Klasik bir iş gününde ilk 10 dakika içinde yapılması muhtemel 9 büyük hata

Bu yol uzun, bu yol çetrefilli... Ve biz yine en çok sizi düşündük ve klasik bir iş gününün başlangıcında, günün diğer yarısındaki performansınızı negatif yönde etkileyecek, içine düşmeniz muhtemel tuzakları derledik. Dikkat!

Klasik bir iş gününde ilk 10 dakika içinde yapılması muhtemel 9 büyük hata

İş yerindeki ilk birkaç dakika, günün devamındaki verimlilik açısından kritik öneme sahiptir. Bundandır, ilk dakikalarda ne yapıp ne yapmayacağını iyi bilmeli, şimdi sizinle paylaşacağımız 9 büyük hataya düşmemeli. Bizden söylemesi :)

1. Mümkün olduğunca erken saatlerde ofiste olmaya çalışın. Geç kalmaya falan kalkmayın, çünkü geç kalmak, günün diğer yarısındaki performansınızı olumsuz etkiler.

2. İş arkadaşlarınla selamlaşmadan işe başlamak da performansı olumsuz etkileyen faktörler arasında. İşe başlamadan evvel buna zaman ayırmalısınız.

3. Ve bir ofis çalışanı için olmazsa olmaz o ilk sabah kahvesini içeceğiniz zamanı da yine iyi tespit etmelisiniz. Vücudun kahveye en çok ihtiyaç duyduğu anı saptamalı, ona göre hareket etmelisiniz.

4. E- postanıza gelen her maili ilk iş cevaplamaya kalkmayın. Önce şöyle hızlı bir tarama yapın, sonrasında da yine aynı hızla bir cevaplama planı hazırlayın.

5. O gün yapılacaklar takviminizi gözden geçirin ve gün içerisinde sizi nelerin beklediğini bilin aksi takdirde gafil avlanacaksınız.

6. Ve siz siz olun güne zorlu bir başlangıç yapmayın. Yani ilk dakikalardan daha sabrınızı sınayan bir iş, günün diğer dakikaları için hevesinizi kıracaktır.

7. Kendinize birden iş yüklemesi yapmayın, ağır gelebilir. Bunun için ilk 10 dakika özellikle tek bir işe odaklanın.

8. Olumsuz düşüncelerden uzaklaşın. Misal, şahsi meseleleriniz yolunda gitmiyor olabilir yahut herhangi bir iş arkadaşınızla bir problem yaşamış olabilirsiniz. Onların zihninizi işgal etmesine müsaade etmeyin.

9. İş gününün ilk dakikalarında yapılan toplantılar da günün geri kalanı için sıkıntı yaratabilir. Toplantı saatlerinizi mümkünse erken saatler yerine daha kendinizi ve işlerinizi topladığınız saatlere ayarlarsanız bu sizi her açından rahatlatacaktır.

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş