Bayramda tatile gidecek İstanbulluları bir daha düşündüren 7 gerçek!

Dokuz günlük 'ikinci bayram tatili dalgası' yaklaşırken, bir tatile çıkan bir de çıkamayan pişman... Bu bir kıskançlık yazısı değildir, gerçeğin ta kendisidir :)

Bayramda tatile gidecek İstanbulluları bir daha düşündüren 7 gerçek!

“Tatile çıkan pişman olur mu hiç canııım?” diye düşünebilirsiniz. Fakat çok değil iki ay öncesini hatırlayın. Ne diyordu haberler? Gitmek istediği tatil beldesine yoğun ilgiden içeri alınmayan, otelde kalacak oda bulamayan ve fırında ekmek kuyruğuna giren insanlardan bahsetmiyor muydu? İşte tatile çıkacakları bekleyen 7 gerçek...

1- “Çok açılmayayım, yakın bir yerlere gideyim” deyip rotayı Marmara'ya hadi bilemedin Kuzey Ege’ye çevirirseniz bunu düşünen tek kişi olmayacaksınız. Çok net!

Şöyle kıyıdan kıyıdan fazla uzaklaşmadan diyorsunuz değil mi? Hı hı...

2- “Şöyle sakin bir sahil kasabasına gitsem, o kadar da kalabalık olmaz sankiiii” diye düşünenler...

Hala böyle saf insanlar da var demek ki... Ne güzel kafa valla

3- Popüler tatil beldelerinden Bodrum, Çeşme, Marmaris’i seçenler ise, bir alkışı hakediyor!

Böyle bir karar verebildiğinize göre, hakikaten tatil kafanıza fena vurmuş! Şimdiye kadar çıkamadıysanız, e siz de haklısınız tabii

4- Arabayla gidecekler... Giderken de dönerken de trafikten kaçışınız yok biliyorsunuz değil mi? Lütfen boş hayallere kapılmayalım.

Kilometrelerce yolu katettikten sonra İstanbul’a girdiğiniz an, sürekli dur-kalk yaparak geleceksiniz. Ne bekliyordunuz acaba, kanatlanıp uçmayı mı?

5- “Ayy hiiç trafik çekemeyeceğim, uçakla gidiyorum”cular... Sanki bayram yoğunluğu uçuşlarda yaşanmayacak!

Rötarlardan rötar beğenin artık

6- Maceraseverler... Biliyoruz spontane yaşamayı seviyorsunuz fakat “Geze geze giderim, gittiğim her yerde de yatacak bir oda bulurum elbet” diye düşünüyorsanız yanlış bir tarih seçtiniz, bizden söylemesi!

Vallahi hasetlikten değil. Dememiz o ki, dışarıda sabahlayabilirsiniz

7- He bu arada, siz yollarda boğuşurken, İstanbul’daki trafik hiç olmadığı kadar akıcı olacak. Neyse canım, İstanbul’u uzaktan sevmek aşkların en güzeli...

Bütün bunları okuduktan sonra hala tatile gitmek istiyorsanız, eh bizden günah gitti artık! Size iyi tatiller

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş