İzmir'deki cinayette PKK şüphesi

Mustafa Akgündüz, PKK'nın emniyete roketli saldırı düzenlediği gün esrarengiz bir şekilde öldürüldü.

İzmir'deki cinayette PKK şüphesi

İzmir'in Bayındır ilçesinde yaşayan Mustafa Akgündüz, PKK'nın emniyete roketli saldırı düzenlediği gün esrarengiz bir şekilde öldürüldü. Akgündüz'ün bir gün sonra çalıların arasına gizlenmiş halde bulunan cesedinin yanında PKK'lılara ait olabileceği değerlendirilen yaşam malzemeleri ele geçirildi.
İzmir'in Bayındır ilçesinde oto elektrikçiliği yapan 23 yaşındaki Mustafa Akgündüz, 23 Haziran'da PKK'nın İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketli saldırı düzenlediği gün öldürüldü. Akgündüz'ün cesedi ise, 1 gün sonra Kızılağaç Köyü yakınlarında çalıların arasına gizlenmiş halde bulundu. Göğsünden tek kurşunla vurulduğu tespit edilen Akgündüz'ün cesedinin yakınında Kaleşnikof marka silaha ait olduğu değerlendirilen mermi ile gıda ve yaşam malzemeleri bulundu. Bu durum da Akgündüz'ün öldürüldüğü gerçekleşen PKK saldırısıyla cinayet arasında bir bağ bulunabileceği şüphesini gündeme getirdi.


Cesedi çalıların arasına gizlenmiş halde bulundu

Kızılağaç Köyü yakınlarındaki arı kovanlarını kontrol etmek ve üzüm bağına bakım yapmak için motosikletiyle evden ayrılan Akgündüz'ün, ruhsatlı av tüfeğini de yanına aldığı belirtildi. Akgündüz geç saate kadar eve dönmeyince meraklanan ailesinin jandarmaya haber vermesi üzerine, arama çalışmaları başlatıldı. Akgündüz'ü arayan yakınları, Kızılağaç Köyü yakınlarında bir kayanın altında yiyecek malzemeleri, piknik tüpü ve battaniye ile Kaleşnikof marka silaha ait olduğu değerlendirilen tüfek mermisi ile kan izleri buldu. Yerdeki kan izlerini takip eden yakınları, 70-80 metre sonra yol kenarında üstü çalılarla örtülerek gizlenmiş bir halde Akgündüz'ün cesediyle karşılaştı.


Adli Tıp'a gönderildi

Göğsünden tek kurşunla vurularak öldürüldüğü belirlenen gencin vücudunda, tüfek dipçiği ile oluştuğu tahmin edilen darp izlerine de rastlandı. Cinayeti işleyenlerin, Akgündüz'ün av tüfeğini ve motosikletini gasp ederek kayıplara karıştığı tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Akgündüz'ün cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Güvenlik güçleri bölgede geniş kapsamlı operasyon başlattı.
Öldürülen gencin kardeşi Coşkun Akgündüz, "Kardeşim, Bayındır'da çok sevilen, hiç kimseyle bir kavgası olmayan, kendi halinde biriydi. Bekardı ancak evlilik planları yapıyordu. Ona kıyanların yakalanmasını istiyoruz" dedi.

Kaynak: www.cnnturk.com

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş