O gece nişanlanacaklardı, birlikte şehit oldular

Darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nı bombalanması sırasında şehit olan Halit Gürsel ve Seher Yaşar'ın o akşam nişan yüzüklerini takacakları öğrenildi.

O gece nişanlanacaklardı, birlikte şehit oldular

Terör örgütü FETÖ/PDY’nin darbe girişimi sırasında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nden kalkan savaş uçakları, Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nı bombaladı. Hain saldırıda 42 polis şehit oldu. Habertürk'ün haberine göre, şehitler arasında Diyarbakırlı polis memuru Halit Gürsel ile kız arkadaşı Komiser Seher Yaşar da vardı. Darbecilere karşı omuz omuza çatışan genç çift, kendi aralarında söz kesmiş, nişan hazırlığı yapıyordu.

'HESABININ SORULMASINI İSTİYORUM'

Halit Gürsel’in Diyarbakır’da ikamet eden ailesi nişan için Ankara’ya gitmişti. Darbe girişimi olmasaydı, nişan töreni yapılacaktı. Şehit olan polis memuru Halit Gürsel Diyarbakır’da, Komiser Seher Yaşar ise Ankara’da toprağa verildi.

Acı haberle yıkılan baba Ömer Gürsel, “Yüzükleri takamadan şehit oldular, keşke oakşam taksaydık” dedi. Oğlu için gözyaşı döken Emine Gürsel ise “Oğlumu çok zor şartlarda yetiştirdim. Okula giderken, ona ayakkabı bile alamadım. Bütün zorluklara göğüs gelerek buralara geldi. Hesabının sorulmasını istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş