Jingling jingling: Yeni yıl süslemelerinde içine düşmekten kati suretle kaçınılası 7 hata

Yeni yıl yaklaşırken kapanışı ışıl ışıl yapın tabii, yapın ama her şeyin bir adabı usulü var. Yeni yıl süslemelerinin de öyle.

Jingling jingling: Yeni yıl süslemelerinde içine düşmekten kati suretle kaçınılası 7 hata

Sokaklar caddeler yeni yıl heyecanıyla dolup taşarken, şu sıralar bu tatlı telaş evlere de dolmaya başladı. Tabii hal böyle olunca sizi birtakım konularda uyarmayı da borç biliyoruz efendim! Bakın buyurun işte yeni yıl dekorasyonunuzda içine düşmekten kati suretle kaçınmanız gerekli 7 hata!

1. Süslemeler için kullandığınız renk paletinizin kırmızı ve yeşil ağırlıklı olmasından özellikle kaçının. Altın, gümüş, metalik, ne bileyim beyazı da kullanın.

2. Evinizi bir festival havasına büründürmek istiyor olabilirsiniz ama bunu yaparken kullandığınız ışık miktarına ve bu ışıkları kullandığınız noktalara özellikle dikkat edin. Her şeyin fazlası zarar.

3. Şişme oyuncakları ne bileyim balonları da kararında kullanmak gerek.

4. Etraf hoş koksun diye, kokulu mumları eve doldurmanızın bir anlamı yok. Bakın bunu birkaç portakal, birkaç çubuk tarçın ve bir avuç da karanfil ile de yapabilirsiniz. Tek yapmanız gerek bunları üzerini geçecek kadar suda tıkır tıkır kaynatmak.

5. Yılbaşı ağacınızı koyduğunuz yer de en az diğer konular kadar mühim. Yanlış yerde konumlandırılmış bir ağaç, pek çok kazaya sebebiyet verebilir ve dahi göz zevkinizi de bozabilir.

6. Ve mutlaka günü çağrıştıran dekorasyon nesneleri ne bileyim süsleme gereçleri kullanmanıza gerek yok. Zamansız nesneler kullanın, sıradan olmayın.

7. Ve olabildiğinizce yaratıcı olun. Bir yerlerden ilham almaya çalışın, bunu bir iş olarak değil de eğlenceli bir etkinlik olarak görün. Bakın mesela; evinizin bir köşesini fotoğraf köşesi yapın, asın en sevdiğiniz fotoğrafları! Ne bileyim ya da başka bir şey.

Hadi öyleyse şimdiden herkese taptatlı anılarla dolu geçireceği şıkır şıkır bir yıl dileriiiim!

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş