Keşif: Yepyeni bir tatil alternatifi ‘8 adımda Bakucha Vineyard Hotel & Spa’

Doğal güzelliği ve tertemiz havasıyla, Istıranca dağlarının altında uzanan vadide, Hamitabat ve Çeşmekolu köylerinin arasında Bakucha Vineyard Hotel & Spa ile yepyeni bir tatil alternatifi keşfedin! Biz gittik, gördük, gezdik ve bu eşine az rastlanır butik otelde iğneden ipliğe her şeye hayran kaldık. Hadi şimdi sıra sizde…

Keşif: Yepyeni bir tatil alternatifi ‘8 adımda Bakucha Vineyard Hotel & Spa’

Istranca dağlarının altında uzanan vadide 200 hektarlık bir arazide, şato tipi üretim hanesi, meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve irili ufaklı çiftlikleri ile doğa içinde bir gastronomi merkezi olarak tasarlanan Arcadia Bağları projesinin ikinci ayağı olan Bakucha Butik Otel, 2015 yaz sezonunda hizmete açıldı.

Otelin merkez alanı olan kule, Balkan savaşı sırasında yıkılan ve günümüze yalnızca fotoğrafları ulaşan Edirne Sarayı‘nın Cihannüma Kasrı‘ndan esinlenerek tasarlandı.

Otelde modern hayatın en özlenen lükslerinden, kuş sesleri, mis kokan temiz hava, lezzetli doğal yemekler ve çok daha fazlasını bir arada bulabileceğiniz;

-Her biri özel teraslı junior suitler

-Şefin Masası restoranda leziz yemekler,

-Nefes kesen günbatımı manzarası ile kulebar,

-Bahçede yüzme havuzu ve Hot Tub,

-SPA ‘da Klasik Türk Hamamı, Sauna ve zengin bir masaj bakım menüsü sunuluyor.

Hadi öyleyse gelin, Trakya’daki bu yeni tatil alternatifini birlikte keşfedelim!

1. Yeme içme

Tarım, hayvancılık, balıkçılık alanlarının tümünde yoğun bir üretim alanı olan Trakya, yüzyıllardır aldığı göçlerle birçok farklı kültür ve geleneği bünyesinde barındırıyor.
Bakucha mutfağında da yerel ürünlerin özel yorumları ve farklı kültürlerle harmanlanması ile bu zenginliği yansıtan menüler sunuluyor.

Şaraplar Arcadia bağlarından, sebzelerin çoğu kendi bostanlarından, geri kalanı civar köylerden geliyor. Et ürünleri Hamitabat Kooperatifinin serbest dolaşan hayvanlarından, süt ürünleri, bal ve reçeller ise bölgenin seçilmiş üreticilerinden geliyor.
Mutfaklarında tüm bu harika malzemeleri harmanlayıp misafirlerine eşsiz bir lezzet deneyimi sunuyor Bakucha...

2. Muhteşem doğası ve tertemiz havası

Bakucha otel, iki köyün arasındaki tarım arazilerinin bulunduğu kırsal alanda konumlu, 200 hektarlık Arcadia Bağları arazisi içinde bulunuyor. Yani çevrede tarlalar, ağaçlar ve kuşlardan birde gündüz tarlasını işlemeye gelen köylü, sürüleri otlatmaya çıkan çobanla koyun, keçi ve ineklerinden başka kimsecikler yok.

Otel, havuz başı veya bahçe keyfine ufak bir yürüyüş ile ara vermek isteyenler için, dere kıyısı ve koru içlerinden geçen yürüyüş parkurlarına da sahip.

3. Spa

SANITAS SPA işbirliği ile işletilen SPA, Kırklareli ilinde bulunan tek SPA.

Istranca taşları ile geleneksel yöntemle örülmüş Klasik Türk Hamamı, sauna, şok duşlar, açık hava Hot Tub ve profesyonel bir ekiple sunulan masaj ve bakım şeçenekleri ile tatilden yenilenmiş döneceksiniz...

4. Şirket ve grup organizasyonları düzenlemek isteyenler için uygunluğu

Bakucha‘nın doğa içindeki özel konumu ekip çalışmaları, kurumsal eğitimler ve her türlü şirket ve dernek toplantıları için de ideal bir ortam.

İstanbul‘dan yalnızca 1,5 saatte ulaşılabilen dış etkenlerden uzak tam bir konsantrasyon içinde toplantı ve eğitimleri yürütebileceğiniz bir ortamda, bağ ve Istranca dağları manzaralı toplantı odalarıyla, her türlü ihtiyacınıza özel hizmet sunuluyor. Dilerseniz çalışmalarınızı doğa yürüyüşleri, yemek ve tadım atölyeleri ile eğlenceli hale de getirebilirsiniz. Tercih sizin!

5. Çevre gezileri

Konum olarak doğa ve tarih meraklıları için birçok seçeneğe yakın mesafede Bakucha. Hal böyle olunca, yarım veya tam günlük gezilerle tatilinizi gönlünüzce renklendirebilirsiniz. Dilerseniz Trakya Bağ Rotası‘nın diğer duraklarını ziyaret edebilir veya dağ köylerini keşfe çıkabilirsiniz.

İşte size kahvaltıdan sonra çıkıp, dönüşte yemek öncesi bahçeden harika gün batımını izlemeye zamanında yetişebileceğiniz mesafede gezilecek yer önerileri:
Edirne 75 km, Vize 50 km, Kırklareli merkez Aşağıpınar Höyüğü Kazı alanı 30 km, Dupsina Mağarası 60 km, Demirköy 70 km, Longoz Ormanları 95 km.

6. Sıcak ve samimi ambiyansı, güler yüzlü, nazik çalışma ekibi

Otelin kapısından içeri adımınızı atar atmaz işte böylesine güzel bir ortam karşılıyor sizi. Çalışanların nazik ve olağanüstü misafirperver davranışlarıyla da tabii daha ilk anlarda fethediyor gönülleri Bakucha.

7. Huzurlu ve keyifli ortamı

Trakya'nın gastronomi ve doğa oteli Bakucha'da kendinizi çok iyi hissedeceksiniz... Efendim tecrübeyle sabit bu işler; işte biz gittik, gördük, yedik, içtik bir tatlı huzura daldık Bakucha'da... Hadi şimdi sıra sizde...

8. Günün her saatinde nefes kesen manzarası

Yani anlayacağınız, Kuzey Trakya’nın bakirliği korunmuş eşsiz doğasında; toprağa dokunmanın keyfini yaşayacağınız, dinginliğin tadını çıkaracağınız bir tatil seçeneğiniz var artık!
Günün her saatinde farklı renklere bürünen muhteşem doğası ve eşsiz gün batımı manzarasıyla geceleri şehirde görmeye hasret kaldığımız yıldızlar da cabası... Öyleyse hadi rotayı Bakucha'ya doğru çeviriyoruz!

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş