İki Güzel İnsan, Nick Vujicic ve Jacob Bernett!

Hayata küsmek yerine, insanlık için yapacak çok şeyimiz var diyen bu iki güzel insan, bu günlerde bir çok insana motivasyon verip, inançlarını güçlendiriyor.

İki Güzel İnsan, Nick Vujicic ve Jacob Bernett!

Aşağıda okuyacağınız haber iki güzel insanın hikayesini anlatıyor, Nick Vujicic ve Jacob Bernett. Çok güçlü ve cesur bu iki genç yaşadıkları zorluklar için isyan etmek yerine, hayatı sevmeyi seçmişler.

İyiki de öyle yapmışlar...

1) Nick Vujicic

Avustralya'da 1982 yılında dünyaya gelen ve çok ender görülen bir gen bozukluğu sebebi ile vucudunun belli bölümleri olmadan dünyaya gelmiş. Şu anda insanlara ilham vermek ve onların motivasyonlarını artırmak için konferanslar düzenliyor. Çok güçlü bir insan. Çocukluğunda yaşadığı ruhsal sıkıntılar sebebiyle, bir kaç kere hayatına kıymaya çalışmış. Ancak sonunda en çok zararı ailesinin göreceğine inandığı için bundan vazgeçmiş.

Hayatı değişmesi annesinin ona okuttuğu bir makale ile olmuş. Bu makaleyi okuduktan sonra elinde olanlarla mutlu olması ve pes etmeden savaşması gerektiğinin farkına varmış. Yazı yazmayı, yüzmeyi, bilgisayar kullanmayı, davul çalmayı öğrenmiş.

17 yaşına geldiğinde küçük gruplara hayatı ile ilgili hikayeleri anlatarak bu gün ki matisvasyon konuşmaları serüvenine başlamış. Kısa filmlerde ve belgesellerde rol alıp, kendisi gibi insanlara destek olabilmek için dernek kurdu. Nick Vujicic şu anda evli ve 1 tane çocuğu var. Yaptığı tüm konuşmalarında "ben mutluyum ve hayatı yaşamayı seviyorum" diyor. 29 yaşına geldiğinde 3 milyonun üzerinde insana umut ve pozitif düşüncenin hayata tutunmak için ne kadar önemli olduğundan bahsetmiş. Daha milyonlarcasına ulaşabilmesi dileği ile.

2) Jacob Bernett

İki yaşındayken otiz tanısı konulan ve doktorların ayakkabılarını bile bağlayamaz dediği Jacob un IQ su Albert Einstein'ınkinden bile fazla. Harika çocuk olarak tanınıyor. Henüz 3 buçuk yaşındayken matematik denklerini çözebilmesi doktorları ve ailesini şoke ediyor. 5 bin parçalı yapbozları kolaylıkla çözebildiğini gören aile, çocuğa özel eğitimler aldımaya karar veriyor. 8 Yaşına geldiğinde Indiana Üniversitesinden astrofizik ve yüksek matematik dersleri alamaya başlayan Jacob, şu anda da Einstein'ın izafiyet teorisi üstünde çalışmalar yapıyor. Geleceğin en umut vadeden fizikçilerinden.

Zaman zaman motivasyon konuşmalarınada katılan Jacob katılımcılara sürekli, öğrenmeyi bırakın ve düşünmeye başlayın diyor. Bu çocuk otizim hastaları için olan önyargıların hepsini tek tek kırıyor.
Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş