Gerçek çapkınla zevzek çapkını kolayca ayıracağınız 15 ince nüans

Çapkınlar korkutur korkutmasına da, çapkınımsılardan daha fazla korkulur bu hayatta.

Gerçek çapkınla zevzek çapkını kolayca ayıracağınız 15 ince nüans

Gerçek çapkın

Gerçek çapkın, cooldur ve sakin tabiatlıdır. Avına sinsi sinsi yaklaşır. Espri yapacağı zaman doğru yerde kısa ve net ama mutlaka zekice bir espri yapar.

Zevzek çapkın

Zevzek çapkınsa “kadınları güldüren erkek” yalanına gönülden inandığı için sürekli bir komiklik yapma gayretindedir. Esprilerinin yüzde doksanı bir dişin kovuğunu doldurmaz.

Gerçek

Gerçek çapkın, sosyal medyada varla yok arasıdır. Onun mekanı sokaklar, mekanlar ve yaşayan ortamlardır.

Zevzek

Zevzek çapkınsa, yaa görün artık ne tatlıyım dercesine sosyal medyada arşiv niteliğinde foto paylaşır paylaştıkça itici göründüğünden bihaberdir.

Tam bir gerçek çapkın

Gerçek çapkın, kompliman yapar ama gereken dozda. Zor günde, önemli anlarda, güncel durumlarda kendini hatırlatarak takipteyim havası estirerek packman gibi puanları toplayıverir.

Zevzeklerin zevzeği çapkın

Zevzek çapkınsa, sürekli kompliman halindedir ve yaptığı komplimanların bir karşılığı olsun ister. Karşılık alamadıkça hırçınlaşır. Sonunda "çapkınlığını satan bilge" gibi kaybolur gider.

Çapkınlığın göz bebeği

Gerçek çapkın, ağırbaşlılıkla artistliği karıştırmaz. Çapkınlık karşısındakini elde etme üzerine değil, dikkatini çekme ve akılda kalma üzerine olduğu için her an her soruya her duruma nazikçe karşılık verir.

Zevzekliğin bayraklısı

Zevzek çapkın kazara ilgiyi üzerinde toplamışsa direk su koyverir, kendince ulaşılmaz, zamanı az, bir var bir yok havalarına girer.

Sözün bittiği çapkınlık

Gerçek çapkın Anthony Hopkins'se,

Kalk kalk kalk gidelim...dediğin zevzek çapkın

Zevzek çapkın Danny Devito’dur.

"Çapkınlıkta bi yere kadar" çapkını

Gerçek çapkın birden fazla insana odaklanabilir ama bir insana dikkatini verdiğinde diğerlerini kırmadan üzmeden hayatında daha mesafeli bir yere çeker. Asıl ilgilendiği insana günden güne daha itinalı bir yürüme planı yapar.

Zevzekliğin bedelini er ya da geç ödeyen çapkın

Zevzek çapkın da birden fazla insana odaklanır ama bir insana dikkatini verdiğinde diğerlerini nereye konumlandıracağını bilemediği için çarşı pazar karışır. Günün sonunda el başta kalakalır.

Can çapkın has çapkın tatlış çapkın

Gerçek çapkın, çapkınlıkla azgınlığı karıştırmaz. Karşısındaki insanı hiçbir şeye zorlamaz ya da dayatmaz. Gerçek çapkınlar misafirliğe gitmez misafir ağırlar.

Kapa kapa kapa..çapkını

Zevzek çapkın, madem çapkınım bir atraksiyon olsun telaşında olduğu için giriş-gelişme safhasını transit geçip “bana gelsene sana yemek felan yaparım” sponsorluğunda direk sonuca ulaşma azmindedir.

İşte böyle

Gerçek çapkın şu malum gerçek aşkı bulduğunda efendi efendi tevbesini edip çapkınlık işlerini bırakırken, zevzek çapkın yedikçe doymayan bir obur gibi kadayıf kıvamına geldiğinde dahi zıpzıplığa devam eder.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş