sizi incitebilir ya da çok önem verdiğiniz birinin zor durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ay sonunda işinizin kârlılığının da düştüğünü fark edeceksiniz. Önemli bir organizasyon planlıyorsanız, bunu ertelemeye çalışın. Kasımın sonu kimse için iyi geçmeyecek. Ama Neptün ve Satürn'ün mesajı net: Objektif bakın, gerçekçi olun. Aralık çok daha neşeli bir ay olacak, sabırlı olun!

Eğer uzun yolculuk fırsatınız varsa bunu Kasımın ortasında değerlendirin. 2015'in en olumlu yeniayı 11 Kasım'da, yabancı yerleri ve insanları temsil eden dokuzuncu evinizde doğuyor. Bu ev aynı zamanda yayıncılığı, hukuku ve akademiyi de simgeler. Tüm bu alanlar sizin için parlıyor. Para durumunuz biraz ilgi bekliyor. Mars başkalarının parasını temsil eden sekizinci evinizde turluyor. Bu da ev kredisi, okul borcu gibi kalemlerin halledilmesi gerektiğinin işareti. Ya da evliliğinizde harcamaların nasıl bölüşüleceği konusunda bir plan yapma ihtiyacı duyacaksınız; belki de boşanma sırasında mal bölüşümü yapmak gerekecek. Venüs ve Mars 2 Kasım'da, evliliği ve çiftleri temsil eden ikinci evinizde buluşuyor. Partnerinizle büyüleyici bir akşam geçirmeniz için şahane bir fırsat. Ay sonunda 25 Kasım'da İkizler burcunda doğacak, sizin de ev ve aile sektörünüze denk gelecek dolunayın ağır etkileri olacak. Ailenizden biriyle anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Bu dönemde duygularınız da üst düzeyde olacak. Pişman olacağınız şeyler söylememeye dikkat edin. Başka bir ihtimal de ailenizden birinin sağlık durumuyla ilgilenmeniz olabilir. Ebeveynlerinizden birinin yardımına koşabilirsiniz. Dolunay tüm burçları ağır etkileyecek. Dolayısıyla etrafınızdaki herkes gergin ve alıngan olabilir. Aile içinde söylenen sözler sizi incitebilir ama karşılık vermemeye çalışın. Eğer ay sonunda taşınmayı düşünüyorsanız, 29 Kasım'da Satürn'le Güneş'in çakışması bu işi yorucu bir hale getirecek. Aralık çok daha eğlenceli bir ay olacak. Üstelik önünüze çıkacak kariyer fırsatlarıyla kasım sonunun dertlerini bir anda unutacaksınız.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş